Dzień Dziecka Utraconego w Trójmieście

Kolejna Msza św. w intencji zmarłych dzieci oraz osieroconych rodziców odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 15.00 Parafia Matki Bożej Fatimskiej Gdańsk-Żabianka Plac Kard. Stefana Wyszyńskiego 1.Na początku Eucharystii odczytamy imiona zmarłych dzieci.

Każdego rodzica lub rodzinę, która pragnie oby imię dziecka/dzieci zostało odczytane prosimy o przybycie do kościoła 15 minut przed uroczystością - będziemy spisywali dane dzieci.

Tak jak w latach poprzednich, na Mszy świętej dokonamy obrzędu Chrzestu Pragnienia.Dotyczy on dzieci, które umarły w trakcie ciąży lub zaraz po porodzie i nie otrzymały Sakramentu Chrztu św.Rodzice takich dzieci w sposób symboliczny będą mogli oddać Je Bogu. Rodzice powinni wybrać imiona dla swoich dzieci.

Jeżeli nie znacie ich płci - posłuchajcie podpowiedzi własnego serca. Tak jak przy Sakramencie Chrztu, tak i przy chrzcie pragnienia powierzamy Panu Bogu dziecko jeden raz!Do obrzędu chrztu pragnienia można przynieść własną świecę, kto nie będzie miał, otrzyma przez nas zakupione.

Zdjęcia i opisy uroczystości z lat  poprzednich znajdziecie w galeriach październikowej  2012 r., 2013 r. , 2014 r., 2015 r.

Po Eucharystii zapraszamy na spotkanie do sali parafialnej. Prosimy o przyniesienie słodkości.

więcej:
http://www.stratadziecka.pl/aktualnosci/aktualnosci/24654/dzien-dziecka-utraconego