Dzień Dziecka Utraconego 2015

15 października Dzień Dziecka Utraconego
 
Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, rozmowy z terapeutami, prelekcje oraz spotkania rodzin po stracie - składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, które przypadają 15 października. W tym roku inicjatywy zaplanowano na kilka dni w kilkunastu mniejszych i większych miastach w całej Polsce.
Dzień Dziecka Utraconego w Warszawie (Służew)
 
Msza Św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego i jednocześnie inauguracja nowego cyklu spotkań rodziców dziecka utraconego w kościele o.Dominikanów na Słuzewiu w Warszawie odbędzie się 16.10.2015 (piątek) o godz. 19:30. 

Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Bielsko-Białej

Zapraszamy na obchody Dnia Dziecka Utraconego w Bielsko-Białej. Będzie to Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencji rodziców zmarłych dzieci, Różaniec oraz Msza św. Można ze sobą przynieść świece symbolizujące pamięć o Pociechach. Będą zapalone w czasie Modlitwy.

Dzień Dziecka Utraconego w Przeworsku 

w tym roku po raz pierwszy w Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku 15 października będziemy wspólnie modlić się w intencji tych, którzy utracili swoje dzieci w wyniku: choroby, poronienia, aborcji, porodu przedwczesnego lub w inny sposób doświadczyli śmierci swojego ukochanego Dziecka.

Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Bydgoszczy

W czwartek 15 października w Dzień Dziecka Utraconego serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy stracili swoje potomstwo w okresie prenatalnym, albo po urodzeniu na Mszę św. o godzinie 18.30, którą celebrować będziemy prosząc o szczęście wieczne dla dzieci, a także o umocnienie w wierze oraz o łaskę pocieszenia ich rodziców i rodzeństwa. Bydgoszcz, par. św. Jadwigi Krolowej ul.Wojska Polskiego 7

 

Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Rzeszowie

Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia, w ramach obchodzonego Dnia Dziecka Utraconego, zapraszają w czwartek, 15 października, do kościoła Farnego w Rzeszowie na wspólną modlitwę w intencji rodziców, którzy utracili dzieci na różnym etapie ich życia. Modlitwa rozpocznie się o godz. 17.30.

 

Dzień Dziecka Utraconego w woj. Opolskim 
 
Diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego będą miały miejsce w Bazylice na Górze Świętej Anny. O 17:30 odmówiony zostanie różaniec, po którym o 18:00 rozpocznie się Msza Święta. Po Eucharystii pójdziemy w procesji do Symbolicznego Grobu Dziecka Utraconego.
Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Białymstoku 
 
Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na obchody Dnia Dziecka Utraconego. 15 października 2015 o godz. 18.00 roku w  Katedrze Białostockiej odbędzie się  modlitwa w intencji rodziców, którzy stracili swoje dziecko. 
Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Ełku
 
15 października 2015 r. będziemy obchodzili Dzień Dziecka Utraconego. Upamiętnienie dnia rozpocznie się w parafii pw. św. Tomasza Apostoła w Ełku, o godz. 17.30 nabożeństwem różańcowym w intencji rodziców, którzy doświadczyli bólu utraty dziecka.

Dzień Dziecka Utraconego w Poznaniu (Cmentarz na Ogrodach)

15 października, na cmentarzu przy ul. Nowina, na Ogrodach, zostanie uroczyście poświęcone pierwsze w Poznaniu miejsce pamięci dzieci, które umarły w łonie matki w tak wczesnym stadium swojego rozwoju, że rodzice nie mieli żadnej możliwości pochówku swojego poczętego dziecka. 

Gietrzwałd: Dzień Dziecka Utraconego w Sanktuarium Maryjnym
 
W Dniu Dziecka Utraconego zapraszamy rodziców, którzy doświadczyli śmierci dziecka do wspólnej modlitwy w gietrzwałdzkim sanktuarium.
Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Szczecinie
 
15 października na całym świecie obchodzony jest jako Dzień Dziecka Utraconego. Pragniemy wspólnie wesprzeć się w cierpieniu i modlić do dobrego Boga w intencji zmarłych przedwcześnie dzieci oraz ich rodzin o dobre przeżycie tego trudnego doświadczenia.

Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Radomiu

Zapraszamy rodziców, których dziecko odeszło zbyt wcześnie oraz tych, którzy doświadczyli poronienia lub śmierci dziecka na wspólną modlitwę. 18.00 - Msza św. w par. św. Rodziny w Radomiu przy ul. Kelles - Krauza 19, 19.00 Różaniec pod pomnikiem Maryi Matki Życia.

Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Sosnowcu 
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, którzy utracili swoje dzieci na jakimkolwiek etapie życia na obchody Dnia Dziecka Utraconego w naszej diecezji. 
Dzień Dziecka Utraconego w Koszęcinie
 
Zapraszamy do naszego kościoła wszystkich, którzy przeżywają w swoich rodzinach utratę dziecka i tych, którzy z nami chcą się modlić. 15.10.2015 godz. 17.15 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Dzień Dziecka Utraconego w Poznaniu 
 
W Poznaniu 15 października (w czwartek) o godzinie 19.00 odbędzie się Msza św. z okazji Dnia Dziecka Utraconego. W kościele oo. Dominikanów (ul. Kościuszki 97, wejście od Al. Niepodległości) będziemy modlić się w intencji dzieci utraconych i ich rodziców.
Dzień Dziecka Utraconego 2015 w Łodzi
 
Serdecznie zapraszamy już teraz na Mszę św. 15 października na Placu Kościelnym wszystkich rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Zapraszamy też przyjaciół, dziadków, całe rodziny.
Dzień Dziecka Utraconego w Rydułtowach 
 
Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Dziecka Utraconego w Rydułtowach. Spotykamy się o 17:15 w kościele p.w. św. Jerzego w Rydułtowach na nabożeństwie różańcowym z rozważaniami tajemnic światła. 
Motyle. Warsztat dla kobiet po stracie (Białystok 18.10.2015)
 
Na spotkanie zapraszamy kobiety, których dzieci odeszły w trakcie któregokolwiek etapu ciąży, podczas porodu czy w późniejszym czasie. A także kobiety, których bliska osoba doświadczyła straty dziecka.
Małopolskie Hospicjum dla Dzieci zaprasza 
 
Jak co roku, zapraszamy do wspólnej modlitwy i wspomnień wszystkich dzieci, które odeszły. Tym razem, Msza Święta odprawiona zostanie w piątek, 9.10.2015 roku, o godz. 20.00 w Kościele Św. Barbary, przy Małym Rynku w Krakowie.
Dzień Dziecka Utraconego w Tumie
 
Modlimy się za zmarłe dzieci i ich rodziców. Wspólnota parafii zaprasza do Tumu na Mszę świętą 15 października o godzinie 17:30. Parafia NMP Królowej i św. Aleksego w Tumie, Tum 8, 99-100 Łęczyca
Dzień Dziecka Utraconego w Tarnowskich Górach 
 
Kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Tarnowskich Góach. Poniedziałek 12 październiaka 2015r. godz. 18.00 Zapraszamy wszystkich rodziców po stracie, niezależnie od wieku dziecka. 
Spotkanie balonikowe. Park Jordana - Kraków 
 
Jak co roku, zapraszamy rodziców po stracie na spotkanie, które odbędzie się w krakowskim Parku Jordana przy głównej alejce. Czekamy na Was 18 października 2015r. od godz. 12.00 O 14.00 wspólne wypuszczenie baloników z imionami dzieci. 
Dzień Dziecka Utraconego w Katowicach 
 
Serdecznie zapraszamy Rodziców Dzieci Nieobecnych wśród nas wraz z rodzinami w dniu 15 października 2015r. na wspólne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Spotkanie rozpoczniemy o godz. 17.15 w Parafii Św. Józefa w Katowicach przy ul. Gliwickiej 76.
Dzień Dziecka Utraconego w Mysłowicach
 
Zapraszamy wszystkich Rodziców po stracie najbliższych osób na Obchody Dnia Dziecka Utraconego organizowane przez naszą Fundację dnia 15.10.2015 r o godzinie 17.00 w Hotelu Trojak w Mysłowicach przy ul. Stadionowej 11.
Dzień Dziecka Utraconego 2015 r. Częstochowa
 
Kobieta i mężczyzna uwieczniają swoją miłość w momencie, gdy poczyna się im dziecko. Wiążą z nim plany i nadzieje. Jednak plany ludzkie nie zawsze pokrywają się z planami Bożymi i nie zawsze dane jest nam razem z dzieckiem przejść przez życie.
Dzień Dziecka Utraconego w Krakowskich Klinach 
 
Zbliża się Dzień Dziecka Utraconego. Jak co roku, 15.10 będziemy modlić się na Mszy Św. w intencji Dzieci Utraconych oraz o błogosławieństwo Boże i siłę dla ich rodzin. Msza odbędzie się w kościele p.w. św. Rafała Kalinowskiego na krakowskich Klinach (koniec ul. Wicherkiewicza).
Dzień Dziecka Utraconego  2015. Brzesko
 
Parafia Bożego Miłosierdzia w Brzesku zaprasza na Mszę Św. w intencji dzieci, które odeszły o całe życie za wcześnie, oraz ich Rodziców i bliskich, która odbędzie się 15 października o godzinie 18.00 (ul. Jana Pawła II 2, 32-800 Brzesko, woj. Małopolskie)
Dzień Dziecka Utraconego 17.10.2015 w Krakowie
 
Uroczystość poświęcenia i odsłonięcia Krakowskiego Pomnika Dziecka Utraconego odbędzie się w dniu 17.10. (sobota) o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Zawiłej. Rozpoczniemy Mszą Świętą. Na ceremonii będzie obecna pani Maria Owczarczyk, rzeźbiarka, autorka Pomnika.
Dzień Dziecka Utraconego 2015r. Lublin
 
Serdecznie zapraszamy na Msze św. w intencji rodziców dzieci utraconych. Odbędzie się ona w czwartek, 15 października 2015r. w Archikatedrze Lubelskiej (ul.Królewska 20). Tego dnia wszyscy rodzice będą mogli wpisać imiona swoich zmarłych dzieci do Księgi Dzieci Utraconych.