Dzień Dziecka Utraconego w Toruniu 14.10.2017

15 października obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Strata dziecka jest wielką tragedią, dlatego otaczajmy naszą modlitwą i troską rodziców doświadczających tej straty. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w dniach 14 i 15 października.


Duszpasterstwo Rodzin Kurii Diecezjalnej Toruńskiej informuje, iż 14 października o godz. 8.30 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Toruniu zostanie odprawiona Msza św. obrzędowa i przeprowadzony pochówek dzieci utraconych – poronionych.

Po Mszy św. w czasie ceremonii pogrzebowych na Centralnym Cmentarzu Komunalnym w Toruniu zostaną pogrzebane prochy dzieci, których poronienie stwierdzono w Szpitalu Wojewódzkim w Toruniu od 1 stycznia do 30 czerwca 2017 r.

Natomiast w Dzień Dziecka Utraconego, 15 października, Diakonia Życia Domowego Kościoła Diecezji Toruńskiej zaprasza na Mszę św. w intencji rodziców, którzy utracili swoje dzieci. Msza św. zostanie odprawiona w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Grębocinie o godz. 13.30.
W świątyni tej znajdują się relikwie św. Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Teresy, którzy przeżyli w swoim życiu utratę 4 dzieci. Są więc orędownikami u Boga tych wszystkich, którzy doświadczyli tej bolesnej straty.
Po Mszy św. w salce parafialnej odbędzie się spotkanie podczas, którego będzie można wysłuchać świadectw.

ks. Jarosław Ciechanowski
Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin

Zapisz

Zapisz