Dzień Dziecka Utraconego 17.10.2015 w Krakowie
 
Uroczystość poświęcenia i odsłonięcia Krakowskiego Pomnika Dziecka Utraconego odbędzie się w dniu 17.10. (sobota) o godz. 12.00 na cmentarzu przy ul. Zawiłej. Rozpoczniemy Mszą Świętą. Na ceremonii będzie obecna pani Maria Owczarczyk, rzeźbiarka, autorka Pomnika.
 
 Jesteśmy przedstawicielami małopolskich rodzin, które doświadczyły straty dziecka nienarodzonego w czasie, który miał być dla nas okresem radosnego oczekiwania. Wielu z nas, pomimo istniejącego prawa umożliwiającego godne pochowanie naszych dzieci, nie mogło tego uczynić z wielu, niezależnych od nas przyczyn. Często, pomimo odpowiednich zapisów, już w szpitalu odbiera nam się prawo do odebrania ciała naszego dziecka, poprzez utrudnianie wydania odpowiednich dokumentów. Większość ludzi, którzy są świadkami naszej tragedii, nie umie przyznać, że właśnie straciliśmy dziecko, a z nim wszystkie związane z nim marzenia i nadzieje. Nie widząc człowieka w naszym dziecku, tak bardzo przez nas oczekiwanym i już kochanym, sprawiają, że często nasza żałoba jest ciężarem nie do uniesienia.
 
Od ponad czterech lat spotykamy innych rodziców po stracie dziecka na grupie wsparcia i właśnie podczas tych spotkań, słuchając coraz więcej historii o zapomnianych przez świat dzieciach, postanowiliśmy stworzyć miejsce, które mogłoby pomóc ich rodzicom i przypomnieć ludziom, że nasze dzieci mają imiona i nazwiska, choć nie mają grobu.
 
W tym celu stworzyliśmy Społeczny Komitet Budowy Krakowskiego Pomnika Dziecka Utraconego. Chcielibyśmy, by Pomnik ten, stał się symbolicznym grobem, gdzie rodzice, którzy wielokrotnie dla otoczenia nie są matką i ojcem, mogli zapalić znicz dla swojego dziecka. Stanął on na cmentarzu przy ul. Zawiłej, należącym do parafii pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Borku Fałęckim.