Niezawinione śmierci 
 
"Niezawinione śmierci to powieść autobiograficzna, w której William Wharton opisał przeżycia związane z tragiczną śmiercią swojej córki, zięcia i dwóch wnuczek. Autor dzieli się z czytelnikiem rozpaczą i gniewem, które narastały w nim, gdy bez powodzenia starał się dochodzić sprawiedliwości przed amerykańskim sądem.
Z drugiej strony, i jest to ich największa zaleta, `Niezawinione śmierci` są opowieścią o trudnej sztuce afirmacji życia, które niesie z sobą radość miłości i ból rozstania, o pogodzeniu się ze śmiercią oraz o duchowej przemianie i głębokim zrozumieniu naszych zmagań z codziennością."
 
William Wharton to najpopularniejszy pisarz amerykański w Polsce, autor takich bestsellerów, jak Ptasiek, Tato czy Spóźnieni kochankowie.
Niezawinione śmierci zajmują w twórczości Whartona niezwykłe miejsce. To powieść autobiograficzna, w której autor dzieli się z czytelnikami rozpaczą i gniewem po tragicznej śmierci swojej córki, zięcia i dwóch wnuczek.
 
Wbrew pozorom jednak jest to opowieść afirmacji życia, o radości, jaką daje miłość, o pogodzeniu się ze śmiercią i głębokim zrozumieniu naszych zmagań z codziennością.
 
"Najbardziej wzruszająca i wstrząsająca powieść Williama Whartona"
 
William Wharton
 
(1925-2008) to najpopularniejszy zagraniczny pisarz lat dziewięćdziesiątych w Polsce. Debiutował w wieku 54 lat powieścią Ptasiek, która przyniosła mu międzynarodową sławę. Od 1995 roku przez blisko 10 lat pisarz corocznie odwiedzał Polskę, spotykając się każdorazowo z tysiącami wielbicieli. Jego książki 26 razy znalazły się wśród 10 najpoczytniejszych tytułów roku według "Rzeczpospolitej" i "Notesu Wydawniczego" - jest pod tym względem absolutnym rekordzistą wśród pisarzy zagranicznych w Polsce. 
 
Niezawinione śmierci 
Tytuł oryginału: WRONGFUL DEATHS
William Wharton