dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznicaHits: 407
nowik  
30-12-2010 19:25
[     ]
     
USG serduszka jest bardziej specjalistycznym badaniem i mój lekarz prowadzący, który zajmuje sie USG wad płodu sam nie podjął się oceny serduszka tylko odesłał do kogoś, kto sie na tym dobrze zna. Nie wiem, czy skorzystam, bo przy badaniu nie ma żadnych nieprawidłowości ale gdyby pojawiły sie nieprawidłowości /hipotrofia/ na pewno poszłabym na takie badanie. Nastepstwa tej wady ujawiają się z pierwszym okresie bo dopiero wtedy układ krążenia zaczyna dzielić się funkcjonalnie na lewą i prawą część serca /w okresie płodowym ta prawa jest wyłączona wiec nie ma przecieku/. Objawy typowe- kolor skóry, szmer, niechęć do jedzenia. Operacja wady może zostac odroczona ale do tego czasu podaje się leki, które "poprawiają" czynność serca, chocby tlen, aby nie dopuscic do niedotlenienia. Bo jego nastepstwem mogło być NEC a potem już się uruchomił nieodwracalny łancuch zdarzen. A skoro w klinice kardioch. dopatrzyli się wady to czemu nie wczesniej? na oddziale? skoro były klinicznie objawy niedotlenienia trzeba było od razu odesłac dzidzie do specjalistow. To jest moje zdanie choć nie mam zbytnio doswiadczenia w neonatologii. 
nowik

  Temat Autor Data
  Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica martuś 30-12-2010 17:43
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica nowik 30-12-2010 18:22
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica martuś 30-12-2010 18:34
*  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica nowik 30-12-2010 19:25
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica martuś 30-12-2010 19:52
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica EwelinaJ 30-12-2010 19:40
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora