dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznicaHits: 333
martuś  
30-12-2010 18:34
[     ]
     
Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź. Bardzo logiczne jest to co piszesz, a ja własnie nie umiem sobie tego poukładać.
Z tym, że Lenka po drodze do Zabrza miała konsultację kardiologiczną w Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Z notatki dołączonej do dokumentacji zdołałam odczytać, że VSD lewo-prawy, dziecko nie wymaga pilnej interwencji (do rekonsultacji za 3-4 tygodnie), więc odrzuciłam hipotezę,że to od serduszka się zaczęło. Chyba to była nieznaczna wada...
Wyczytałam też gdzieś, że nie wszystkie wady serca są do wykrycia w czasie zwykłego USG w ciąży, zwłaszcza jeśli dziecko ma nieprawidłowe ułożenie. Czy to prawda? Piszesz o wszystkim bardzo mądrze, mam wrażenie, że jesteś związana z tą tematyką....
Miałam robione USG na każdej wizycie (2D), potem, w 33 tc na badaniu przepływów inny lekarz na lepszym sprzęcie obejrzał wszystkie narządy, w tym serce i wady też nie stwierdził.
Czy to możliwe żeby na UKG wyszło, że jest, a sekcja tego nie wykazała? 
(*)Lenka 38tc. 11.11.2010 - 15.11.2010
"Jak na deszczu łza, cały ten świat nie znaczy nic..."

  Temat Autor Data
  Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica martuś 30-12-2010 17:43
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica nowik 30-12-2010 18:22
*  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica martuś 30-12-2010 18:34
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica nowik 30-12-2010 19:25
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica martuś 30-12-2010 19:52
  Re: Hipotrofia, małowodzie a po urodzeniu martwicze zapalenie jelit, perforacja jelit, posocznica EwelinaJ 30-12-2010 19:40
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora