dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: załamanaHits: 148
buleczka  
25-03-2012 00:47
[     ]
     
witaj, bardzo mi przykro... rozumiem co to niepewność co do wady z jaką urodziło się dziecko, i jaki niesie to ze sobą strach przed kolejną ciążą...

z tego co przeczytałam sekwencja Potter jest wadą wrodzoną a więc może ale nie musi pojawić się w kolejnej ciąży i najczęściej jest tak że drugie dziecko rodzi się absolutnie zdrowe... co do Zespołu Meckela to jest on dziedziczony autosomalnie recesywnie a więc ujawnia się tylko w układzie gdy oba allele genu kodują daną cechę jednocześnie u mamy i u taty, a to się nie zdarza często... owszem powiesz że zawsze może się zdarzyć ale wady wrodzone a raczej ich obraz, który widziałaś u swojego dziecka może też wystąpić w innych wadach wrodzonych, z których większość powstaje przez wielo lub małowodzie, anemię ciążową, bakterie, spotkania z chorymi, sztuczną żywność itd.

nie wiem co dokładnie miało twoje dziecko ale wiem że mogło mieć rozszczep podniebienia i wargii w Zespole Meckela... mogłoby również mieć to samo gdyby miało Zespół Pierre-Robina, Zespół Goldenhara i Zespół de Georga, z których tylko ten ostatni jest genetyczny, pozostałe zaś wrodzone, czyli powstałe pod wpływem jakiegoś "czynnika" zaistniałego w ciąży w twoim otoczeniu i organiźmie...

Badanie genetyczne coś wnoszą ale ryzyko ci zostanie, nikt tu nie da ci gwarancji że twoje dziecko będzie zdrowe i nie obciążone wadą wrodzoną, napiszą ci jedynie "w punktach krytycznych istnienia wady Zespołu... najprawdopodobniej wada nie wystąpi". Nie wiele co?? I nadal zostaje równie niedoinformowana jak przedtem. Jedyne co masz to pewność że zrobiłaś badania i nikt nie napisał "nastewno wystąpi.

Coż ci doradzić? Mój synek miał wstępnie zdiagnozowaną łagodną postać Zespołu Pierre-Robina, potem różne rzeczy powychodziło, różne się zmieniły i zaczęto mówić o Zespole Goldenhara bądż Zespole de Georga, potem go wykluczono a po śmierci znów zaczęto coś mówić. W rezultacie u genetyka usłyszeliśmy że w sumie to on sam nie wie który to z tych trzech bo to co miał Tomiś jest w każdym więc skoro dwa pierwsze są wrodzone to są i już, albo się pojawią albo nie, bo nikt dokońca nie wie skąd się biorą, tylko de George jest genetyczny to wykonano nam badanie FISH w kierunku zespołu de Georga. W opisie wyników podano jak zacytowałam ci gdzieś wyrzej, z ustnym wyjaśnieniem że oczywiście to nie przesądza że kolejne dziecko urodzi się z wadą czy też zdrowe. I znów jesteś w punkcie wyjścia, głupie no nie? ale to jest nauka, która nie wie wszystkiego więc nie da zapewnienia...

ja badania robiłam w Warszawie na Kasprzaka w Klinice genetycznej przy instytucie IMiD, nic nie płaciłam za badania, wystarczyło skierowanie od lekarza internisty i wyniki sekcji dziecka...

pozdrawiam i jeszcze raz bardzo mi przykro...

P.S. polecam próbować bo warto, tylko zmienić co nieco na czas ciąży :) zero produktów gotowych, zero przypraw no z wyjątkiem soli, zero chorych w otoczeniu, nie rób rzeczy, nie jedz tego co jadłaś w poprzedniej ciąży, zero smażonego na okres ciąży itd. 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

  Temat Autor Data
  załamana bezsilna24 21-03-2012 12:33
  Re: załamana mamaMateusza 21-03-2012 12:39
  Re: załamana Anna Aneta 21-03-2012 17:07
  Re: załamana anikia 21-03-2012 19:01
*  Re: załamana buleczka 25-03-2012 00:47
  Re: załamana do buleczka bezsilna24 26-03-2012 14:58
  Re: załamana do buleczka buleczka 29-03-2012 00:28
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora