dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: "Nic milosci nie pokona" Eleni -dla wszystkich MamHits: 100
natkaszczerbatka  
27-05-2013 18:41
[     ]
     
Nadzieja umiera ostatnia

Życie nas pochłania, zajmuje, porywa. I tak biegniemy za nim bez wytchnienia. Zatrzymujemy się dopiero w chwili śmierci bliskiej osoby. Gdy nasza rozpacz zamienia się w smutek, pojmujemy, że mimo wszystko musimy iść dalej.

Podczas przygotowań do naszego spotkania zastanawiałam się, jak podjąć temat śmierci, który mnie samą paraliżuje. Czy dla Pani rozmowa o odchodzeniu jest trudna?

Eleni: Nie.

A uważa Pani, że potrzebna?

E.: Powinniśmy rozmawiać o odchodzeniu jak najczęściej, właśnie dlatego że ludzie tak bardzo boją się śmierci. Rozmowa pomaga przetrwać trudne życiowe momenty, gdy dotyka nas tragedia rozstania z tymi, których kochamy. W każdym drzemie lęk przed tym, że utraci kogoś bliskiego. Trudno nam tak po ludzku się z tym pogodzić. Czujemy nieutulony żal. Bardzo tęsknimy, a tęsknota często człowieka osłabia. Nagłe odejście nas zaskakuje, nie jesteśmy na nie gotowi. Im więcej więc będziemy o tym rozmawiać, tym lepiej będziemy przygotowani i silniejsi.

http://www.republikadzieci.pl/strata/3006-nadzieja-umiera-ostatnia-z-eleni-rozmawia-izabela-gcka-zdziech.html 


  Temat Autor Data
  "Nic milosci nie pokona" Eleni -dla wszystkich Mam mamalucasa 27-05-2013 11:15
*  Re: "Nic milosci nie pokona" Eleni -dla wszystkich Mam natkaszczerbatka 27-05-2013 18:41
  Re: "Nic milosci nie pokona" Eleni -dla wszystkich Mam beata1978 28-05-2013 10:56
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora