dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Strach przed badaniami genetycznymiHits: 346
viragolka  
17-02-2010 16:10
[     ]
     
W grudniu stracilismy synka. Miał na imię Dawidek i zmarł na niewydolność krążeniowo oddechową. Do tego był chory na zaspół klippel - feila(prawdopodobnie, tak stwierdził patolog na sekcji). Jest to choroba polegająca na nie wytworzeniu sie u dziecka kręgów szyjnych lub zrośnieciu dwóch ze sobą i dzidziuś wyglada tak jakby miał główkę osadzoną bezpośrednio na ramionkach. Pewności nie mamy ponieważ gdy jeszcze Dawidek żył została pobrana od niego krew do badania i narazie wyników nie ma. Przyszło jedynie pismo z labolatorium chorób metabolicznych. Tam lekarze znależli we krwi Dawidka jeden gen odpowiedzialny za mukowiscydoze i chcieli żebyśmy przyjechali z Małym na badania aby wykluczyć muko. Mieli robić chyba chlorki ale niestety Dawidek juz nie żył. Lekarka która się znami skontaktowała telefonicznie powiedziała że równie dobrze mogli przeoczyć ten drugi gen. Dla tych którzy nie wiedzą nic o muko nadmienie że aby wystapiła choroba chory musi miec dwa zmutowane geny. Razem z mężem jestesmy zdrowi, mąż ma 31 lat a ja 27. Zwlekam z tymi badaniami poniewaz boje się że może ja jestem chora na muko i przekazałam chorobę snowi. Czy jest może ktoś na forum kto wie cokolwiek o tej chorobie. Wiem że zdarza się zdiagnozowanie osób dorosłych z tą chorobą. Czy ktoś może rozwiac moje wątpliwości. Dzowniłam do tej Pani doktor i ona mnie uspokaja że my z mężem jesteśmy zdrowi ale skąd ona to może wiedzieć. Napiszcie proszę o badaniach genetycznych, czy robiliście, co wykazały, czy możemy dowiedzieć się czegoś złego o swoim stanie zrowia? Chcemy starć się z mężem o dziecko w przyszłości ale boimy się badań. Wiemy jednak że żeby starać się o dziecko musimy porobić wszystkie możliwe badania. Prosze doswiadczone osoby o pomoc. Wszystko mnie interesuje o badaniach genetycznych. Marlena mama aniołka Dawidka(*)(*)(*) 

Ostatnio zmieniony 17-02-2010 16:13 przez marlena1

  Temat Autor Data
*  Strach przed badaniami genetycznymi viragolka 17-02-2010 16:10
  Re: Strach przed badaniami genetycznymi goś 17-02-2010 21:13
  Re: Strach przed badaniami genetycznymi buleczka 18-02-2010 08:35
  Re: Strach przed badaniami genetycznymi buleczka 18-02-2010 10:05
  Re: Strach przed badaniami genetycznymi Francesca 18-02-2010 22:57
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora