dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: tak czy nie...??Hits: 175
Soffija  
14-10-2007 02:00
[     ]
     
Myślę, że aniołek, to dobry pomysł... Co do słów na ewentualnej kartce - lepiej być ostrożnym. Wiele zależy od tego, ile czasu minęło od odejścia dzieciątka...
Do mnie na dzień przed pogrzebem mojego Dziecka (a więc w 4 dni po Jego śmierci) ktoś zadzwonił. Miał pewnie dobre intencje... Pytał "co u ciebie? jak dzidziuś? czy bardzo tęsknisz?" Dziś pewnie byłabym wdzięczna, że ktoś chce rozmawiać o mojej zmarłej Córeczce, ale wtedy byłam wstrząśnięta i ten telefon uznałam niestety za brak taktu i delikatności... Niestety, również wiele miesięcy potem, łapałam się natym, że uraża mnie wszystko: zarówno pytania o moją Zosię, jak i milczenie o Niej... Sama nie wiedzialam, czego chcę... Wszystko bolało.
Jako naprawdę na miejscu uznałam zachowanie dziewczyny, która leżała ze mną w szpitalu. Bez słowa podeszła do mnie i mnie przytuliła. Być może szepnęła wtedy coś w rodzaju "strasznie mi przykro"... Właśnie ta obca kobieta zachowała sie tak, jak powinna: była otwarta i ciepła, nie okazywała rezerwy, ani strachu, nie raniła ani obojętnością, ani zbytnią ciekawością.
Może tak właśnie zrób: powiedz, z okazji jakiego dnia przyszłaś, wręcz aniołka i przytul... 

Ostatnio zmieniony 14-10-2007 02:07 przez Soffija

  Temat Autor Data
  tak czy nie...?? inna 14-10-2007 00:18
  Re: tak czy nie...?? malina 14-10-2007 00:33
  Re: tak czy nie...?? zuzka1603 14-10-2007 01:13
*  Re: tak czy nie...?? Soffija 14-10-2007 02:00
  dziękuję inna 14-10-2007 10:19
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora