dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Rozważanie Pisma Świętego - jaka jest wola Boża?Hits: 230
Wera  
26-09-2009 11:22
[     ]
     
Myślę, że w życiu każdego wierzącego bywają chwile gdy chaos w myślach i dezorientacja są nie do zniesienia. Co musiał czuć Hiob, gdy jego świat zaczął się walić... Rodzina została zabita, zrabowano majątek, a on zachorował. Najgorsze jednak było znalezienie sensu w tym wszystkim. Hiob wiedział że wbrew zarzutom przyjaciół nie zgrzeszył, a jednak Bóg zdawał się być odległy o miliony kilometrów. Hiob zawołał: "Obym ja wiedział, gdzie można Go znaleźć, jak dotrzeć do Jego stolicy?" (Hi23,3) "Pójdę na wschód: tam Go nie ma; na zachód - nie mogę Go dostrzec. Na lewo sieje zniszczenie - nie widzę, na prawo się kryje - nie dojrzę."(Hi 23,8-9). Widać że oddani Bogu i gorliwi wierzący też doświadczają lepszych i gorszych chwil. Ludzie wpajają nam błędne przekonanie że doświadczanie przygnębienia i zdezorientowania dotyczy tylko grzeszników. A przecież Bóg dopuszcza trudne chwile najwyraźniej dla naszego zbudowania. "Za pełną radość poczytujcie to sobie bracia, ilekroć spadają na was różne doświadczenia. Wiedzcie, że to co wystawia waszą wiarę na próbę, rodzi wytrwałość."(Jk 1,2-3). W naszym przypadku trudno wyjaśnić działanie Boga. W takich chwilach powtarzajmy wraz z Hiobem "Choćby mnie zabił Wszechmocny - ufam."
Bóg jest blisko nas i nasza sytuacja w trudnych momentach interesuje go tak samo jak wtedy gdy wszystko nam się układa. Nasza wiara umacnia się w takich okresach próby "Zewsząd znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; żyjemy w niedostatku, lecz nie rozpaczamy; znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy. Nosimy nieustannie w ciele naszym konanie Jezusa, aby życie Jezusa objawiło się w naszym ciele."

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki

  Temat Autor Data
  Rozważanie Pisma Świętego Wera 01-09-2009 00:40
  Re: Rozważanie Pisma Świętego- noc w Getsemani T.A.M. 12-09-2009 00:09
  Re: Rozważanie Pisma Świętego- noc w Getsemani Wera 14-09-2009 00:10
*  Re: Rozważanie Pisma Świętego - jaka jest wola Boża? Wera 26-09-2009 11:22
  Re: Rozważanie Pisma Świętego - Bóg się rodzi. Wera 17-12-2009 13:43
  Re: Rozważanie Pisma Świętego- noc w Getsemani maria 02-01-2010 22:51
  Re: Rozważanie Pisma Świętego maria 02-01-2010 23:42
  Re: Rozważanie Pisma Świętego- Jezus błogosławi dzieci* Wera 29-01-2010 10:02
  Re: Rozważanie Pisma Świętego- "Hymn o miłości" Wera 04-02-2010 11:52
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora