dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ROZMOWY O WIERZE
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synkaHits: 511
malgos  
16-08-2006 12:35
[     ]
     
Od początku, kiedy straciłam moich chłopców szukałam wsparcia u Matki Jezusa, która także przeżywała koszmar patrząc na cierpienie swojego syna. Była przy nim aż do końca. Patrząc po ludzku jej cierpienie było zupełnie bez sensu. Ale wiara wszystko tłumaczy... Pan Bóg miał wobec Niej swój plan.

Dzięki jej cierpieniu, dzięki jej zgodzie: "Niech mi się stanie według słowa Twego" wszyscy ludzie na ziemi mogą wracać do Boga przez Spowiedź Św. i otrzymać zbawienie pomimo wszystkich swoich grzechów. A Jej syn zmartwychwstał. Na tym opiera się nasza wiara, – że po śmierci zmartwychwstaniemy i spotkamy się w niebie. Bez wiary w zmartwychwstanie całe nasze życie nie ma sensu, więc wierzę, że kiedyś spotkam się z moimi Aniołkami.

Wierzę w to, że Pan Bóg ma również wobec mnie i mojego cierpienia swój plan. Wierzę w to, że to, co przeżywam jest również po coś potrzebne. Może po to abym się zmieniła, abym stała się bardziej wrażliwa na rzeczy ważne. A ta moja wewnętrzna zmiana pomoże mnie i innym ludziom być lepszymi.

„W życiu człowiek dość często rozpacza i buntuje się przeciwko temu, co go spotkało, a potem, ze zdumieniem, widzi, że to dobrze, iż tak właśnie się wydarzyło, że w tę stronę obrócił się nasz los”.

Nie płacz w liście
nie pisz że los ciebie kopnął
nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka – to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadają z obłoków
małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia
a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju
i zapomnij że jesteś gdy mówisz że kochasz
(Kiedy mówisz)

Ks. Jan Twardowski

Pan Jezus przed swoją śmiercią prosił Pana Boga: „…jeśli możliwe odsuń ode mnie ten kielich…” ale tak się nie stało… Widocznie nie było to możliwe. Zbawienie ludzi było dla Pana Boga ważniejsze niż prośba własnego syna? Jak można myśleć, że Pan Bóg może nas nie kochać…?

A chwile naszego zwątpienia też rozumie, bo one zdarzają się każdemu - nawet Pan Jezus umierając na krzyżu powiedział „Boże, Mój Boże czemuś mnie opuścił…”)

Wiem, że Pan Bóg dał mi to życie i drugiego nie będę miała. I dlatego staram się widzieć też rzeczy, które mi dał, a nie tylko te, które zabrał. Dał mi kilka miesięcy szczęścia, kiedy nosiłam pod sercem moich chłopców. Mogłam zobaczyć ich na USG i cieszyć się każdym ich ruchem i kopnięciem… To były najszczęśliwsze dni mojego życia. I właśnie za nie dziękuję Panu Bogu.

Wiem, że Pan Bóg mnie kocha i chce mojego dobra, więc Jego plan wobec mojego życia jest na pewno lepszy niż mogę sobie wyobrazić. Pozostaje mi tylko zaufać i w trudnych chwilach powtarzam „Bądź wola Twoja”… i proszę o więcej sił i odary Ducha Św. (mądość), aby to wsystko pojąć i nie zwariować...

… i mam nadzieję, że kiedyś „…ze zdumieniem, zobaczę, że to dobrze, iż tak właśnie się wydarzyło, że w tę stronę obrócił się mój los”.

Małgosia mama Aniołków Maksymiliana i Mikołaja *+ 10.11.2005r. (28tc) 


  Temat Autor Data
  Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka Ilona 27-06-2006 11:53
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka Wieliczko 12-07-2006 07:38
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka sara 01-08-2006 12:40
*  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka malgos 16-08-2006 12:35
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka karolina 16-08-2006 14:35
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka malgos 21-08-2006 14:46
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka beatab 24-08-2006 13:06
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka malgos 27-08-2006 11:51
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka beatab 31-08-2006 09:21
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka Magdalena 27-11-2006 02:09
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka asia122 31-01-2007 12:36
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka asia122 31-01-2007 12:24
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka malgos 28-08-2006 08:08
  Re: Boże, czemu nam to robisz??? Oddaj mi mojego synka ola 02-02-2007 23:44
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora