dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONAHits: 326
asiunia01  
14-01-2011 12:21
[     ]
     
Hej kochana. ja rowniez mam coreczke z przepuklina przeponowa lewostronna... U nas rowniez serduszko bylo calkowicie przesuniete na prawa straone, wiekszosc narzadow znajdowalo sie w klatce piersiowej... Bylo bardzo ciezko... Szczegolnie przez wiele bledow ktore popelnili lekarze ale rowniez przez sama rozleglosc tej wady... Ja mialam wade u malej wykryta w 20 tygodniu ciazy. Co swiadczylo miedzy innymi o tym ze przepuklina u mojej corki jest duza bo juz wtedy lekarz ja zobaczyl... Czesto zdarza sie jednak tak ze lekarz do konca ciazy nic nie zauwazy (chociaz ja osobicie tego nie rozumiem jak mozna nie zauwazyc) A jesli chodzi o to kiedy u dziecka powstaje wada to miedzy 3 a 7 TYGODNIEM CIAZY wiec nie ma mowy ze powstala miesiac przed urodzeniem... Dzieci po WPP sa normalnymi dziecmi ( o ile nie doszlo do znacznego niedotlenieni lub jesli dziecko nie ma innych wad rozwojowych) Ale skoro mowisz ze siostra wykonywala badania prenatalne no to raczej ich nie ma... Kazde dziecko jest inne... niektore dzieci sa silniejsze inne slabsze czesto jest tez tak ze dzieci o mniejszej rozleglosci schorzenia nie daja sobie rady a te ktorym lekarze nie daja szans na przezycie jakos sie wygrzebuja... Ja przez pierwsze trzy tygodnie zycia mojej kruszynki co dzien slyszalam co innego jednego dnia sie po lepszalo drugie mowili ze umiera... Po 5 tygodniach wyszlysmy z oiomu potem jeszcze dwa i pol miesiace lezelismy w innym szpitalu na nauke jedzenia no i obserwacje... czyli razem ponad trzy miesiace ale bywa roznie wiec sie nie nastawiaj zetu tez tak bedzie bo byc moze wyjdzie wczesniej a byc moze pozniej... Jesli masz jakies pytania chetnie z Toba po rozmawiam dzwon 509-175-981. Trzymam kciuki z Oliwke:* 
Mama Mikusi;* ur.07.06.2010r. WPP lewostronna

  Temat Autor Data
  PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA Sabina28 13-01-2011 16:52
  Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA Ewelina210 13-01-2011 19:41
  Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA Sabina28 13-01-2011 20:27
  Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA Ewelina210 13-01-2011 20:33
  Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA Sabina28 13-01-2011 20:37
  Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA Ewelina210 14-01-2011 08:48
*  Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA asiunia01 14-01-2011 12:21
  Re: PRZEPUKLINA PRZEPONOWA WRODZONA EwelinaJ 14-01-2011 13:53
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora