dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: pseudomonasHits: 422
buleczka  
04-08-2008 01:35
[     ]
     
ja wiem tylko tyle że przy tracheostomii albrzymim niebezpieczeństwem są wszelkie infekcje mogące spowodować zatkanie otworu tracheo-wydzielina, śluz. W okolicach otworu tracheo mogą pojawić ogniska zapalne, martwica bądż rozwarstwienie skóry na drodze włożenia rurki tracheo po całej jej długości. Sama rurka może uszkodzić płuco bo jest ciałem obcym wewnątrz.
Sama niedodma powoduje złą powietrzność płuca lub obu płuc. To tak jakby płuco nie pracowało na pełnych obrotach. Może mieć to skutki w postaci złej pracy serca i niedotlenienia. Można to przeżyć. Pacjent jest zazwyczaj utrzymywany na środkach uspokajających, bądź pod respiratorem w śpiączce farmakologicznej do czasu poprawy stanu płuc - odpoczywają bo nie mają dużego wysiłku.
Niedodma może powstać przy tracheo z powodu nacieku zapalnego w obrębie rurki tracheo (całej)-powstaje na ścieżce jej włożenia, duża ilość wydzieliny lub śluzy przy infekcji (za żadko odsysana rurka tracheo), no i oczywiście sama rurka będąca ciałem obcym (mogła dotknąć i uszkodzić choćby milimetr tkanki). Dodatkowo niedodma pojawi się w momencie ucisku zewnętrznego na płuca - przy tracheo - rozwarstwienie skóry w okolicy rurki tracheo spowoduje wniknięcie powietrza pod skórę (odma śródpiersiowa), która spowoduje (w zależności od szybkości rozwoju) olbrzymi ucisk na klatkę piersiową, żebra i serce, powolny (płuca nie dostaną powietrza i serce z jego braku przestanie pracować powoli), bądź szybki (olbrzymia ilość powietrza spowoduje silny ucisk na serce, które w efekcie przestanie pracować natychmiast). 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

  Temat Autor Data
  pseudomonas paulina21 17-07-2008 21:57
  Re: pseudomonas Renee 29-07-2008 15:28
  Re: pseudomonas Mama Aniołka Hubercika 01-08-2008 14:27
  Re: pseudomonas Renee 01-08-2008 15:39
  Re: pseudomonas paulina21 04-08-2008 00:33
*  Re: pseudomonas buleczka 04-08-2008 01:35
  Re: buleczka 04-08-2008 01:37
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora