dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Hanulka2009  
13-03-2015 14:37
[     ]
     
Aktualne tylko to, co w kolejnym poście!


Kochani,
zostałam poproszona o zamieszczenie takiego ogłoszenia:

Redakcja programu rodzinnego „My, wy, oni” (TVP1) przygotowuje program o rodzicach, którzy w ciąży usłyszeli od lekarza, że dziecko umrze najpóźniej zaraz po urodzeniu. Szukają osób, które chciałaby podzielić się swoją historią przed kamerą – zarówno takich, których dziecko umarło, jak i takich, których maleństwo wbrew „wyrokowi” nadal żyje.
Kontakt: krzysztof.zurowski@tvp.pl

O tym, czy warto brać udział w takim programie, można wyrobić sobie zdanie, przeglądając stronę
www.mywyoni.tvp.pl
Są tam także odcinki o stracie m.in. o poronieniu.

kasia, mama Hanulki 

Ostatnio zmieniony 25-04-2015 00:25 przez kasiadob

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Hanulka2009  
25-04-2015 00:21
[     ]
     
W najbliższą niedzielę 26.04 odcinek "My, wy, oni" ze świadectwami rodziców, którzy stracili swoje Dzieci tuż po porodzie. Program emitowany jest o nieludzkiej godzinie 6:30, ale potem wszystko mozna znależć na stronie internetowej programu.

Wszystkie Mamy z tego odcinka były lub są bywalczyniami naszego "dlaczegowego" forum...
Ogromne podziękowania dla Nich!

kasia, mama Hanulki 


Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Ania E.  
27-04-2015 23:27
[     ]
     
Pewnie mało osób to zobaczyło, ale ja udostępniam linka na fb. Chcialbym, aby ten temat przestał być tematem tabu. Strasznie dużo ważnych faktów i informacji niestety wycięto. Niestety:( ale mam nadzieję, że komuś ten program trochę pomógł bądź pomoże. 
Ania mama Aniołka Olusia *+ 9.10.2014 27tc
Kacperka *22.04.2016

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
monisiaB  
28-04-2015 12:28
[     ]
     
Widziałam program i poznałam wszystkie bohaterki, które tam wystąpiły. Bardzo spodobał mi się pomysł z organizacją w szpitalach sal pożegnań z dziećmi i żałuję, że sama nie mogłam tego doświadczyć. Moją córeczkę mogłam poznać i przytulić tylko w kostnicy przy ubieraniu 
Mama Aniołka Lenki ur/zm. 25.03.2014(40tc),ziemskiego Mariusza 14l, Eweliny 13l
i Julianka ur.09.09.16

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
mama Mikusia  
28-04-2015 13:20
[     ]
     
Zgadzam się z tym, że sala pożegnań jest bardzo ważna i potrzebna. Przeważnie rodzice po śmierci dziecka "dostają" 2 godziny na pożegnanie i potem mogą je dopiero zobaczyć jak napisała monisiab w kostnicy. My dostaliśmy owe dwie godziny na pożegnanie potem zabrali naszego synka do prosektorium. Nie chcieliśmy przeprowadzać sekcji zwłok Mikołaja, ale takie mieli procedury i musieli go tam przewieźć. Nasz synek zmarł w sobotę rano i dopiero w poniedziałek mogliśmy złożyć wniosek, że nie wyrażamy zgody na sekcję. Wniosek ten musiał zostać podpisany również przez ordynatora. Dopiero w poniedziałek późnym popołudniem Mikołaj został przywieziony do naszej miejscowości. 3 dni leżał w prosektorium. Nie było mowy o tym by go tam zobaczyć. My zdecydowaliśmy, że nie chcemy go żegnać po raz drugi bo wydawało nam się, że nie damy sobie z tym rady. Ale gdyby była taka sala, gdybym wiedziała że mam taką możliwość, że coś takiego jest właśnie po to by móc pobyć jeszcze ze swoim dzieckiem, by móc spędzić z nim choć jeszcze chwilę może zupełnie inaczej bym to postrzegała i nie przerażało by mnie to tak bardzo jak w tamtej chwili. Ja nie byłam przygotowana na śmierć swojego dziecka i nie wiedziałam co robić, że np. mogłam poprosić o jego odcisk rączki i nóżki albo o bransoletkę, którą miał na rączce czy chociażby czapeczkę albo pieluszkę którą miał przy sobie, a co teraz z upływem czasu jest dla mnie bardzo bardzo ważne i żałuję że nic takiego nie mam. Dlatego uważam, że w takich sytuacjach powinniśmy mieć większe wsparcie. 


Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Ania E.  
28-04-2015 22:01
[     ]
     
Istnienie sali pożegnań to duży krok w stronę rodziców. Jednak kiedy matka rodzi przez cesarskie ciecie a dziecko umiera zanim ona odzyska władzę w nogach i kiedy w ogóle może wstać, personel nic nie robi w kierunku umożliwienia pożegnania się z dzieckiem. Tak było u mnie niestety. Zostałam poinformowana, że moje dziecko własnie zmarło i zostanie jeszcze dwie godziny na sali, ale co z tego jak ja nie mogę tam pójść! Byłam w totalnym szoku pod wpływem morfiny, nie byłam w stanie logicznie mysleć i błagać nawet by mi przyniesli mojego synka. Personel szpitalny powinien wiedzieć co w takiej sytuacji zrobić. Bardzo żałuję, że nie widziałam Olusia żyjącego czy zaraz po śmierci:( 
Ania mama Aniołka Olusia *+ 9.10.2014 27tc
Kacperka *22.04.2016

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
atusia13  
29-04-2015 12:22
[     ]
     
To prawda w szpitalach wszyscy podchodzą rutynowo do swojej pracy. Dzielą matki na te przed porodem i te po. Nie zastanawiają się co przeżywa matka po poronieniu, po stracie, położona z matką oczekującą zdrowego dziecka. Myślę, że dużo czasu jeszcze upłynie zanim to wszystko się zmieni.

Obejrzałam program w internecie,w stronę rodziców przesyłam wielkie podziękowania.Pora nadawania tak ważnych programów beznadziejna. Gdyby nie informacja na forum pewnie nawet większość z nas nigdy by się o nim nie dowiedziała.

Pozdrawiam 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Ania E.  
29-04-2015 13:48
[     ]
     
Jeśli chodzi o poronienie to juz w ogóle szkoda gadać. Przy mnie roniły chyba z 3 kobiety. W strasznych bólach. Zero prywatności. Jedna w 17 tygodniu ciąży urodziła w nocy na zwyklej sali i wolała mnie żebym wezwała pielęgniarkę bo chyba urodziła:( aż boje sie pomyśleć jak musiała się czuć...myślę, że nie wynika to z braku poszanowania przez personel, ale bardziej z warunków szpitalnych. Braku sal itp. Nie zmienia to jednak faktu,że te kobiety przez to bardziej cierpią.
Bardzo długo się wahałam czy wystąpić w tym programie i nie żałuję. Chciałam choć trochę innym pomóc. 
Ania mama Aniołka Olusia *+ 9.10.2014 27tc
Kacperka *22.04.2016

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Marta2222  
29-04-2015 14:04
[     ]
     
8 lat temu miałam laparoskopię z powodu torbieli na jajniku, chodziłam wtedy do szkoły średniej i temat śmierci dziecka był mi zupełnie obcy, nigdy bym nawet nie pomyślała że mnie będzie dotyczył... Pamiętam jak leżałam po operacji to przywieźli kobietę, mogła mieć po 30, być w coś około w 25 tc, dzieciątko nie żyło, na drugi dzień je urodziła.. wtedy o tym nie myślałam,nie znałam procedur ale dobrze że ją dali na ginekologię że nie musiała patrzeć na ciężarne...Bardzo często myślę o tej kobiecie i mam nadzieję że udało jej się zostać ziemską mamą 


Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
atusia13  
29-04-2015 15:09
[     ]
     
Kochana Aniu. Myślę, że pomogliście. Tak wiele osób, które nigdy nie otarły się o śmierć, a ich największym problemem jest gdzie pojechać na majówkę pewnie nie wyobraża sobie co czuje mama, tata po stracie. Ból nie mija po żałobie. A tak większość społeczeństwa myśli. Dla Was to było nie lada wyzwanie i domyślam się tylko jak wiele emocji powróciło od nowa. Mi wstyd, ja stchórzyłam . Pozdrowionka. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Ania E.  
29-04-2015 22:10
[     ]
     
Beatko nie powinno Ci być wstyd! Po prostu nie czułas się na siłach i tyle. Buziole 
Ania mama Aniołka Olusia *+ 9.10.2014 27tc
Kacperka *22.04.2016

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
atusia13  
29-04-2015 22:37
[     ]
     
Aniu , dziękuję. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
MamaLili  
29-04-2015 21:29
[     ]
     
Ania E jesteś wielka !! Opowiadać o swojej tragedii, pokazać się... Ja boje się nadal pokazać ludziom, boje się wrócić do pracy. Serce mojej córeczki przestało bić w 35 tygodniu ciąży, książkowej ciąży. Córeczka była zdrowa. Nigdy nie dowiem sie dlaczego tak sie stało. Moja samoocena wynosi mniej niż zero...
Nie wiem czy masz juz dziecko, ja straciłam swoja pierwsza córkę, ale wiem ze będziesz wspaniala matka !!! I mam nadzieje ze stanie sie to jaknajszybciej !! Zasługujesz na to 


Re: Program w TVP1 o stracie dziecka tuż po porodzie - 26.04
Ania E.  
29-04-2015 21:59
[     ]
     
Bardzo, bardzo Wam dziekuje za te słowa. Cieszę się, że może zrobiłam coś dobrego. Mam tylko Olusia to mój jedyny synek. Ale bardzo chcę być ziemską mamą i mam nadzieje, że Pan Bóg ma dla mnie taki plan. Ściskam Was wszystkie mocno. A dla Waszych Aniołków kolorowe światełka (*)(*)(*) 
Ania mama Aniołka Olusia *+ 9.10.2014 27tc
Kacperka *22.04.2016

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora