dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jeste¶ zalogowany!       

Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
25-09-2012 21:54
[     ]
     
Tak bardzo Ľle mi bez Niego!!!

Nasz Skarb pojawił się pod moim sercem po 2 latach starań o Niego. Cud, ogromna rado¶ć!!!
Miesi±c temu dowiedzieli¶my się o Jego chorobie. Walczyli¶my o Niego, był bardzo dzielny...
Zamkn±ł swoje piękne oczka tydzień temu, w 19tc...

Kubusiu!
Tak bardzo tęsknię z Tob±!!!
..................................
Podczas kontrolnej wizyty w 14 tygodniu ci±ży lekarz, który prowadził moj± ci±żę, powiedział że nie ma dla nas dobrych wiadomo¶ci. Na podstawie przeprowadzonego badania USG poinformował, że nasze maleńkie dziecko ma prawdopodobnie poważn± wadę genetyczn±. Usłyszeli¶my, że dziecko nie ma szans na przeżycie. Jeżeli uda mu się przeżyć cały okres ci±ży, to i tak po porodzie umrze. Otrzymałam skierowanie do poradni genetycznej w Bydgoszczy, w celu przeprowadzenia amniopunkcji. Lekarz poinformował nas również o tym, że jeżeli wyniki będ± złe, to lekarze w poradni będ± nas namawiali na zakończenie ci±ży.
W jednej chwili zawalił się nasz cały ¶wiat. Przez ostatnie dwa lata starali¶my się o dziecko. W tym czasie dowiedziałam się o chorobie- endometriozie. Miałam przeprowadzony zabieg usunięcia torbieli na jajnikach, ponad pół roku po zabiegu byłam leczona farmakologicznie. Od marca 2012 ponownie starali¶my się o dziecko. Walczyli¶my z lekarzem, który po każdym nieudanym cyklu twierdził, że wyj¶ciem dla nas będzie zabieg In Vitro. My jednak za każdym razem mówili¶my, że chcemy walczyć o nasze Maleństwo w sposób naturalny. Chwila, kiedy dowiedziałam się, że jestem w ci±ży była dla nas jedn± z najpiękniejszych chwil w życiu. Był to nasz mały cud- dar od Boga, za który byli¶my ogromnie wdzięczni. Całe to szczę¶cie, które nas przepełniało zniknęło w ci±gu kilku minut podczas wizyty u lekarza.
Od tej chwili byli¶my bezradni. Cały czas zastanawiałam się, czy nasz Maluszek jeszcze żyje, czy bije Mu serduszko. Usłyszeli¶my, że nie ma dla naszego dziecka szans, że nie przeżyje. Nie mogli¶my się z tym pogodzić! Następnego dnia rano udali¶my się do szpitala w Inowrocławiu, aby uzyskać opinię innego lekarza na ten temat. Jechali¶my pełni nadziei, że może jednak kto¶ widzi szanse dla naszego Maluszka. Niestety, usłyszeli¶my to samo, a nawet więcej. Pani dr powiedziała, że lepiej aby dziecko jak najszybciej samo umarło, ponieważ jeszcze nie czuję ruchów dziecka, więc nie jestem jeszcze do niego tak bardzo przywi±zana. Jeżeli nadal będzie żyło to trzeba będzie zakończyć ci±że.
Był to nasz kolejny upadek, kolejne załamanie. Dopiero wtedy zrozumiałam, że lekarze namawiaj± nas do zabicia naszego Maluszka tylko dlatego, że jest chore. Zaczęłam je kochać jeszcze bardziej. Nie mogłam poj±ć tego, że nasze dziecko jest chore, że być może cierpi, że Jego serduszko jeszcze bije a lekarze nie chc± pozwolić mu żyć. Modliłam się, aby nikt nie wymuszał na mnie podjęcia decyzji o zabiciu naszego dziecka.
Zrozumieli¶my z Mężem, że być może otrzymali¶my dar od Boga tylko na chwilę- widocznie tak to dla nas zaplanował. Chciałam się przygotować jak najlepiej na możliwy moment odej¶cia naszego dziecka. Musiałam wiedzieć czy szpital ma obowi±zek wydania ciała, nawet maleńkiego, aby¶my mogli Je godnie pochować. Jednocze¶nie nie chciałam na to wszystko pozwolić i pragnęłam walczyć o to małe życie, ale nie wiedziałam jak i gdzie. Czułam, że wraz z Mężem jeste¶my sami a wszyscy inni s± przeciwko nam.
Szukałam artykułu, którego kiedy¶ czytałam. Były tam opisane procedury w przypadku ¶mierci dziecka w wyniku poronienia, obumarcia lub po porodzie. Niestety nie odnalazłam tego, czego szukałam. Natrafiłam jednak na artykuł o szpitalu ¦więtej Rodziny w Warszawie. Napisałam maila, w którym pytałam, czy szpital będzie miał obowi±zek wydania ciała naszego Maleństwa. Prosiłam też o pomoc i radę czy możemy jeszcze co¶ zrobić aby ratować życie naszego dziecka.
Następnego dnia mieli¶my zgłosić się na konsultacje, gdzie lekarze mieli się nami zaj±ć. Trafili¶my pod opiekę wspaniałych lekarzy, którzy walczyli z nami o Kubusia. Potwierdzali, że dziecko jest chore, ale żyje dlatego należy o Niego walczyć.
Od momentu kiedy trafili¶my do Warszawy aż do chwili kiedy dowiedziałam się, że serduszko Kubusia przestało bić, min±ł miesi±c. Był to najpiękniejszy okres, który spędzili¶my z naszym dzieckiem. Codziennie z Nim przez cały czas rozmawiali¶my, chwalili¶my, że jest taki dzielny bo walczy o życie. Powtarzali¶my rano, w dzień i wieczorem jak bardzo Go kochamy. M±ż każdego wieczoru tulił brzuszek do snu i każdego ranka budził Kubusia. Ja mogłam poczuć pierwsze kopniaki naszego synka... Lekarze, którzy mówili o możliwo¶ci zakończenia ci±ży chcieli nas pozbawić tych kilku pięknych dni z naszym synkiem.
Kubu¶ zasn±ł na zawsze, urodziłam Go 18 wrze¶nia o godz. 21:00 Mieli¶my możliwo¶ć, dzięki wspaniałym lekarzom w Warszawie, pożegnania się z naszym Kubusiem. Mogli¶my zobaczyć jaki był ¶liczny. Pogłaskali¶my Go po r±czce, policzyli¶my wszystkie Jego paluszki... Maleńki człowiek a nie płód!!! Pożegnanie się z naszym Kubusiem było dla nas bardzo ważne. My¶lę, że dzięki temu jest nam łatwiej przej¶ć obecnie przez ten ciężki czas żałoby.
------------------ 

Ostatnio zmieniony 04-07-2014 23:37 przez Ryba2508

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Magija  
25-09-2012 21:57
[     ]
     
Żadne słowa nie opisz±, tego co chciałabym przekazać. Bardzo ci współczuję, trzymaj się dzielnie. W razie czego pisz, na pewno która¶ będzie, doradzi, pocieszy. Pamiętaj, że nie jeste¶ sama. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Mama 3 kobietek  
25-09-2012 22:15
[     ]
     
Bardzo mi przykro. Serdecznie przytulam. 

Tajemnica miło¶ci większa jest niż tajemnica ¶mierci. (O. Wilde)

Mama Mai, Julii i Aniołeczka Lusi http://lucjahelena.pamietajmy.com.pl

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
25-09-2012 22:23
[     ]
     
Jak Wy sobie z tym wszystkim radzicie???
Boję się poranka, wschodu słońca...
Byłam twarda, silna, tłumaczę wszystkim, którzy płacz± za Kubusiem a sama zrozumieć nie potrafię!
Dzisiaj padam na kolana... kolejny mój upadek...
Jak odszukać drogę do mojego Kubusia? 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Magija  
25-09-2012 22:27
[     ]
     
Ja nie rozumiem, staram się już nie próbować zrozumieć, bo pewnie i tak mi się nigdy nie uda.
Ja sobie każdego dnia powtarzam, ze będzie lepiej, że musi się odmienić wszystko. Mówię dużo rozmawiam z mężem o synku, piszę tu na forum, ¶wiadomo¶ć, że nie jestem z tym wszystkim sama daje mi siłę i ¶wiadomo¶ć, że inne mamy które przeszły to dużo wcze¶niej, teraz się trzymaj±. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Aga79  
25-09-2012 22:33
[     ]
     
Dużo siły dla Mamusi, a ¶wiatełka do nieba dla Kubusia (*)(*)(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
25-09-2012 22:43
[     ]
     
Tęsknie 

Ostatnio zmieniony 18-10-2020 14:46 przez Ryba2508

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Magija  
25-09-2012 22:46
[     ]
     
Tak strasznie mi przykro... 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ewelina85  
25-09-2012 23:06
[     ]
     
Kubulku, baw sie w Niebiosach z Naszymi Anielskimi Dzieciaczkami!
Dla Ciebie Malenki (*)
Mamunie przytulam - duzo sily Kochana... 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
ReniaR  
25-09-2012 23:08
[     ]
     
swiatelko dlatwojego synka (*)(*)(*)tam w niebie jest mu teraz dobrze 
Mama trzech Aniolkow 17tydz 2011r, /// Igorek zm 11.03.2012r(37t)./// Aniolek 10tydz 9.12.2012rok

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Jola mama Aniołka Małgosi  
26-09-2012 00:06
[     ]
     
Mirko bardzo mi przykro, że Was też spotkało to najsmutniejsze co mogło się wydarzyć tj. ¶mierć własnego dzieci±tka. Moja córeczka Małgosia gdyby żyła skończyłaby dzisiaj 3 miesi±ce. Też miała chorobę genetyczn±, miała duże szanse na życie przy ¶cisłej diecie bezbiałkowej ale stało się inaczej. Jedna mama która też straciła dziecko powiedziała mi,że Bóg ma wobec każdego człowieka plan i przewidziany ziemski czas i tyle miało wła¶nie trwać życie naszych dzieci. Widać że jeste¶ m±dr± mam±. wierzysz w Boga wiec wiesz, że spotkacie się ze swoim dzielnym Kubusiem on czeka z innymi aniołkami na swoich rodziców. Ból, smutek, tęsknota, żal, pustka to uczucia które odczuwaj± tu wszyscy. Nie jeste¶ sama. Przytulam cię mocno.
--------------- 
Czekaj na mnie moja Perełko, wierzę że się spotkamy. Pan Bóg nam to obiecał.
mama Wiki, Basi i Aniołka Małgosi (26.06.2012r.-11.07.2012r.)
Ostatnio zmieniony 26-09-2012 17:47 przez JolaC

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
aagnieszkkaa  
25-09-2012 23:18
[     ]
     
Mocno przytulam. Dla Aniołka ((***********))

................. 
Mama Mateuszka *+01.08.2011 [*] 39tc oraz słoneczka Laury *01.04. 2014r. http://mateuszekaniolek.pamietajmy.com.pl/


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
suchoparek82  
26-09-2012 08:08
[     ]
     
((***)) Najja¶niejsze ¶wiatełko dla Kubusia a rodziców przytulam do serca.Gdyby moja Michalinka żyła miałaby 8 miesięcy i dwa tygodnie :((...rozumiem co czujecie 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Caterina  
26-09-2012 08:59
[     ]
     
Kochana tak bardzo mi przykro, wiem dokładnie co oznacza walka z lekarzami o każd± chwilę życia dzieci±tka. Moj± córeczkę chcieli usun±ć w 19 tygoniu tylko dlatego że odeszły mi wody i lekarze stwierdzili że dla niej bedzie lepiej jak umrze. Ale my walczyły¶my i wiem że zrobiłam wszystko co było w mojej mocy aby była z Nami jak najdłużej. Po przewiezieniu do innego szpitala tam lekarze walczyli razem z Nami, tam czułam sie bezpieczna i tak wytrzymały¶my do 26 tyg. i 4 dnia ci±ży. Wdała się infekcja i musiałam Manię urodzić, ale niestety przegrała walkę.01.10 moja córeczka miałaby 3 miesi±ce gdyby żyła.
Tobie życzę dużo sił i przytulam mocno do serca a dla Kubusis tęczowe ¶wiatełka do nieba(***)

Mama aniołka Maria Sofi 01.07.2012
i ziemskiego Bartusia 2008
Kocham,tęsknię moja córeczko 
Caterina

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
mery.k  
26-09-2012 19:09
[     ]
     
Przykro mi kochana Popłakałam się czytaj±c Twój wpis. Była¶ taka dzielna. Walczyła¶ do końca. Ja walczyłam o dziecko ale już po narodzinach, też wada genetyczna. Dzięki nam i swojej sile żył prawie 2 lata. Ciężko było jemu i nam .... Odszedł zmęczony, pocichutku, bezszelestnie ¶pi±c obok swej mamy.
Ty i Kuba dostali¶cie od losu bilety na ten sam poci±g. Na chwilę spotkali¶cie się w tym samym wagonie. On wysiadł a ty pojechała¶ dalej.
Przytulam Ciebie i tatę mocno.

.................................................................
mama aniołka Kacperka 27 t.c. *25.08.2010 +23.05.2012 i ziemskiej Karolinki 6 l. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
26-09-2012 20:09
[     ]
     
Kochane dziękuje Wam za to, że jeste¶cie...
chociaż tak wła¶ciwie chciałabym aby Was tu nie było...
Dlaczego Bóg tak nas do¶wiadcza???
...
Przytulam każd± z Was!
Siły życzę Wam i samej sobie.

Baby s± jakie¶ inne- jak dobrze, że jest taka strona, że jest to forum... 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Magija  
26-09-2012 20:54
[     ]
     
Nigdy się nie dowiemy dlaczego nas to spotkało.
Trzymaj się cieplutko. 


Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 CO DALEJ?
Ryba2508  
28-09-2012 13:38
[     ]
     
Staram się ogarn±ć... nie potrafię!!!
Jestem przewrażliwiona...
otoczenie mnie pociesza i gdy usłyszę jedno niepotrzebne zdanie, Ľle dobrane słowo wpadam w szał!!!
Złoszczę się na siebie, że się złoszczę!!!

Tak bardzo brakuje mi Kubusia!!!
Siedzę od samego rana z jego maleńk± opaseczk± na r±czkę ze szpitala- poprosiłam aby mi j± dali na pami±tkę.
Trzymam j± w moich dłoniach, całuję, chcę Go czuć...

Jak to wszystko strasznie boli...
Mój M±ż jest wspaniały. Wspiera mnie ogromnie.
Wie, że będę płakała, rozpaczała a on nie stara się powiedzieć, że muszę przestać.
Pozwala mi płakać z Kubusiem tak długo i tak często jak chcę...
Miałam wczoraj wrażenie, że chce rozmawiać o tym co dalej z naszym życiem... Nie wiem! Boję się! Nie chcę o tym my¶leć!
Jestem nienormalna????

Gdyby Kubu¶ był z nami... 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 CO DALEJ?
Caterina  
28-09-2012 15:15
[     ]
     
Boże , tak mi przykro ,tak bardzo chiałabym Ci ulżyć w cierpuieniu. Bedzie lepiej. Musisz sie trzymac i nie poddawać. U mnie krzyk i płacz to normalno¶ć dnia. Dużo pomagaj± mi mój m±ż i kochany synek który jest moim lekarstwem na dalsza normalno¶ć. ¦ciskam mocno do serca a dla Kubusia kolorowe ¶wiatełka do nieba [*******]

Mama aniołka Maria Sofi 01.07.2012
i ziemskiego Bartusia 2008 
Caterina
Ostatnio zmieniony 28-09-2012 15:16 przez Caterina

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 CO DALEJ?
Magija  
28-09-2012 19:54
[     ]
     
My¶lę, że powinna¶ dać sobie czas, ja dalej nie wiem co dalej i nie uważam, żebym była nienormalna. Nasze ¶wiaty runęły i trzeba czasu żeby wszystko od nowa ułożyć, przewarto¶ciować, odwrócić.
Na ludzi się nie gniewaj, oni nie wiedz± co powiedzieć, rozmiar naszej tragedii jest dla nich totalnym kosmosem, którego oni też nie potrafi± ogarn±ć. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 CO DALEJ?
Ryba2508  
02-10-2012 03:16
[     ]
     
Czy Aniołkowe Mamy tak maj±, że dniami i nocami chciałyby mówić o swoim Aniolku???

... Mój Aniołek ¶pi, bo jest ¶rodek nocy albo siedzi tu obok mnie...
Swoj± drog± czy Aniołki ¶pi±???


Taka mała refleksja po 15 dniach od kiedy Kubu¶ stał się Aniołkiem:
- jeżeli masz udzielać dobrych rad matce, która straciła dziecko to poprostu powiedz PRZYKRO MI a swoje dobre rady schowaj w kieszeń lub zwyczajnie je przemilcz.



Najtrudniej stan±ć nad grobem własnego dziecka. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 CO DALEJ?
Magija  
02-10-2012 11:36
[     ]
     
Ludzie mówi± głupie rzeczy, moja koleżanka powiedziała mi "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, więc się nie martw'. Ale teraz to rozumiem, że ogrom takiej tragedii przytłacza ludzi i po prostu chcieliby co¶ powiedzieć, pocieszyć, ale nie wiedz± jak, wiele z tych osób nie chce nic złego. Ale fakt sprawia to przykro¶ć.

My¶lę, że wiele z nas ma potrzebę mówienia cały czas o swoim dziecku, szkoda że często nie ma do kogo. Dlatego dobrze, że jesto to forum, bo tu można pisać, pisać pisać i nikt nie ucieka. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 CO DALEJ?
mama Janka  
02-10-2012 13:01
[     ]
     
Masz rację Magija tutaj faktycznie można mówić i nikt nie ucieka. W rzeczywistym ¶wiecie każdy unika tego tematu - a jak już padnie zdanie "moje dziecko nie żyje" - to rozmowa kończy się natychmiast - współrozmówca milknie i po chwili znika. 
mama Janka

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 CO DALEJ?
maigka  
02-10-2012 20:22
[     ]
     
to takie trudne i przykre :( dzielny Aniołku - czuwaj przy rodzicach (*) 
Mama Aniołka Igorka (ur.zm.25.07.2011 r.)

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
05-10-2012 08:18
[     ]
     
Moje Słoneczko (*)(*)(*)
Bardzo Cię Kochamy 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
mama_wiktorka  
05-10-2012 09:50
[     ]
     
¦wiatełka do nieba dla Kubusia {*} {*} {*}



Wiktorek 21.04.2011 {*}
http://wiktorekchojnacki.pamietajmy.com.pl/index.php 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
08-10-2012 06:39
[     ]
     
Słoneczko Moje!
Tak bardzo mi Ciebie brakuje!!!
Bardzo za Tob± tęsknimy (*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Kubus :(  
08-10-2012 15:11
[     ]
     
Kubu¶ :( Tak miał mieć na imię mój synek. Starali¶my się o maleństwo w zeszłym roku. Udało się był to najpiękniejszy dzień niesamowite szczę¶cie, spe,łnienie największego marzenia, co¶ cudownego. PóĽniej zaczęły się problemy. Walczyli¶my o naszego aniołka kilka tygodni, po¶więciłam wszystko byle tylko synek urodził sie zdrowy, a przede wszystkim byle żył. Każdego dnia marzyłam jak to bedzie gdy już go zobaczymy gdy przytulimy. Niestety, nasze słoneczko odeszło od nas w lutym 2012. Do dzi¶ nie jestem w stanie normalnie żyć, walczyłam z soba, udawałam ze jest dobrze ze daje rade ale nie moge, tak strasznie brak mi mojego Kubusia, tak bardzo tęsknię.
Ryba2508 napisał(a):
> Tak bardzo Ľle mi bez Niego!!!

>

> Nasz Skarb pojawił się pod moim sercem po 2 latach starań o Niego. Cud, ogromna rado¶ć!!!

> Miesi±c temu dowiedzieli¶my się o Jego chorobie. Walczyli¶my o Niego, był bardzo dzielny...

> Zamkn±ł swoje piękne oczka tydzień temu, w 19tc...

>

> Kubusiu!

> Tak bardzo tęsknię z Tob±!!!


Ryba2508 napisał(a):
> Tak bardzo Ľle mi bez Niego!!!

>

> Nasz Skarb pojawił się pod moim sercem po 2 latach starań o Niego. Cud, ogromna rado¶ć!!!

> Miesi±c temu dowiedzieli¶my się o Jego chorobie. Walczyli¶my o Niego, był bardzo dzielny...

> Zamkn±ł swoje piękne oczka tydzień temu, w 19tc...

>

> Kubusiu!

> Tak bardzo tęsknię z Tob±!!! 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
10-10-2012 06:48
[     ]
     
Kochamy Cię Kubusiu!!!
Mój Kochany Syneczku- tęsknię ogromnie za Tob±!
(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
mery.k  
10-10-2012 17:02
[     ]
     
Dla Kubusia ((*)) ((*)) ((*)) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
11-10-2012 11:09
[     ]
     
(*)(*)(*)

Mamusia dzisiaj walczyła o siebie.
Dziękuję, że ze mn± byłe¶.
Kocham Cię 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
madziarek55  
10-10-2012 19:43
[     ]
     
Dla Kubusia (*)(*)(*) 
http://oscardebowski.pamietajmy.com.pl/
http://adasjuniordebowski.pamietajmy.com.pl/


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
14-10-2012 16:50
[     ]
     
(*)(*)(*)
Bardzo Cię kochamy i tęsknimy za Tob± 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
15-10-2012 15:37
[     ]
     
(*)(*)(*)
KC 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
16-10-2012 14:43
[     ]
     
Kochany nasz Aniołku!
Dziękujemy, że jeste¶ z nami!
Kochamy Cię (*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Aga79  
16-10-2012 14:52
[     ]
     
Kolorowe ¶wiatełka dla Kubusia (*)(*)(*)(*)(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 zamiast modlitwy
Ryba2508  
17-10-2012 14:03
[     ]
     

"Ty, Panie tyle czasu masz mieszkanie
w chmurach i błękicie
A ja na głowie mnóstwo spraw
I na to wszystko jedno życie.
A skoro wszystko lepiej wiesz
Bo patrzysz na nas z lotu ptaka
To powiedz czemu tak mi jest,
Że czasem tylko si±¶ć i płakać

Ja się nie skarżę na swój los
Potulna jestem jak baranek
I tylko mam nadzieję, że...
że chyba wiesz, co robisz, Panie.
Ile mam grzechów? któż to wie...
A do liczenia nie mam głowy
Wszystkie darujesz mi i tak
Nie jeste¶ przecież drobiazgowy
Lecz czemu mnie do raju bram
Prowadzisz drog± tak± kręt±
I czemu wci±ż do¶wiadczasz tak
Jak gdyby¶ chciał uczynić ¶więt±.

Nie chcę się skarżyć na swój los
Nie proszę więcej, niż dać możesz
I ci±gle mam nadzieję, że...
Że chyba wiesz, co robisz, Boże.

To życie minie jak zły sen
Jak tragifarsa, komediodramat
A gdy się zbudzę, westchnę - cóż
To wszystko było chyba... zamiast
Lecz póki co w zamęcie trwam
Liczę na palcach lata szare
I tylko czasem przemknie my¶l
Przecież nie jestem tu za karę.

Dzi¶ czuję się, jak mrówka gdy
Czyj¶ but tratuje jej mrowisko
Czemu mi dałe¶ wiarę w cud
A potem odebrałe¶ wszystko.
Ja się nie skarżę na swój los
Choć wiem, jak będzie jutro rano
Tyle powiedzieć chciałam ci
Zamiast... pacierza na dobranoc " 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
mery.k  
18-10-2012 09:06
[     ]
     
Kubusiu ((*)) ((*)) ((*)) piekny anielski chłopczyku




....................................................................
mama Kacperka *25.08.2010 +23.05.2012 i ziemskiej Karoli 6 l.

http://kacperekkaczor.pamiętajmy.com.pl/ 

Ostatnio zmieniony 18-10-2012 09:07 przez mery.k

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
dorek1981  
17-10-2012 21:38
[     ]
     
(*)(*)(*)
Aniołkowa mama

http://wiktorekkuligowski.pamietajmy.com.pl/index.php
http://victoriakuligowska.pamietajmy.com.pl/index.php 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
18-10-2012 10:13
[     ]
     
Kochanie!
Miesi±c temu się urodziłe¶...
W naszych sercach żyjesz na zawsze!

(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ewelina85  
18-10-2012 10:14
[     ]
     
Dla Ciebie Malenki (*) 
Ewelina, Mama Aniołka Radzia ur. 18.07.2011r. zm. 19.07.2011r.
Kocham Cię Synio :*
http://www.naszkochanyradzio.pamietajmy.com.pl
...i Mili 06.08.2014 ♥

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Karina790  
20-10-2012 14:18
[     ]
     
________۩۩
_______۩__۩
______۩____۩
_____۩__۩۩__۩
______۩_۩۩_۩____
________۩۩_______
_____██████____
_____██████____
_____██████ ۩___
_____█████ ۩_۩__
_____████ ۩___۩__
_____████۩_ ۩__۩_
_____████ ۩_۩_۩__
_____██████۩____
_____███▒▒▒▒▒▒_
__۩۩ ███▒▒▒▒▒▒_
۩۩۩۩ ███▒▒▒▒▒▒_
_۩۩۩ ███▒▒▒▒▒▒_
__۩۩ ███▒▒▒▒▒▒۩۩۩۩۩۩۩
____۩۩۩۩▒▒▒▒▒▒۩۩۩۩۩۩۩
__۩۩۩۩۩۩▒▒▒▒▒▒۩۩۩۩۩۩۩۩
***********************
¦wiatełko Pamięci
Karina mama Aniołka Dominika
http://dominikgrzesiak.pamietajmy.com.pl/ 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
24-10-2012 11:25
[     ]
     
Bardzo Cię Kochamy!!!
B±dz z nami nasz kochany Aniołku!

(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
29-10-2012 16:26
[     ]
     
(*)(*)(*)


– A je¶li pewnego dnia będę musiał odej¶ć?- spytał Krzy¶. - Co wtedy?
– Nic wielkiego. – zapewnił go Puchatek. – Posiedzę tu sobie i na Ciebie poczekam. Kiedy się kogo¶ kocha, to ten drugi kto¶ nigdy nie znika. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
gosik85  
29-10-2012 17:07
[     ]
     
strasznie mi przykro. wiem co to znaczy stracić dziecko. mój synek zmarł 2 godziny po urodzeniu... 
gosik85 - aniołkowa mama Sebastianka

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
31-10-2012 17:58
[     ]
     
(*)(*)(*)
bardzo Cię kochamy Syneczku 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
06-11-2012 20:50
[     ]
     
(*)(*)(*)
¶wiatełka dla Ciebie moje Słoneczko 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
12-11-2012 12:29
[     ]
     
(*)(*)(*)
Kochamy Cię nasz Aniołeczku! 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
18-11-2012 20:00
[     ]
     
(*)(*)(*)
Już dwa miesi±ce nie ma Ciebie...
tęsknię... kocham.... 

Ostatnio zmieniony 18-11-2012 20:00 przez Ryba2508

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
piotru¶  
18-11-2012 20:17
[     ]
     
Witam serdecznie ja mojego synka staciłam w 20 tc rowniez po ciezkiej walce o jego zycie od 12 tygodnia gdzie dowiedzielismy sie ze z maluszkiem jest cos nie tak ze jest wada serduszka zla przeziernosc karkowa do 20 tygodnia gdzie sie urodził to najgorszy okres w zyciu wszystkie badania wykonane w tym czasie byly zle piotru¶ niemial szans na przezycie teraz jedynie co zostalo po aniołku to zdjecia usg wypisy ze szpitali i wyniki badan a najwazniejsze to miejsce na cmentarzu grobek dzielnego malenstwa ciezko jest tak zyc to juz 116 dni a wszystko takie swierze pozdrowionka 
aniołkowa mama piotrusia i fasolki(8tc)

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
22-11-2012 21:54
[     ]
     
(*)(*)(*)
...
tęsknimy za Tob±
bardzo

B±dz z nami
B±dz przy nas
B±dz przy cioci Asi

bardzo Cię kochamy! 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
maczka38  
23-11-2012 20:30
[     ]
     
Bardzo współczuję i mocno przytulam.Módlmy sie do naszych Aniołków a one nam pomog± dalej żyć. 
Marzena mama Ani,Wioletki,Małgosi oraz aniołka Piotrusia ur.13.08.2012 zm.27.08.2012

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
30-11-2012 21:29
[     ]
     
(*)(*)(*)
Bardzo za Tob± tęsknimy nasz mały Aniołeczku... 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Kasada25  
30-11-2012 21:30
[     ]
     
¦wiatełko dla Kochanego Aniołka (*)(*)(*) 

Ostatnio zmieniony 30-11-2012 21:30 przez Kasada25

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
06-12-2012 20:00
[     ]
     
(*)(*)(*)
bardzo Cię Kochamy i tęsknimy za Tob± nasz Aniołeczku 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
15-12-2012 13:37
[     ]
     
Jest dzisiaj z Tob± piękny Misio!
Mama nadzieję, że Ci się podoba mój Aniołku!

Bardzo za Tob± tęsknimy! 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 Jak przeżyć ¶więta bez CIEBIE???
Ryba2508  
19-12-2012 23:37
[     ]
     
Tak bardzo boję się tych ¶wi±t... ¶wi±t bez Ciebie!
To miały być piękne ¶więta!!!
Miały być inne niż zawsze, miały być tym razem bez łez...

Bardzo tęsknimy
(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012 Jak przeżyć ¶więta bez CIEBIE???
magdaJ24  
20-12-2012 13:38
[     ]
     
(*) dla Kubusia 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
24-12-2012 12:20
[     ]
     
„A Słowo stało się Ciałem”… by¶my już nigdy nie
byli sami. Tylko On jeden przyszedł by nie odej¶ć
już nigdy.

Niech te ¦więta Bożego Narodzenia rozbudz±
wiarę, skoro Jest, to po to, by trzymać za rękę, gdy jest Ľle a zw±tpienie bywa silniejsze od ufno¶ci; Nadzieję, że dla Niego nie ma nic niemożliwego.

By¶cie w ten wyj±tkowy czas wiedzieli, że nie
jeste¶cie sami…
Mirka 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
05-01-2013 13:00
[     ]
     
...
tak bardzo serce boli...
Dowiedziałam się, że kolejne dziecko doł±czyło do grona Aniołków w Niebie!!!
(*)(*)(*) ¶wiatełka dla WAS Aniołeczki

(*) ¶wiatełko kolorowe dla Tobiaszka 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
13-01-2013 10:20
[     ]
     
Tęsknimy za Tob± nasz Aniołeczku (*)(*)(*)

Kilka miesięcy temu byli¶my jeszcze razem...
Byłe¶ z nami...
Dzisiaj już nie jeste¶my szczę¶liwi jak dawniej... 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
mery.k  
13-01-2013 10:24
[     ]
     
Kubusiowi kolorowe ¶wiatełka ((**)) ((**)) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
18-01-2013 21:00
[     ]
     
(*)(*)(*)

¦wiatełka dla Ciebie mój Aniołeczku

4 miesi±ce bez Ciebie...

BARDZO CIĘ KOCHAMY 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
magdaJ24  
18-01-2013 23:10
[     ]
     
(*) dla Kubusia 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ilona1987  
19-01-2013 11:21
[     ]
     
Kolorowe ¶wiatełka dla Kubusia (*)(*)(*)

A dla Ciebie duzo siły
(bardzo dobrze Cie rozumiem)

Mama Aniołka Nicoli [*] 16.09.2012r 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
03-02-2013 10:04
[     ]
     
(*)(*)(*)
¶pij słodko Aniołeczku

Bardzo Cię Kochamy 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
17-02-2013 21:25
[     ]
     
Jutro byłby najszczę¶liwszy dzień na ¶wiecie...
miałe¶ być jutro z nami nasz Aniołku...

Jutro Twoje urodzinki...
BARDZO CIĘ KOCHAMY
(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ulla888  
18-02-2013 10:20
[     ]
     
Przytulam cię mocno i pamiętam o twoim synku KUBUSIU na pewno niezle bawi się z Aniołkami w niebie.
KUBUSIU TO DLA CIEBIE ((*))((*))((*)).

Mama Łukasza i Aniołka Pawełka (*05.09.2012r +25.09.2012r)http://kruszynko.blog.pl/ 
ulla

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Joannap  
18-02-2013 19:31
[     ]
     
*(*)(*)*(*)* 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadaj± płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
03-03-2013 09:06
[     ]
     
(*)(*)(*)
Bardzo Cię kochamy, tęsknimu... i ogromnie nam Ciebie brakuje!
B±dz z nami
(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ulla888  
03-03-2013 19:09
[     ]
     
Przytulam mocno a dla KUBUSIA(*)(*)(*)


Mama Łukasza i Aniołka Pawełka (*05.09.2012r +25.09.2012r)http://kruszynko.blog.pl/ 
ulla

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
18-03-2013 18:47
[     ]
     
(*)(*)(*)
Dziękujemy nasz Aniołku
(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ulla888  
18-03-2013 23:32
[     ]
     
KUBUSIU DLA CIEBIE(*)(*)(*)
a Ciebie mocno przytulam.
Mama Łukasza i Aniołka Pawełka (*05.09.2012r +25.09.2012r)http://kruszynko.blog.pl/ 
ulla

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
29-03-2013 09:09
[     ]
     
Misiu mój kochany!
Dodaj mi siły na te trudne dni!

Bardzo Cię kochamy!
(*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
moj aniołeczek-Juleczka  
31-03-2013 20:57
[     ]
     
........@..@..@........@...@...@
........@............@....@.................@
........@.......((....@...../)/)........@
..........@.....(=':')........(':'=).........@
............@...(..(")(")..(")(")..)...@
................@.....................@
....................@.............@
............... .........@.....@
.............................@ 
ana





Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ulla888  
19-04-2013 09:57
[     ]
     
Kubusiu Dla Ciebie(*)(*)(*)

Mama Łukasza i Aniołka Pawełka (*05.09.2012r +25.09.2012r)http://kruszynko.blog.pl/
UsiaD@onet.eu 
ulla

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
02-05-2013 20:22
[     ]
     
(*)(*)(*)
Baw się wspaniale z Aniołeczkami!

Kochamy Cię
mama i tata 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
michaela  
03-05-2013 20:45
[     ]
     
Witaj, przeczytałam Twoj± historie, tak jakbym na nowo pisała swoj±, popłakałam się;( mi również bardzo przykro, wiem że nie ma słów by opisać to co czuła¶, czujesz i przeżywasz. Nigdy się nie zastanawiałam nam tym co czuj± kobiety w takich wypadkach bo mnie nie dotyczyło, teraz wiem, że nic i nikt nie jest w stanie pocieszyć. Zostaje tylko ból, pustka, żal i wspomnienie, bo w żaden sposób nie można było pomóc.

Dla Twojego Skarbusia, który modli się za Wami (*)(*)(*) 
mama Aniołka Dominika(*)

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
neibos  
04-05-2013 14:57
[     ]
     
Kubusiu ciocia pamieta dzis o tobie , Buziaki maluszku 
Ewelinka.mama Lenusi zm.luty 2013 .

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ulla888  
05-05-2013 15:05
[     ]
     
Kubusiu pamiętam anielski kolego Pawełka(*)(*)(*)


Mama Łukasza i Aniołka Pawełka (*05.09.2012r +25.09.2012r)http://kruszynko.blog.pl/
UsiaD@onet.eu 
ulla

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
16-06-2013 12:40
[     ]
     
(*)(*)(*)
Kochamy Cię ogromnie
i tak bardzo nam Ciebie brakuje!

Baw się dobrze z Aniołeczkami (*)(*)(*) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ulla888  
16-06-2013 12:54
[     ]
     
Kubusiu Anielski Chłopczyku czuwaj nad wspaniałymi rodzicami i wysyłaj im buziaki z tej błękitnej chmurki na której sobie siedzisz .Rybko przytulam mocno.
KUBUSIU(*)(*)(*)

Mama Łukasza i Aniołka Pawełka (*05.09.2012r +25.09.2012r)http://kruszynko.blog.pl/
UsiaD@onet.eu 
ulla

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
gosia86  
17-06-2013 12:04
[     ]
     
Kubuniu (*)(*)(*)

a Ciebie Mirko mocno przytulam
odezwij się czasem do mnie

mama Kuby i małego aniołeczka 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
18-07-2013 12:51
[     ]
     
(*)(*)(*)
Słoneczko moje tęsknię za Tob± ogromnie

Tak bardzo Ľle mi bez Ciebie! 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Joannap  
18-07-2013 20:23
[     ]
     
Kubusiu (*)(*)(*) 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadaj± płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
gosia86  
12-08-2013 19:25
[     ]
     
(*)(*)(*) kolorowe ¶wiatełka dla Kubusia

Mirko ¶ciskam Cię bardzo mocno.



mama aniołka,ziemskiego Kuby i malutkiej kruszynki 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
07-09-2013 16:26
[     ]
     
Nadchodzi roczek Kubusia... Jego roczek w Niebie...
Cały czas my¶lę o tym jak przeżyć ten czas.
Wymy¶lam jaki przystroić Jego nagrobek...
Misie, samochodziki, baloniki, kwiatki... a przecież tak naprawdę robię to dla siebie... przecież Kubu¶ nie będzie się tym bawił....
Nie chcę przepłakać całego tego dnia. Chcę być dla Niego silna, radosna... cieszyć się, że jest szczę¶liwy na zawsze!

Kochane jakie macie do¶wiadczenia zwi±zane z roczkiem swojego dziecka?
Może kto¶ mi co¶ podpowie, doradzi...?
_______________ 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
18-09-2013 19:00
[     ]
     
(*)(*)(*)
Puchatku Nasz kochany
¶wiatełka kolorowe dla Ciebie

To już rok bez Ciebie... 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Alicja74  
18-09-2013 20:17
[     ]
     
Kubusiu, dla Ciebie (*)(*)(*)....

Ala,mama anielskiej Amelki 23tc(*+08.02.2010)
i ziemskiej Roksanki (*1996)
Tak bardzo kocham i tęsknię , i nigdy nie przestanę 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Mama Stasia  
18-09-2013 20:50
[     ]
     
¦wiatełka rocznicowe do samego nieba dla Ciebie Kubusiu (***********) 
Mama Aniołka Stasia (*35tc)
http://staskania.pamietajmy.com.pl

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
neibos  
18-09-2013 23:51
[     ]
     
Caly dzien pamiętam Kubusiu 
Ewelinka.mama Lenusi zm.luty 2013 .

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
mery.k  
20-09-2013 09:05
[     ]
     
¦wiatełko mej pamięci dla Ciebie Kubusiu ((**)) ((**)) 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
12-10-2013 06:49
[     ]
     
Min±ł rok... pod wpływem tak silnego bólu, smutku, rozpaczy dziwne, że my jeszcze żyjemy, funkcjonujemy, zmagamy się z codzienno¶ci±...
Wydawałoby się, że serce tego nie wytrzyma... Jak to się stało, że to serce nam nie pękło? Nie przestało bić?

Łzy nadal tak samo słone...
Tylko maska już prawie idealna. Ukrywa wszystko.
Tak często słyszymy "widać, że już się pozbierali¶cie, u¶miechacie się, ¶miejecie"...

Kocham Cię mój Puchatku, tak bardzo mocno! 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
neibos  
14-10-2013 01:14
[     ]
     
Masz takich kochanych rodziców Kubuniu, szkoda ze cie nie ma z nimi. Ale b±dĽ z nimi duchem codzien, oni s± tacy wspaniali. Dajcie nam nasze dzieciaczki wiecej sił, bo tak ciężko jest żyć bez was, bardzoooooooooooo. 
Ewelinka.mama Lenusi zm.luty 2013 .

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
01-11-2013 12:17
[     ]
     
Puchatku mój kochany.
Bardzo za Tob± tęsknimy nasz Misiu.

B±dĽ szczę¶liwy Aniołeczku.
B±dĽ przy nas... 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
23-11-2013 20:49
[     ]
     
http://www.deon.pl/inteligentne-zycie/wychowanie-dziecka/art,601,milosc-rodzicow-do-ich-malego-bohatera.html

(*)(*)(*) dla wszystkich małych bohaterów 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
zosia1305  
23-11-2013 22:26
[     ]
     
¦wiatełko dla Kubusia (***) Jeste¶cie cudowni , Kubu¶ Was bardzo kocha. U nas było podobnie.Tak bardzo mi przykro .
Mama małego Boguszka (*) 




Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
iwona123  
29-11-2013 21:34
[     ]
     
Kubuniu(**)(**)(**) 
Iwona mama aniołka Szymonka ur 02.08.2013 zm 24.09.2013[*][*][*]
Adasia 30.08.2014 i córeczki w brzuszku <3

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
29-12-2013 21:09
[     ]
     
(*)(*)(*) mój Kochany 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Mama Huga  
29-12-2013 21:23
[     ]
     
Kubusiu malutki aniołku -który walczył dzielnie i Mamusiu Kubusia,której życzę z całego serca,aby jeszcze zaznała ziemskiego macierzyństwa.. 


Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
neibos  
31-12-2013 00:24
[     ]
     
Kubuniu zebys ty wiedział jak my cie tu wszyscy kochamy, jakich masz rodziców i ciocie, zebys tylko nas widzial i słyszał.
Bylas na tym ¶wiecie kochany ponad ludzk± miarę i pozostales tak samo kochany po ¶mierci.
Baw sie aniolku z Lenusia, biegajcie sobie beztrosko, my sobie poradzimy 
Ewelinka.mama Lenusi zm.luty 2013 .

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
04-07-2014 23:39
[     ]
     


Baw się rado¶nie nasz Maleńki (*) (*) (*) 

Ostatnio zmieniony 18-10-2020 14:54 przez Ryba2508

Re: Kubu¶- mój Aniołek *18.09.2012
Ryba2508  
21-12-2014 12:32
[     ]
     
Kochany mój!
Tęsknię za Tob± Maleńki (*) (*) (*) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora