dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Pytanie o sekcję zwłok dziecka
wiktoria  
17-06-2011 19:10
[     ]
     
Witajcie
Mam pytanko dot. sekcji. Moja córeczka udusiła się pępowiną. Po porodzie połozna zapytała sie czy zgadzam się na sekcję - odpowiedziałam, ze tak. Dziś odebrałam wyniki ze szpitala . Byłam w szoku że do badania dali : pepowine, łozysko i błony płodowe. myslałam że zrobią sekcję narządów małej.Byłam pewna że dowiem sie czy była zdrowa.Może wiecie czy w przypadku uduszenia pępowina badaja tylko w/w ? martwi mnie jeszcze zapis ze łozysko posiadało ogniska matowej, szarowisniowej tkanki.czy ktos wie co to oznacza ?
Bede wdzięczna za odpowiedz.

Mama Aniołka Wiktorii (34 tc) 


Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
Joannap  
17-06-2011 21:23
[     ]
     
Moja córeczka również zadusiła się pępowiną, U nas była pełna sekcja Malutkiej jak i badane łożysko z pępowiną.
Może jeszcze dostaniesz wyniki z sekcji córeczki...u mnie pierwsze były wyniki z łożyska a dopiero po jakimś czasie reszta. 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...


Ostatnio zmieniony 17-06-2011 21:24 przez Joannap

Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
wiktoria  
18-06-2011 10:39
[     ]
     
Dziekuje za odpowiedź. mam jeszcze jedno pytanie czy wyniki sekcji odbierałaś ze szpitala czy z prosektorium ? jak długo na nie czekałaś ?

pozdrawiam
Mama Aniołka Wiktorii ( 34tc)
Joannap napisał(a):
> Moja córeczka również zadusiła się pępowiną, U nas była pełna sekcja Malutkiej jak i badane łożysko z pępowiną.

> Może jeszcze dostaniesz wyniki z sekcji córeczki...u mnie pierwsze były wyniki z łożyska a dopiero po jakimś czasie reszta. 


Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
Joannap  
18-06-2011 21:48
[     ]
     
Wszystkie wyniki odbieraliśmy w szpitalu, w którym rodziłam - czekałam na nie jakoś koło miesiąca... 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
fiszka  
08-11-2012 14:12
[     ]
     
Witajcie,
Czy możecie mi napisać jakie informacje powinny znaleźć się w prawidłowo przeprowadzonej sekcji zwłok? Zadzwoniłam do do laboratorium, w którym była robiona sekcja Oleńki i już na jutro rano umówiłam się z lekarzem. Szybko trochę, bo myślałam, że jeszcze spokojnie się przygotuję do tej rozmowy. W protokole sekcji mamy same zwroty po łacinie, z których nic nie rozumiem i nie ma podanej przyczyny śmierci. Napisane jest, że płód prawidłowej budowy ciała, bez morfologicznych wad wrodzonych, przy sekcji brak popłodu (wynik oględzin łożyska i pępowiny mam osobno). Poproszę o wyjaśnienie tych łacińskich zwrotów i zapytam prawdopodobną przyczynę śmierci, ale co jeszcze? Macie jakiś pomysł? 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
Mama_Dawida  
08-11-2012 20:02
[     ]
     
Niestety sekcja w wielu wypadkach nie odpowiada na pytanie o przyczynę. U nas też nie odpowiedziała, choć są pewne przypuszczenia.
Ja dostałam protokół sekcji zwłok dziecka oraz badania histopatologiczne popłodu (pępowina, łożysko i coś tam chyba jeszcze było) oraz narządów synka. Synek był zdrowy, na łożysku były zawały blade i czerwone (oczywiście wszystko po łacinie, sama sobie przetłumaczyłam, lekarz tylko potwierdził to, co ja już wiedziałam).
Ja na wizycie "po" miałam całą listę pytań. M.in. o to, co było przyczyną owych zawałów, czy to się może powtórzyć, itp. Radzę Ci to wszystko zapisać, bo to są stresujące pytania. 


Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
fiszka  
08-11-2012 20:38
[     ]
     
Spisałam właśnie. Dziękuję, to dobra rada.
Pani chciała sprawę załatwić od ręki telefonicznie, na szczęście byłam na tyle przytomna, że jej powiedziałam, ze wolałabym osobiście i że trochę mnie zaskoczyła, bo teraz nie jestem przygotowana. Będę prosić o wyjaśnienie po kolei każdego punktu i pytać czy to jest prawidłowe czy nie, np: skrzepy w pępowinie. Innego wyjścia nie ma, żeby to zrozumieć. Mam nadzieję, że przynajmniej mi to powie co badać, żeby uniknąć dramatu po raz kolejny (jeśli on będzie...). 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
fiszka  
09-11-2012 12:57
[     ]
     
Jesteśmy po. W sumie potwierdziło się to, co ustaliliśmy z naszym lekarzem prowadzącym. Maleńka przydusiła się pępowiną i tyle. Być może były takie epizody wcześniej, na co wskazywać może stan pępowiny i kosmków łożyska. Wszystko co tam było (zwłaszcza w opisie łożyska i pępowiny) świadczy wyłącznie o niedotlenowaniu.
Za to lekarz ok - na koniec życzył mi, żebyśmy się nigdy więcej nie spotkali. Czego i ja sobie życzę. 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012
Ostatnio zmieniony 09-11-2012 12:57 przez fiszka

Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
Mama_Dawida  
09-11-2012 23:20
[     ]
     
I wszyscy Ci tego życzymy :* 


Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
fiszka  
10-11-2012 10:26
[     ]
     
Dziękuję Mamo Dawida :) I wzajemnie Ci tego życzę, żebyśmy nie musieli się z lekarzami tej specjalności spotykać. 
-----
Moja Oleńka (41tc) *+21.09.2012

Re: Pytanie o sekcję zwłok dziecka
Mama_Dawida  
10-11-2012 17:50
[     ]
     
Ja po wyjaśnienia szłam do swojego lekarza prowadzącego. Jednak sama wcześniej dowiedziałam się praktycznie wszystkiego, on tylko powtórzył to, co wiedziałam. Potem poszłam do jeszcze jednego gina i jeszcze jednej gin (moja obecna). Poza tym siedziałam godzinami w bibliotece... O internecie już nie wspominając.
Z psychologicznego punktu widzenia bardzo ważne jest - w procesie żałoby - aby poznać powód śmierci dziecka, dlatego lekarz powinien wszystko dokładnie wyjaśnić, jeśli taki powód jest uchwytny. U mnie niestety skończyło się na przypuszczeniach. Ale i nadziei, że to się nie powtórzy... 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora