dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Sylwia24  
03-11-2010 14:32
[     ]
     
Jak pisałam mój synek umarł we mnie 20 września 2010 r było 2 dni po terminie porodu. Sekcja wykazała tylko jakiś 1,5 cm stan zapalny w łożysku lekarze powiedzieli że to nie była przyczyna śmierci a sekcja zwłok niczego innego nie wykazała. Jakie powody śmierci Waszych nienarodzonych donoszonych dzieci Wam podawano?
Tęsknię za moim synkiem i to że nie wiem co się stało nie daje mi spokoju :( 
------------------------------
Olek (11.04.09 42 tc) Szymonek (+20.09.2010 *21.09.10 41 tc) Wiktorek (20.01.2012 37 tc) i Maja (24.03.14 38 tc)

Tak trudno jest żyć gdy serce dziecka przestało bić...

www.soulowy.blogspot.com

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Joannap  
03-11-2010 19:21
[     ]
     
Sylwio był już kiedyś podobny wątek. Może jakoś Ci pomoże.

http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&thread=1257425166&pattern=co+by%B3o+przyczyn%B1&st=0 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
goska01  
03-11-2010 19:25
[     ]
     
ja urodziłam w 41 tc. byłam już w szpitalu kiedy dostałam skurcze z niedzieli na poniedziałek bez rozwarcia rano dali mi środki rozkurczowe i na spanie i to wszystko
zrobili ktg rano było ok popołudniu położna mnie zapytała czy czuje ruchy jak z moją mamą zapytąłysmy czy cos się dzieje powiedziął ze nie jest dobrze. A wieczorem już nie było słychać tetna mojej ślicznej córeczki. Jaką podali przycyznę? niby owinęła sie pępowiną w co ja nie wierzę, konsultowałam sie z inym lekarzem i on powiedział że malutka chciałą wyjśc a nie miałą jak i sie udusiła.

Zabili nam dziecko

mama prześlicznej Kisężniczki Amelki 11.01.2010 41tc. 


Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Marlena  
03-11-2010 23:40
[     ]
     
Sylwio, tak bardzo, bardzo mi przykro...
Placze, przeczytalam co Was spotkalo...
Przytulam... 
__________________________________

Tomulek(27tc)
Dzieciątko(12tc)
Maleństwo (6tc)

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Sylwia24  
04-11-2010 09:07
[     ]
     
Dzięki za link do wątku.
Mam jeszcze pytanie do rodziców dzieci którym robiono sekcję zwłok.
Wstępny wynik był po łacinie. Opisano tylko z jakich narządów pobrano próbki do badań i to też w języku medycznym niewiele zrozumiałam :( No a w końcowym opisie histopatologicznym dostaliśmy tylko opis łożyska... No i tego że był tam stan zapalny. Czy nie powinnam się dopominać o opis reszty organów nawet jeśli były zdrowe?

Nie umiem z tym żyć. :(
Przed wczoraj wpadłam w jakiś letarg. Mąż mnie rozebrał i położył spać. Nie reagowałam jak do mnie mówił nie reagowałam jak mój synek się do mnie przytulał :( Nie radzę sobie :(
Znowu siedzę sama z małym i znowu płaczę bo ból i tęsknota za Szymonkiem nie pozwalają żyć :(
Dzisiaj mam popołogową wizytę u ginekologa :(
Tak się boję tam iść :( Wszystko mi obojętne po co mi to badanie :( 
------------------------------
Olek (11.04.09 42 tc) Szymonek (+20.09.2010 *21.09.10 41 tc) Wiktorek (20.01.2012 37 tc) i Maja (24.03.14 38 tc)

Tak trudno jest żyć gdy serce dziecka przestało bić...

www.soulowy.blogspot.com

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
kalina_19  
04-11-2010 13:59
[     ]
     
sylwio ,bardzo ci współczuje wiem co przechodzisz. moj maksiu zmarł w 36tyg w najbezpieczniejszym miejsiu-tak myslłam w brzuszku. sekscja wykazała nic-był zdrowy i silny jak konik:( 
mama mikołaja,igora i aniołka maksia36tydz http://maksymilianmikolajzapasnik.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
edzia26  
04-11-2010 15:05
[     ]
     
Sylwio przytulam Cię bardzo moooooooocno.
Ja po sekcji Kacperka dostałam opis przyczyny porodu przedwczesnego (opis łożyska, błon płodowych itd), ale równiez dostałam opis wszystkich zdrowych organów synka, które były pobierane do badania.
Wiem że jest Ci ciężko ale masz ziemskiego synka, który bardzo Ciebie potrzebuje. Uśmiechaj się dla niego i dla niego walcz o lepsze jutro.
POZDRAWIAM!!! 
Mama Natalki,Kingusi i aniołka Kacperka http://kacperektarczewski.pamietajmy.com.pl/ http://nasza-klasa.pl/profil
Ostatnio zmieniony 04-11-2010 15:06 przez edzia26

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Agata88  
04-11-2010 19:56
[     ]
     
Sylwio rozumiem Cię doskonale wiem co czujesz.U mojego synka sekcja wykazała że był zdrowy bez żadnych wad .Zmarł na wskutek przekrwienia ponieważ odklejało mi się łożysko a położne zamiast przewieź mnie na porodówke to zawlekły mnie na piechote.Ja też nie moge otrząsnąć się z tego i do dziś nie dowieżam w śmierć mojego Bartusia.Ja mam starszego syna i to dzięki niemu funkcjonuje. 
Agata88

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
hannah  
04-11-2010 23:03
[     ]
     
Dopisuję sie do moich poprzedniczek- Nie znam przyczyny smierci mojej córeczki w 38/39 tyg. ciąży- sekcja zwłok niczego nie wykazała, była zdrowa.. długo szukałam powodów w sobie, czy ja czasem nie jestem chora, ale okazuje sie że nie, jestem, zdrowa- powinnam sie cieszyć, ale to nie daje ulgi .. Moja córeczka zasnęła pod sercem i nie wiem dlaczego....i wcale z upływem czasu nie jest łatwiej.. coś jednak było nie tak...
wielu sił życzę!
pozwól sobie na rozpacz/gniew/złość- łzy pomagają ,choć na chwilę tylko ,ale pomagają....
................................. 
Hannah mama Majeczki (38tc *+ 15.01.2010) i Zuzi i Mikołajka

majaknopek.pamietajmy.com.pl

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Martynka552  
05-11-2010 11:23
[     ]
     
Sylwio przykro mi z powodu straty dziecka, przeżyłam w maju to samo, mój syn zmarł w 37tc, był całkiem zdrowy, sekcja również nie wykazała zbyt wiele, dzidziuś zdrowiutki, małe zmiany w łożysku, małe ale prawdopodobnie spowodowały śmierć mojego dziecka, nazywa się to niewydolnością łożyska, które przedwcześnie się zestarzało i przestalo w pełni funkcjonować. Sylwio jestem z Tobą myślami, pamiętaj nie jesteś sama, (*) światełko dla Twojego Aniołka 
Nikodem ur. i zm. 06.05.2010 (*37tc) i Olaf ur. 27.05.2011 (37tc)
http://nikodemsiwko.pamietajmy.com.pl

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
patrycja grzybowska  
05-11-2010 15:26
[     ]
     
dla twojego syneczka 
mama- ANDRZEJKA ur.w 24 tyg.ciązy (ur.30.11.2006- zm. 3.12.2006)
mama 6 letniej Amelki
i malutkiego Antosia

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Sylwia24  
05-11-2010 17:49
[     ]
     
zmartwiłam się :( byłam wczoraj u lekarza
bede musiała zrobic badania w kierunku trombofilii :( czy jeśli jestem na to chora to przekreśla szanse na rodzeństwo dla Olka? wie ktoś coś więcej o tej chorobie? Czy któraś z Was przez to straciła dziecko?? Mam dosyć... :,o( 
------------------------------
Olek (11.04.09 42 tc) Szymonek (+20.09.2010 *21.09.10 41 tc) Wiktorek (20.01.2012 37 tc) i Maja (24.03.14 38 tc)

Tak trudno jest żyć gdy serce dziecka przestało bić...

www.soulowy.blogspot.com

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Martynka552  
05-11-2010 19:41
[     ]
     
Sylwio ja kilka dni temu wróciłam ze szpitala gdzie zostałam skierowana na szczegółowe badania, między innymi na trombofilię, jeśli Twoje dzieciątko zmarlo bez wyraźnej przyczyny ale coś nie tak zadziało się z łozyskiem to badanie jest koniecznie, jak pewnie już wiesz trombofilia to skłonność do robienia zakrzepów, zatorów, które zagrazają życiu matki i dziecka, niekoniecznie musisz być na to chora, a nawet jesli tak będzie to da się leczyć wdraża się leczenie heparynowe, najogólniej polega na dużym rozrzedzeniu krwi, zeby przepływy w łożysku były prawidłowe, ale takze przeplywy krwi w Twoim organiźmie, to bardzo dobrze, że lekarz skierował się na takie badania, przy takim obciążeniu położniczym przy nagłej śmierci dzidziusia to wazne, jezeli bedziesz chciala mieć dzidziusia będzie wiadomo co i jak,
pozdrawiam 
Nikodem ur. i zm. 06.05.2010 (*37tc) i Olaf ur. 27.05.2011 (37tc)
http://nikodemsiwko.pamietajmy.com.pl

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Joannap  
05-11-2010 20:18
[     ]
     
Sylwio w żadnym przypadku trombofilia nie przekreśla szans na rodzeństwo dla Olusia. Jeśli zostanie to u Ciebie zdiagnozowane to w kolejnej ciąży będziesz musiała być na odpowiednich lekach - najczęściej są to zastrzyki z heparyny. Także nie martw się zawczasu. Pamiętaj lepiej poznać swojego wroga i wiedzieć z kim się walczy.
Pozdrawiam 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
EwelinaW  
06-11-2010 15:04
[     ]
     
Sylwia, tu było kilka dziewczyn z trombofilią, które potem miały zdowe dzieciczki. Może na "ciąża po stracie" spytaj, to prędzej kogoś znajdziesz.
Buziole

___________________________________________
Mama Królewny Zuzi
i Księżniczki Natalki 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
Dodis  
09-11-2010 12:23
[     ]
     
Mi odkleiło się łożysko i okazało się że były na nim krwiaki i najprawdopodobniej również było to spowodowane stanem zapalnym.Łożysko i pępowina poszły do badania i to wykazało że również były zwapnienia na łożysku. K\azano mi zrobić badanie na krzepliwość krwi ale już jej nie miałam. Dodam że chciałam zrobić sekcje zwłok ale odradzili mi to w szpitalu,teraz z perspektywy czasu żałuje ale czasu już nie cofnę. Kocham Cię córeczko. Mama Natalki ur/zm 05.03.2010 i maleństwa pod sercem 8tc 
D.Czekaj

Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
sylwia1975  
09-11-2010 15:09
[     ]
     
sylwio odpisze ci trobofolia ja stracilam 3 dzieci przes leidena v pojawil sie w ciazy i znikl po ,co ciezko bylo im wykryc czy naprawde to trombofolia tak okazalo sie po larze 30 tydz.ciazy ze w obecnej ciazy biore codziennie heparyne czyli zastrzyki fraxeparyny jestem w 22 tyg ciazy i tez jestem mama ziemskiej sevennki 8 lat ma w 2002 r mnialam zsevenna cc po tym okazalo sie ze to glowna przyczyna nie udanych ciaz zatory w lozysku skrzepy itd . Te badania lozyska to dobra zecz. pozdrawiam sylwia 


Re: Okołoporodowy zgon wewnątrzmaciczny, jaka przyczyna?
EwelinaW  
10-11-2010 12:40
[     ]
     
Sylwia, jak sobie tak bardzo nie radzisz, to skorzystaj z pomocy specjalistów. Naprawdę..
Miłość do Olka jest inna, nie będziesz kochać chlopców tak samo, ale i nie mocniej któregokolwiek. W uczuciach do Szymusia dochodzi ogromna tęsknota, którą nie musisz darzyć starszego synka.
I to wszystko nie jest Twoją winą. Nawet nie próbuj sobie w kółko tego powtarzać, bo to bzdura! Jesteś matką i dajesz swoim dzieciom wszystko, czego potrzebują. Dajesz im miłość, siebie. Poczuciem winy się zniszczysz.
Co do prób samobójczych, to mało kto nie tchórzy. I całe szczęście, bo jakby to było takie proste, to bym do Ciebie nie pisała teraz.
Ale co by nam to dało? No co?
Nie bój się życia. Ono na Ciebie czeka.

Mama Królewny Zuzi(*)
i Księżniczki Natalki

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora