dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

"Mniej kiczu, więcej Ducha"
Wera  
02-11-2010 00:13
[     ]
     
...tak zatytułowano reportaż w wydaniu wieczornych Wiadomości TVP1 z dnia 01.11.( http://tvp.info/wiadomosci/wideo/01112010-1930/2977770 około 16min.)
Jest mi strasznie przykro, że tak przedstawiają światu ten temat. Przecież nam nie chodzi o modę czy trendy, tylko o nasze dzieci (naszych zmarłych), którym niewiele już możemy ofiarować. (prócz pamięci i modlitwy oczywiście) Czuję się dotknięta tak płytkim podejściem do tematu, a temat wydaje mi się w ogóle niestosowny do dyskusji, kto co stawia na grobie.
Dodam, że nie rozumiem co autor tych słów miał na myśli i jak się to ma do widoku nagrobka dziecięcego w tym materiale. Czy dobrze zrozumiałam słowo "kicz"? Dla mnie to oznaka miłości i tęsknoty. Pozdrawiam. 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki
Ostatnio zmieniony 02-11-2010 00:34 przez Wera

Re: "Mniej kiczu, więcej Ducha"
EwelinaW  
02-11-2010 20:22
[     ]
     
o gustach się nie rozmawia, hehe ;)

__________________________________________________________________________________________________________________________________________ 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."
Ostatnio zmieniony 02-11-2010 21:49 przez EwelinaW

Re: "Mniej kiczu, więcej Ducha"
Werka  
03-11-2010 13:00
[     ]
     
Zgadzam się, to rzecz gustu o którym się powinno nie dyskutować. Jedni lubią samochody inni motocykle, jedni stawiają pomniki rzeźbione inni małe nagrobki, jedni lubią zostawiać na grobach zabawki, pluszaki inni tylko znicze. To wszystko zależy od tego co kto lubi i jaką odczuwa potrzebę... ale nie można zaraz nazywać tego kiczem. Z roku na rok 1.11. staje sie bardziej Dniem "handlowym" niż Dniem Wszystkich Świętych o czym świadczą przycmentarne bary z jedzeniem itp., ale nie maja one żadnego związku z tym jaki ktos ma grób i co na nim zostawia... 
Weronika
Aniołek Filipek
(*+ 22.04.2008)
http://filipreszela.pamietajmy.com.pl/

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora