dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
marzenka84  
17-03-2010 18:11
[     ]
     
Tydzien temu poronilam, a raczej urodzilam mojego synka. To byl 16 tydzien ciazy. Wszystko bylo dobrze, kazde usg, badania prenatarne tez. W sobote współzylam z mezem, a w niedziele zobaczylam male plamki krwi. Moja gin kazala zwiekszyc dawke duphastonu i brac luteine dopochwowo. W poniedzialek na wizycie bylo ok, usg w porzadku, tylko na sciankach szyjki macicy byla krew, powiedziala ze jesli nie przejdzie to mam sie zglosic do szpitala. We wtorek nie bylo krwi, a w srode znowu troche plam. Pojechalam na izbe, zbadali mnie i stwierdzili, ze wszystko jest ok i odeslali do domu i kazali lezec. Caly czas bralam te leki. W piatek znowu plamienia, ale przeszly. Pojechalam na izbe, odpowiedz ta sama. W nocy w niedziele mialam skurcze w dole brzucha, cala noc, rano przeszly w dzien bylo ok. Nie krwawilam, Na wieczor w poniedzialek znowu silne skurcze. Pojechalam na izbe, zbadali mnie , ale lekarz stwierdzil ze wszystko ok. Odeslali do domu, cala noc mialam silne skurcze. Rano we wtorek zaczelam mocno krwawic, lalo sie ze mnie, pojechalam na izbe, usg w porzadku, dziecko zywe, zatzrymali mnie w szpitalu, dostalam zastrzyki, cos na zatrzymanie krwawienia i kroplowke z magnesem. Ale nadal krwawilam, badal mnie docent i powiedzial ze szyjka sie rozszerza i musimy czekac. W nocy straszny krwotok i i okropne skurcze, usg w porzadku, dzidzius zyl, ruszal sie, rozwarcie na 5 cm, zabrali na porodowke, bo juz nic sie nie da zrobic. Czekali az poronie/urodze. Po wszystkim lyzeczkowanie. Nie wiedza dlaczego tak sie stalo. Zastanawiam sie czy to nie wina zapalenia i grzybicy, gdy zaczelam byc w ciazy mialam juz grzybice nie wyleczona, ktora pozniej sie nasilala i zapalenie pecherza moczowego. Moja gin w pierwszym trymestrze nie dala mi zadnych globulek bo mowila ze moga zaszkodzic dziecku, dostawalam tylko jakies leki na zapalenie (furaginal,urosept). W szpiutalu jedna z lekarek powiedziala ze zapalenie i grzybica moga sie dostac do szyjki i jest to niebezpieczne. Moja lekarka mowi jednak ze to nie mialo wplywu. Ale ja nie rozumiem, dlaczego nagle skurcze i ta szyjka sie zaczela otwierac. Wszystko bylo dobrze, dziecko zdrowe i silne......Dlaczego wiec tak sie stalo? Czy przyczyna był ten stan zapalny i grzybica? Czy ktoś miał podobnie? Boję sie, że to może sie w następnej ciąży powtórzyć..... 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
madziarek55  
17-03-2010 19:17
[     ]
     
Witaj
13 grudnia 2009 roku poronilam w 16+5tc przyczyny nie znaleziono choc prawdopodobnie zawinila szyjka mam niewydolna ale na usg i badaniu wszystko bylo ok u mnie zaczelo sie od skurczy pozniej krwawienia no i musialam urodzic coreczke nic nie dalo sie zrobic...
Zazwyczaj ciezko znalesc przyczyne poronienia.

Dla Twojego Synka (*)

Trzymaj sie 
http://oscardebowski.pamietajmy.com.pl/
http://adasjuniordebowski.pamietajmy.com.pl/


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
Sylwia M.  
17-03-2010 19:29
[     ]
     
Ja zaczęłam krwawić w 21. tygodniu i to było łożysko przodujące. Może u Ciebie też zawiniło łożysko? 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
goska01  
17-03-2010 19:29
[     ]
     
Marzenko każda z nas się boi, że historia może się powtórzyć, ja tak bardzo chcę mieć ziemskie maleństwo, że mimo wszystko zaryzykuję, ale wiem, że każdego dnia będąc już w ciąży będę bała się dziesięciokrotnie bardziej niż w ciąży z Amelką. To będzie 9 miesięcy ogromnego stresu. Dlatego jest forum i jak już się nam uda znowu zobaczyć dwie kreseczki wejdziemy na forum ciąża po stracie i będziemy się wzajemnie wspierać. Wiesz ja czasami sama nie wierzę, że potrafię pocieszać tak inną mamę, a tak na prawdę to sama również potrzebuję wsparcia. Ale mamy na forum wsparcie na które możemy zawsze liczyć.

Mama Aniołka Amelki 11.01.2010 41tc. 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
marzenka84  
17-03-2010 19:38
[     ]
     
Dziękuję za wsparcie.Gosiu mam nadzieje, ze zobaczymy niedlugo dwie kreseczki i spotkamy sie wszystkie na innym wątku. Powiedzcie mi, czy w czasie badań kobiety w ciazy lekarz jest w stanjie zobaczyc wczesniej ze cos jest nie tak z szyjka, czy dopiero jak juz sa skurcze? Trzymajcie sie cieplutko Mamy Aniołków. 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
Justyna_82  
17-03-2010 20:16
[     ]
     
Marzenko84 ja na Twoim miejscu zrobiłabym chociaż podstawowe badania i na pewno wybrałabym się do jeszcze jednego lekarza na konsultacje.

Światełka dla Twojego maleństwa. 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
Francesca  
17-03-2010 20:16
[     ]
     
Bardzo Ci współczuję :( Niestety w 90% przypadków przyczyna poronień jak i powstania wad wrodzonych (jak w moim przypadku) pozostaje nieznana... 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
beti23  
17-03-2010 20:36
[     ]
     
Wydaje mi się, że zapalenie mogło być przyczyną, najlepiej porozmawiaj z jakimś lekarzem.
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&key=1254820802&pattern= to moja historia

(*)(*)(*) dla Twojego maleństwa 
-------------------------------------------------------------------
Fasolka 5tc 12.2007, Fasolka 5tc 04.2008, Adaś ur.zm.w 23tc. 27.01.2009r
"Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie, za każdą z takich chwil oddałabym całe życie&

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
goś  
17-03-2010 20:41
[     ]
     
wspólczuję wiem co czujesz, jestem z Tobą. Dla Aniołka (***)
Wiesz nie chce być tu wyrocznią, ale piszesz że miałaś zapalenie pęcherza w czasie ciąży, moja kuzynka w zeszłym roku była w ciąży i w 4-5 mięsiącu też przeziębiła sobie pęcherz, zaczęła krwawić, skurcze, pojechała do szpitala, dostała kroplówkę jakoś to wszystko ogarnęli ale już do końca brała fenoterol- lekarz jej powiedział że zdarza się tak że przeziębiony pęcherz może doprowadzić do akcji porodowej/poronienia, nie pamiętam jaka to była dokładnie zależność czy to wywołują bakterie które powodują zapalenie pęcherza czy nie, wiem jednak na pewno- tak jej powiedział lekarz że to że zaczęła krwawić i mieć skurcze było spowodowane zapaleniem pęcherza. Ale Ty powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem on będzie wiedział najlepiej.Ja miałam infekcję w czasie ciąży, bez plamień tylko pieczenie, ale wyleczyłam ją lactovaginalem.
Mama Kacperka *29.12.09 + 10.02.10
Tęsknię mój Synku Jedyny 

Ostatnio zmieniony 18-03-2010 11:11 przez gos

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
Joannap  
17-03-2010 20:42
[     ]
     
Dla twojego Aniołka (*)(*)(*)(*)(*)(*) 
-------------------------------------------------------------------
"Czas upływa... Z róż opadają płatki, ale nie ciernie."


Kocham i tęsknię...



Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
mamaEmmy  
17-03-2010 20:46
[     ]
     
Bardzo Ci wspolczuje Marzeno.
Kochana, przyczyn musisz szukac w gabinecie lekarskim a nie na forum. Tu jak najbardziej znajdziesz przyjazne dusze i zawsze bedzie tu ktos, to potrzyma Cie za reke, kto wleje w Twoje serce nadzieje, ale jesli chodzi o przyczyny to musi to byc lekarz.
Moze znalajdz dobrego specjaliste, ktory po zapoznaniu sie z historia ciazy bedzie w stanie dac Ci nie tylko odpowiedz na Twoje pytanie ale takze poradzic jak przygotowac sie do nastepnej ciazy. Zycze Ci tego z calego cerca.
Mocno, mocno Cie przytulam. Opowiedz nam wiecej o swoim synku…

Trzymaj sie, jestesmy z Toba! 
----------------------------
mamaEmmy ur.zm. 22.09.2009 31tc i Maxa ur. 27.11.2010
http://mojamalutkaemma.pamietajmy.com.pl/index.php

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
wimabe  
18-03-2010 08:06
[     ]
     
Współczuję.
Myślę, ze wszystko co sie zadziało miało wpływ na tą tragedię - zapalenie, grzybica, leki (furagin?!!!) plus współżycie.
Jednak tutaj potrzeba fachowca. My możemy sobie tylko gdybac.
Duzo sił życzę. 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
4nia  
18-03-2010 15:07
[     ]
     
Witaj!
Mocno przytulam!!!
Ja też poroniłam w II trym. w 21 tyg. miałam wcześniej jakieś sygnały porodu, ale niestety nie pomyślałam że źle sie dzieje, lekarz mówił ze jest wszystko dobrze 2 tyg wcześniej, wiec chyba uśpił moją czujnośc. Po tragedii z wynikami histop.poszłam do niego a on że musiałam mieś skurcze, szyjka sie rozszerzyła i doszło wtedy do infekcji, nic wiecej, ja go pytam ale skad skurcze, on że czasami poprostu są- ja niestety o tym nie wiedziałam,że nawet malutkie bóle mogą oznaczać skurcze!!!!!!
to mi jednak nie wystarcza, nie zapisał żadego skeirowania na badania, tylko mówił,ze jak bede chciała znowu zajsc w ciąże to wtedy da mi skierowanie np wymaz ,
zapisałam sie do innego gina w przyszłym tyg idę, zobaczymy co ten powie
Chyba do końca życia bede miała poczucie winy,że ja zaniedbałam tą ciaże i moją Monisię, niestety nie mogę tego odwrócić, Boże mój dlaczego!!!!
pozdrawiam gorąco
Ania 
mama Aniołków-Monisi(21tc), Agatki(8tc) i ziemskiego Jakuba (21.06.2007)

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
marzenka84  
18-03-2010 17:08
[     ]
     
Witaj, również gorąco Cię ściskam i pozdrawiam...Ostatnio rozmawiałam z pewna położną i ona mi powiedziała, że infekcje moga prowadzić do wcześniejszego porodu, ale również w wielu przypadkach nie wiadomo co jest przyczyną. Nie możesz się obwiniać, że nie czułaś skurczy, pozatym wszystko dzieje sie tak szybko..... ja za każdym razem na izbie mówiłam że mam skurcze i co??? Odsyłali mnie do domu...... szkoda słów.
Tęsknię za Tobą syneczku, czuwaj nad nami....Mamusia 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
weraamela  
18-03-2010 17:19
[     ]
     
Bardzo mi przykro.
Ja urodziłam w 22tc,przedwczesne odejście wód,najprawdopodobniej wdała się infekcja. 
Asia mama Weroniczki,Kornelki i aniołka Ameli(06.06.07)

Odeszłaś o całe życie za wcześnie królewno nasza(*)(*)(*)

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
patrycja grzybowska  
18-03-2010 21:38
[     ]
     
kochana przytula cie , bedzie dobrze 
mama- ANDRZEJKA ur.w 24 tyg.ciązy (ur.30.11.2006- zm. 3.12.2006)
mama 6 letniej Amelki
i malutkiego Antosia

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
Francesca  
18-03-2010 22:16
[     ]
     
Wiesz... Przypomniało mi się, że ja na samym początku ciąży 2-3 tydzień też miałam zapalenie pochwy i grzybicę... Hmmm... Może to ma jakiś związek z wadą mojej córeczki... Dostałam na to Nystatynę w globulkach i Clotrimazolum w kremie. 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze do Francesca
marzenka84  
19-03-2010 11:41
[     ]
     
Bardzo mi przykro :( wiesz co, moja gin wiedziala od poczatku ze mam zapalenie i grzybice, ale mowila ze nie chce mi w pierwszym trymestrze nic podawac, zegby nie zaszkodzic dziecku, a nestatyne dostalam dopiero w 15 tyg....ale to juz chyba za pozno bylo. Pozdrawiam goraco. 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze do Francesca
miriam2  
19-03-2010 11:58
[     ]
     
Bardzo Ci Marzenko współczuję. Wysłałam Ci książkę o którą prosiłaś. DAwno się niepojawiałam na forum ale czytałam posty i odpisywałam na maile. Znasz moją historię bo czytałaś. Urodziłam przedwcześnie w 4 tygoniu ciąży bo miałam bakterie. Nikt nie zrobił wcześniej posiewu bo się nie robi a gdyby wykazał wystarczyło podać antybiotyk. Teraz od samego początku ciągle biorę jakieś tabletki dopochwowe bo ja mam tendencję do zapaleń pochwy. Brałam je nawet w ! trymestrze ibiorę cały czas z przerwami. Mój nowy lekarz po tamtych przejściach nie pozwolić by sytuacja się powtórzyła. Te leki dopochwowe są podobno nieszkodliwe dla dziecka. Ja się tych bakterii boję jak nie wiem co. Lekarze zazwyczaj bagatelizują sobie ten problem i wydaje im się nic takiego mnie to bardzo denewuje bo przez te bakterie straciłam córeczkę. Ja jestem w ciągłym strachu. Łykam tez magnez bo on jest przeciw skurczom. Pozdrawiam Cię gorąco i życzę Ci dużo miłości i nadziei :) 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze do Francesca
kasia 78  
19-03-2010 22:47
[     ]
     
Marzenko, wspölczuje Ci z calego serca! Twoja historia tak bardzo przypomina mi mojä. Gdy w nocy z 18-tego na 19-tego listopada obudzily mnie böle brzucha nawet przez chwile nie pomyslalam ze skonczy sie to smierciä naszego synka. Gdy trafilam do mojej lekarki,ona podläczyla mnie pod ktg, ktöre nie wykazywalo zadnych skörczy, co mnie bardzo uspokoilo. gdy wziela mnie na badanie ginekologiczne powiedziala, ze musze byc natychmiast operowana, bo pecherz plodowy zsunäl sie do szyjki macicy. natychmiast zabrali mnie karetkä do kliniki, wszystko dzialo sie bardzo szybko. gdy obudzilam sie z narkozy poinformowali nas,ze wszystko jest w porzädku, operacja sie powiodla. niestety chwile pözniej, gdy zrobili usg serduszko naszego Florianka juz nie bilo. pare godzin pözniej urodzilam Florianka, bylam w 25 tygodniu. polozna spytala czy chcemy go zobaczyc, ale ja sie balam. powiedziala, ze zrobi zdjecie, ze moze z czasem bedzie mi latwiej...? sekcja zwlok wykazala, ze powodem byla infekcja. bakteria, ktöra powoli atakowala wszystko po kolei...
kasia- mama 3,5 letniego Fabianka i Aniolka Florianka 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
sciemka0000  
22-03-2010 19:43
[     ]
     
Marzenko bardzo mi przykro :( Czytając o Twoich przeżyciach w nich widziałam siebie . Mnie spotkało dokładnie to samo .Dziwnie się poczułam ... i do dziś nie rozumiem przyczyny dlaczego tak się stało . Jestem z Łodzi i mój dramat miał miejsce 12.03 pozdrawiam 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze
madzia24  
23-03-2010 09:44
[     ]
     
Wiesz wydaje mi się ze to szyjka ,ale niejestem lekarzem pierwsze 2 ciąże straciłam z powodu niewydolności szyjki powstałej nagle tak jak ty współżyłam -bo nie wiedziałam trzecią ciąze w 17 tyg założyli mi szew jeszcze się dało ale lekarz uprzedził mnie ze dziecko przyjdzie na światwcześniej bo załoożyli szew ww ostatnim momęcie kilka dni później i było by za óźno ale niestety nikt nie przewidział zakarzenia organizmu:(w 28 tyd moja Julitka pojawiła się na świecie żyła 3:18 min .....KOCHAM WAS MOJE ANIOŁKI 
magda

Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze-marzenka
yeti1  
27-03-2010 15:35
[     ]
     
ja tez stracilam ciaze w 16tyg.tez wszystko bylo dobrze,tez nieswiadoma zagrozenia wspolzylam z partnerem,i niestety poronilam.w nastepnej ciazy bede miala zakladany szew okrezny lub pessar.to mogla byc u Ciebie wlasnie niewydolnosc szyjki,szyjka rozwiera sie niezauwazalnie ale zperspektywy czasu wiem ze byly objawy tzn,bol krzyza,saczenie sie wod plodowych,plamienie,ogolne oslabienie.a co lekarze mowia?jaka przyczyna?bakterie przy rozwarciu tez pewnie zrobily swoje.ale musimy wierzyc ze nam sie uda,duzo dziewczyn urodzilo mimo niewydolnosci szyjki.pozdrawiam 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze-marzenka
yeti1  
27-03-2010 15:36
[     ]
     
acha,i dziecko urodzilo sie zywe,badanie nie wykazalo zadnych wad.tak jak u ciebie. 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze do yeti1
marzenka84  
29-03-2010 12:00
[     ]
     
Podaj mi swojego maila albo napisz do mnie marzenka84@interia.pl to napisze ci jeszcze dokladnie co i jak. Bylam teraz u lekarza i po badaniu stwierdzil, ze anatomicznie widzi ze wszystko jest w porządku. Niby, ze moze to wina tej szyjki, ale mowi ze czesto to przypadek. Ale przeciez nic nie dzieje sie bez powodu. Czy lekarze sa w stanie u kobiety, ktora nie jest w ciazy stwierdzic, ze ma niewydolnosc szyjki? Czy to dopiero moga stwierdzic juz jak kobieta jest w ciazy? 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze marzenka
yeti1  
29-03-2010 13:30
[     ]
     
Marzenka powiem ci szczerze to az takim ekspertem nie jestem i nie wiem czy niewydolnosc mozna rozpoznac przed zajsciem w ciaze.z tego co ja wiem to niestety najczesciej ujawnia sie to juz w ciazy,najczesciej bezobjawowo,i powyzej 14 tyg.U mnie to bylo tez to ze niestety nie oszczedzalam sie prowadzilam bardzo aktywny tryb zycia ale kto to mogl wiedziec ze tak to sie zakonczy,kochana maila chwilowo nie mam niestety.Ogolnie mowiac niewydolna szyjka rozwiera sie wtedy kiedy dzidzius rosnie a ona nie utrzymuje ciezaru,ale jezeli juz raz byla strata ciazy z tego powodu niestety moze sie powtorzyc,ale sa metody,szew okrezny ,pessar,szew przezbrzuszny i oczywiscie lezenie.duzo dziewczyn ma dzieci zlezacych ciaz,moja siostra lezala 2 razy i ma 2 fajnych dzieci.u mnie to bylo dosc dawno,niestety nie zaszlam w ciaze ale u mnie dochodza inne problemy tzn.zle nasienie partnera,ale walczymy nie dajemy sie.pozdrawiam cieplo ,pisz na forum dziewczyny maja spora wiedze doradzimy 


Re: Przyczyny poronienia w drugim trymestrze marzenka
yeti1  
29-03-2010 13:33
[     ]
     
zapomnialam dodac ze moja szyjka tez wyglada bardzo dobrze ze tak powiem nie widac tej niewydolnosci.ale wiem ze nie utrzymala ciazy:(czyli jest niewydolna 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora