dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

jakie slady pozostawila w psychice zaloba
sylwia1975  
16-02-2010 15:46
[     ]
     
ja naprzyklad mam leki ze zaraz strace kogos tak jaby kazdy dzien byl czyims z rodzinnki oststni ,pilnuje dziecka jak ognia i wogole martwie sie o mame a kontakt mamy trudny czy to ma co wspolnego z zalobam czyzbym za duzo przeszla mam4 dzieci w tym 3 aniolki pozdrawiam sylwia 


Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
MamaAgatki  
16-02-2010 15:50
[     ]
     
Ja też tak mam. Nasłuchuję jak dziecko śpi czy oddycha, wpadamw przerażenie jak się zakrztusi i mam ciągle jakiś wizje jakby się mogło cos złego wydarzyć.. 


Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
smutna mama  
16-02-2010 16:10
[     ]
     
Też tak mam. Jak synek jest chory to zabieram go do siebie do łóżka bo boję się że może się udusić kaszlem a ja nie będę słyszała 
mama Oskarka zm.21.05.2009 (*)

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
yeti1  
16-02-2010 16:36
[     ]
     
ja tez tak mam boje sie ze moj chhopak zginie jak idzie do pracy,ze mnie ktos napadnie ze cos zlego stanie sie mojej rodzinie. 


Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
buleczka  
16-02-2010 16:53
[     ]
     
u mnie też ten strach gości, też się boję, gdy mały ma katar ja wyobrażam sobie najgorszy scenariusz - szpital, zapalenie płuc, komplikacje... boje się że jak tam trafi to nigdy nie wyjdzie i nigdy już nie usłyszę mamo, choć nadal mówi tata, dada i baba boa, i od wczoraj nana ... tak jak Tomek... może dlatego tak się boję...
boje się o męża gdy nie odbiera tel lub nie oddzwania za długo... boje się że coś mogło się stać...

ja mam jeszcze jeden objaw, którego wy nie wymieniacie, mam wrażenie że jak nie zrobię czegoś dziś to jutro może być już za późno... każdy dzień jest wyjątkowo, jak jedyny i ostatni... każdy dzień i każda chwila jest tak cenna jak na wagę złota - cenna bo nie wiadomo czy nie stanie się ostatnią... też tak macie? 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
Wera  
16-02-2010 17:24
[     ]
     
Myślę, że to właśnie strata ma wpływ na to że inaczej teraz postrzegamy przemijanie i nie czujemy się pewni w swoim życiu. Nie da się tak żyć...myśląc ciągle ile czasu zostało mi...czy komuś bliskiemu. Choć to bardzo trudne trzeba zaufać Sile Wyższej. Wtedy można żyć dalej... jednak ze świadomością bezwzględnego upływu czasu. U mnie to wywołuje pewnego rodzaju mobilizację, rzetelność i wpływa na lepsze planowanie czasu. Nigdy dotąd nie byłam tak dobrze zorganizowana. Ale oczywiście musi minąć pewien czas, żeby na nowo stworzyć swój świat. 
mama
Aniołka(25.04.2005r. 8tc)
Helenki ur-zm.25.03.2009r.36tc
Iskierki(20.02.2012r. 7tc) i ziemskiej trójeczki

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
anna wolska  
16-02-2010 18:06
[     ]
     
Ja też tak mam.Jestem teraz w ciąży i ciągle się boję.Teraz po prostu już wiem,że wszystko się może zdarzyć,że nie jestem nietykalna.Boję się o mamę i o męża,nie mówiąc już o dziecku.Tak to chyba już będzie. 
Anna Wolska mama Panatki*+15.01.2009 i Igi Anny *12.04.2010

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
sylwia1975  
16-02-2010 19:57
[     ]
     
dzieki fajne zwas babki teraz wiem ze przes te wszystkie lata nie jestem sama zmoimi lekami.i co do czasu ze mija szybko to prawda tez cenie na wage zlota juz myslalm ze mam bzika a tu to normalne causki sle sylwia 


Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
demonnik  
16-02-2010 22:56
[     ]
     
...kompletne spustoszenie w glowie i duszy...3 lata minelo a nadal nie mozna nic w tej mojej glowie poukladac...swiatelka na wszystkich Aniolkow[*][*][*] 

Filipek ur/zm 19.01.2007r 23tc[*],

Mateuszek ur. 17.03.2008r 36tc,

Alanek ur 21.10.2012 39,6 tc!:o)

oraz Aniołek ktory umarł w brzuszku w 15 tc a o czym dowiedzialam sie w 18 tyg.zabieg 19.06.2015

spijci

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
betka(Wolska)  
17-02-2010 09:16
[     ]
     
ja boje sie przede wszystkim o dzieci. pierwszy miesiac po stracie, kazdej nocy nasluchiwalam czy moj starszy synek oddycha.
i tez brakuje mi tego poczucia bezpieczenstwa i stabilnosci w zyciu ,wiem juz ze w jednej chwili moze to wszystko runac jak domek z kart. 

Ostatnio zmieniony 02-04-2011 10:36 przez betka

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
patrycja grzybowska  
17-02-2010 20:24
[     ]
     
kazda z nas na swój sposób ma odcisniety slad po załobie , załoba trwa do konca zycia 
mama- ANDRZEJKA ur.w 24 tyg.ciązy (ur.30.11.2006- zm. 3.12.2006)
mama 6 letniej Amelki
i malutkiego Antosia

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
Urszula  
18-02-2010 10:55
[     ]
     
Ja przez jakiś czas myślałam że nic gorszego nie może mi się przytrafić, jednak wiem że to nieprawda.
Boję się o mężą, gdy nie oddzwania to mam wielki strach..
Pomimo że pomału nadzieja wraca to nie jest do końca prawdziwa, bo wiem że coś złego może się wydarzyć tak po prostu,bez przyczyny i nie ma na to rady
Życie z tą wiedzą jest inne, niezrozumiałe przez ludzi szczęśliwych, ale też pełniejsze
Dopiero od kilku miesięcy przestałam budzić się z lękiem że dziś może się znów coś złego wydarzyc, jak pisałam wyżej wraca mi nadzieja 
Ula

Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
goska01  
18-02-2010 11:08
[     ]
     
Ja też bym chciała powiedzieć, że wraca mi nadzieja, ale niestety nie mogę tego zrobić, być może za mało czasu jeszcze minęło od tragedii. Mam dokładnie to samo co Wy - jak mąż gdzieś jedzie to musi dać mi znać zaraz jak dojedzie, gorzej jak długo tego nie robi. Boję sie że wpadnę w obłęd. Boję się też że wszystko co najlepsze to mnie już minęło czyli narodziny Mojej córeczki której niestety nie ma z nami, boję się, że nie będę miała szansy by ktoś powiedział do mnie " Mamo Kocham Cię". To jest straszne uczucie. Czy wy też tak macie??????

Mama Aniołka Amelki ur. 11.01.2010 41 tc.
Córeczko tęsknie bardzo za Tobą
Kocham Cię ponad wszystko i zawsze będę
Mama 


Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba
basiczka  
18-02-2010 11:24
[     ]
     
cóż...mam przeświadczenie, że nic gorszego nie może mnie spotkać, nic gorszego nie może w sam środek mnie uderzyć...gorszego piekła nie ma, niż to gdy matka traci dziecko. poza tym silnie brakuje mi takiego poczucia bezpieczeństwa, nie ufam losowi...wiem, że nic/nikt nie jest mi dany raz i na zawsze(w sensie fizycznym)...wszystko jawi mi się jako kruche i nietrwałe. nigdy nie byłam przesadną optymistką, ale teraz...po tym wszystkim...nie mam się czego chwycić. 
mama Anielskich dzieciątek Gabrysi(*), Dominisi(*) i Dominika(*)


Re: jakie slady pozostawila w psychice zaloba do basiczki
sylwia1975  
21-02-2010 08:59
[     ]
     
pracuje na dodatek w sluzbie zdrowia takze zludzkim cierpieniem stykam sie prawie co dzienie, w sumnie powinnam wiedziec jakie okrutne jest zycie moze,moze kiedys naucze sie innej strony jest krotkie ciezkie i trzeba sie cieszyc z tego co jest.papki 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora