dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

dlaczego.org.pl i nasza-klasa
zorka  
29-01-2010 19:11
[     ]
     
http://nasza-klasa.pl/profile/16601191
- Znalazłam ten oto profil na N-K.
Probowałam dowiedzieć się, kto go założył, niestety mój mail pozostaje bez odpowiedzi.
Za to pojawiły się na tym profilu odnośniki do prywatnej kliniki medycznej http://www.invimed.pl/ , co uważam za nieetyczne i WYSOCE NIESTOSOWNE.
Ów profil nie ma z założycielami www.dlaczego.org.pl NIC wspólnego, proszę uważać.

Jeśli nazwa profilu nie zostanie zmieniona - zgłaszam sprawę pracownikom NK prosząc w imieniu organizacji o zablokowanie konta bądź zmienienie mu statusu na fikcyjne.

I proszę Was o wsparcie. 

Ostatnio zmieniony 29-01-2010 19:30 przez zorka

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
atusia13  
29-01-2010 19:23
[     ]
     
Dziękujemy, będziemy uważać. Ciekawe co jeszcze wymyślą. 
Beata
Mama Marcelka z wadą letalną ur.14.05.2009 - zm 24.03.2011 http://funer.com.pl/epitafium,marcel-wysocki,5849,1.html

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
aga72_sa  
29-01-2010 19:25
[     ]
     
Zdecydowanie przegięcie. Jak tak można?! 
Agnieszka - mama Aniołka Kingusi, Adriana lat 19 i Miłosza - 4 latka.
Oto prawda o człowieku - istnieje dlatego, że ma duszę. A.de Saint-Exupery
http://kingakosiewicz.pamietajmy

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
zorka  
29-01-2010 19:26
[     ]
     
http://www.dlaczego.org.pl/forum/view.php?bn=nowe_strata&key=1264789566 


Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
beti23  
29-01-2010 21:46
[     ]
     
A jaa myślałam.... kurcze dałam się oszukać 
-------------------------------------------------------------------
Fasolka 5tc 12.2007, Fasolka 5tc 04.2008, Adaś ur.zm.w 23tc. 27.01.2009r
"Tak bardzo chcę być z Tobą, czuć Twego serca bicie, za każdą z takich chwil oddałabym całe życie&

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
Francesca  
30-01-2010 09:16
[     ]
     
Ja myślałam, że to założycielka "Dlaczego" założyła konto na nk. Nawet się nie zorientowałam, że w śledziku jest link do kliniki. Kliknęłam na linka i myślałam, że to stronka do pisania swoich własnych historii. Ktoś inny, ale z założycieli "Dlaczego" mógłby założyć nowe konto, a te usuniemy. 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
basiamamalaury  
30-01-2010 10:21
[     ]
     
mysle, że to raczej nieswiadome działanie jakies zagubionej mamy, bywalczyni dlaczego.
Nie rzucajcie gromów. 

Basia mama Laury Czarodziejki (ur. 14.07.2001 zm. 22.09.2004)

Antosia (6 lat) i Marysi (2 lata)

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
tacozapomniała  
30-01-2010 11:02
[     ]
     
Ja także nie widzę problemu. Profil istnieje juz dość dawno, a Ty, zorko, jesteś wsród znajomych, jak wiele z nas. Wcześniej jakos nikt nie widział problemu i nie czuł się oszukany. Bez przesady - Profil powstał po to, żebyśmy sie mogły lepiej poznac, zobaczyć nierzadko swoje święte dzieci, nasze rodziny i siebie samych.Przez to stałyśmy się sobie bardziej bliskie. Przynajmniej ja tak to rozumiem. 


Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
Justyna_82  
30-01-2010 11:11
[     ]
     
Tylko mi się wydaje, że nie chodzi o samo powstanie profilu tylk o to, że jakaś klinika się pod niego podszywa...i to nie żadna z nas :( tak jak jakby ktoś podawał się za Ciebie, miał Twoich znajomych ect.....takie jest moje zdanie. Jeżeli to nie jest "legalny profil" to moim zdaniem jedna osoba powinna zgłosić to do NK i poprosić o usunięcie tego profilu a jak coś to później założyć nasz własny...i umieszczać tam np.. sprawy organizacyjne...spotkania ect... 


Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
zorka  
30-01-2010 11:26
[     ]
     
tacozapomiała:

"Profil istnieje juz dość dawno, a Ty, zorko, jesteś wsród znajomych, jak wiele z nas. Wcześniej jakos nikt nie widział problemu i nie czuł się oszukany. Bez przesady"

Przeczytaj, proszę, uważniej, mój tytułowy post, bo powyższe słowa świadczą o tym, że nie bardzo się zrozumiałyśmy.

"Wcześniej jakoś nikt nie widział problemu", ponieważ wcześniej właściciel profilu nie umieszczał linków do prywatnych klinik! 


Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
anna wolska  
30-01-2010 11:49
[     ]
     
Problem w tym,że dziewczyny,przynajmniej część chce się bliżej zapoznać.Chyba ten temat poruszała Francesca w Sprawach Organizacyjnych,pytała o profile.Nie wiem jakie są możliwości webmastera Dlaczego,ale może można coś wymyślić.Może nie profile,ale jakiś katalog z danymi,jak ktoś będzie chciał się wpisać to się wpisze.Mi akurat to odpowiada tak jak jest,ale wiem ,że dziewczynom brakuje takiego spisu i wtedy powstają jakieś konta na nk. 
Anna Wolska mama Panatki*+15.01.2009 i Igi Anny *12.04.2010

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa
Francesca  
30-01-2010 13:12
[     ]
     
Zgadza się. Na innych forach są widoczne profile. Po prostu klikamy na nick danej osoby i pojawia nam się profil. W profilu widzimy dane danej osoby. Oczywiście tylko te dane, które umieścimy do publicznej wiadomości np. wiek, miasto, podpis. Jest tam np. opcja - wyślij prywatną wiadomość albo wyślij wiadomość e-mail. A tutaj nie mamy możliwości bezpośredniego kontaktu z kimś. A przecież jak czytamy swoje historie to często chciałybyśmy odezwać się do kogoś prywatnie. Na naszej klasie mamy możliwość odezwania się do siebie nawzajem, indywidualnej rozmowy, ale brakuje tego, że nie wiemy kto jest kim, bo tutaj są nicki, a tam są imiona i nazwiska. Zawsze możemy zapytać jaki ktoś ma nick na "Dlaczego", ale pamięć nasza jest ulotna... 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa-nie popieram profili na "dlaczego"
EwelinaW  
30-01-2010 15:08
[     ]
     
Uważam za wielki atut tego forum, jego anonimowość, brak możliwości umieszczania zdjęć,zwłaszcza dzieci, co robiłoby nieświadomie wiele mam,a wywoływałoby to większy ból.
Forma forum, w jakiej występuje, nie w postaci jakiegoś czata, odpowiada mi bardzo. Uważam,że są formy kontaktowania się, wiele dziewczyn z forum wymienło się numerami telefonów, gg, mailami, organizowało spotkania.
Pełna anonimowość pozwala na prawdziwe otworzenie się.

Francesco, jesteś użytkowniczką także innego forum nt. straty dziecka i tam możesz się "wyżyć" brakiem anonimowośći, jednak czy nie widzisz,że wiąże się to automatycznie z większym wścibstwem? Ja takowe odczucie odebrałam.

Jeśli forum straciłoby pełną anonimowość zapewne przestałabym z niego korzystać. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."
Ostatnio zmieniony 30-01-2010 15:08 przez EwelinaW

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa-nie popieram profili na "dlaczego"
Mileeenaaa  
30-01-2010 16:46
[     ]
     
Ja uwazam, ze powinna byc mozliwosc dodania zdjec. Kto zechce przeciez nie musi tego robic, prawda? Jak na kazdym forum/portalu spolecznosciowym, kazdy uzytkownik ma wolna wole i sam ustala w jakim stopniu chce dac sie poznac innym. 
Mama Mareczka *10,11,2008 +5,12,2008 (24tc)
Ziemska Mama Marcelka 18.09.2009 (34 tc)

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa-nie popieram profili na "dlaczego"
Francesca  
31-01-2010 10:57
[     ]
     
Ewelino, ale mi przecież nie chodzi o możliwość dodawania zdjęć. Właśnie lepiej, żeby ich nie było. Chodzi mi tylko o możliwość kontaktu z kimś np. znajdziesz tu kogoś kto opisał podobną historię do Twojej i chcesz się z tą osobą skontaktować, ale ta osoba już nie wchodzi na to forum, a gdyby była możliwość wysłania prywatnej wiadomości to mogłabyś się z nią skontaktować. Nie chodzi tu o jakieś upublicznianie się, ale o możliwość kontaktu. Każdy by napisał w swoim profilu co zechce, mógłby nawet nic nie pisać.

Poza tym wcale nie uważam, że inne forum - DI - polega na upublicznianiu się. Przecież nie ma tam konieczności wstawia avataru, wstawiania zdjęć czy wypełniania swojego profilu. Kto chce ten może to zrobić, ale nie musi. Ale za to jest możliwość wysłania prywatnej wiadomości czy mejla. 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa-nie popieram profili na "dlaczego"
EwelinaW  
31-01-2010 11:50
[     ]
     
Wiele osób przestaje po pewnym czasie pisać na forum nie dlatego,że im się nie chce. Mają swoje powody. Zawsze można zostawić wpis w ich wątku, może tu zaglądają i się odezwą, a jak nie, to znaczy,że nie chcą o tym wszystkim od nowa rozmawiać. Ja badzo nie lubię, gdy ktoś się do mnie odzywa, opisując swoją historie i prosząc o pomoc w skontaktowaniu się z lekarzem, czy podpowiedziami, gdzie się udać, co robić. I nie dlatego,że mi się nie chce o tym czytać, tylko dlatego,że to boli,że kolejne dziecko...Nie potrafię nie odpisać,nie odezwać się, a wszystko wraca..więc trzeba uszanować też fakt,że ktoś się wycofał.
Argument,że na większości portali społecznościowych takie profile są, a kto nie chce nie musi...uważam za nietrafiony, bo to forum nie jest jak większość. Ono jest wyjątkowe. Moja mała kraina wspomnień. Tu mam opisany czas zmagania się z chorobą, czas umierania i żałoby, a kolorowe obrazki w avatarach zepsuły by klimat. Tu nic nie rozprasza,nie miga przed oczami. Nie fruwają mi przed oczami kolorowe aniołki.
Piszę tu już 3 lata (ale ten czas leci...) i nie wyobraża sobie tak radykalnych zmian na forum. Mam nadzieję,że moderatorki też nie. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa-nie popieram profili na "dlaczego"
zorka  
31-01-2010 12:44
[     ]
     
Odbiegłyście od tematu trochę - nie podważam zasadności profilu na n-k, ale nie zgadzam się na wykorzystywanie nazwy naszej organizacji łącząc ją z linkami do PRYWATNYCH KLINIK.

Widziałyście reklamy tu, na stronie, czy forum, prywatnych klinik, gabinetów lekarskich, psychologów itp...? O to, i tylko o to chodzi. 


Re: dlaczego.org.pl i nasza-klasa-nie popieram profili na "dlaczego"
Francesca  
31-01-2010 13:31
[     ]
     
Zgadzam się. Nie powinno być reklam prywatnych klinik itp. pod logo forum "Dlaczego". 
http://ku-pamieci-mojej-coreczki-wiktorii.blog.onet.pl/2009/11/06/historia-wiktorii/

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora