dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

1 listopada
ewach  
29-10-2008 00:10
[     ]
     
Kochane Mamy, przed Wami kolejny ciezki , pelen bolu,lez i wspomnień dzień. Dzień kiedy powspominacie Wasze (nasze) aniołki, zapalicie im znicze i będziecie rozpamietywały każda chwile bólu. Tego dnia będe z Wami całym sercem i zapale znicze dla Waszych Aniołkow. Trzymajcie sie. 

Ostatnio zmieniony 29-10-2008 00:10 przez ewach

Re: 1 listopada
Ela  
29-10-2008 13:51
[     ]
     
A ja chciałam się zapytać jak wy kochane mamy obchodzicie ten dzień, kupujecie zabawki swoim Aniołkom, dlaczego? Pytam się bo ja nie wiem co robić, nie chodzę na cmentarz zbyt często, bo nie mam na to sił. Napiszcie jak u was to wyglada.Ja poprostu nie wiem...

Mama Dominika 26tc(7.08.08 +8.08.08) 
Mama Dominika 26tc (7.08.08 +8.08.08)

Re: 1 listopada
buleczka  
29-10-2008 15:35
[     ]
     
Na początku chodziłam na cmentarz kilka razy dziennie i spędzałam tam mnóstwo czasu. Potem zaczełam chodzić rzadziej, raz dziennie, co drugi dzień, co trzeci. Powoli starałam się wytłumaczyć sobie samej że mój Synek jest zawsze przy mnie a grobić to tylko symbol tego że to nie był sen, że to zdarzyło się naprawdę, że on odszedł na zawsze. Chyba częściowo dlatego że liczyłam się że muszę wkońcu iść do pracy i nie będę mogła chodzić tak często. Pracuję od 9-17, w tyg. nie mam szans zdążyć na cmentarz, ale zawsze jestem w sobotę i niedzielę, czasem nie mogę się nawet doczekać tych dni, a czasem tak szybko czas leci.

Mąż umył pomnik, zamówiliśmy wiązankę z białych kwiatów i do środka kazaliśmy włożyć Kubusia puchatka - Tomuś go uwielbiał, ciągnoł na nóżkę i łapkę a najbardziej cieszył się gdy Kubuś śpiewał "pieski małe dwa". Na stałe leża na pomniku serce ze sztucznych róż z białym misiem w środku. Do wazonu zamówiliśmy białe kwiaty i do nich wkładamy białego drewnianego Aniołka, którego dostał od cioci w dniu pogrzebu.
Po długi pertraktacjach mąż pozwolił mi kupić Tomciowi małe żółte autko, taki mały dziecinny, śmieszny samochodzik, spodobał mi się bo miał napis "Tonka". Autko postawię przy lampce.

Po cmentarzu pewnie rodzice wejdą jak co roku do nas na objad.

Napewno pójdziemy kilka razy, od nas z domku do grobu Tomcia idzie się całe 15min.

To potwornie okrótne ze strony Boga, że musimy przez to przechodzić.

Pozdrawiam 
buleczka

Mama Tomcia (22.06.2007 - 14.02.2008)
http://tomuskaczorowski.pamietajmy.com.pl

Re: 1 listopada
Aleksandra Pietrzyk  
29-10-2008 16:36
[     ]
     
Cmentarz na ktorym spoczywa Danielek jest w innym miescie a utostrada jade 20 minut,staram sie byc 2 razy w tygodniu we wtorki i w piatki a w sobote i niedziele to obowiazkowo.
Moj syn skonczy 31 pazdziernika 2 latka wiec duzo rzeczy bedzie baloniki,portret ,wiersz w ramce,maskotki kupilam mu pieska ,znicze na szczescie ladne przywieziony z Polski,kwiatki,namowie jescze Dawidaka na laurke dla brata,wiem ze te maskotki to on i tak sie nie bawi ale zmniejsza sjei moje poczucie winy ze starszemu kupuje a jemu nie,coz wszycsy tu dekoruja groby w zabawki,na kazdym jest po kilka,a w sobote 1 listopad i boje sie tego dnia bo przyjdzie pewno mnostwo obcych ludzi taki tu zwyczaj,na 5 zaprosilam rodzinke na wieczor pamieci o Danielku byc moze kolejne rozczarowanie ale jestem przygotowana im blizej tych urodzin to gorzej sie czuje.

Dawid 6 lat
anioelk 8 tc 2000
Danielek zyl 16 m 
Mama Danielka

Re: 1 listopada
Diana  
29-10-2008 18:52
[     ]
     
Ja chcę kubić białe róże ... W maju na urodziny Nasza Malinka dostała 12 pięknych długich róż od taty i braciszka....:(
I znalazła hurtownię gdzie są piękne znicze z aniołkami a raczej piękne gipsowe aniołki z miejscem na znicz.
Napewno będę na cmentarzu 1 , choć nie znoszę gdy jest tam tak dóżo ludzi. Ludzi których w ciągu roku nie interesuje to co się dzieje z nami , z naszymi wspomnieniami...
A na domiar złego 2 listopada mam urodziny ...:(
Też przyjdę na cmentarz.... 

Nasza Karolinka ur.zm. 28.V.2007 śpij mój Skarbie
śnij, dla Ciebie (*)(*)(*)(*)

Mamusia Szymusia(*09.11.2004) Karolci (*+28.05.2007 - 36tc) Jasia(*09.07.2009) Gabrysia (*29.05.2012) i Alusi (*25.07.2014)

Re: 1 listopada
gakal  
29-10-2008 19:42
[     ]
     
Umyliśmy pomniczek Bąblom w sobotę, kupiłam śliczną wiązankę z kolorowych kwiatów, nowe znicze. Chodzę do nich prawie co drugi dzień, ale całymi dniami o nich myślę... Dbamy o to, by na pomniczku zawsze świeciły się znicze 
Agnieszka-mama Marysi, Aniołka (+13.12.2005, 9tc- ciąża pozamaciczna), Bąbelków(*25.07.2008, 25tc): Kasi (+26.07) i Olka (+29.07)

Re: 1 listopada
renatat  
29-10-2008 21:18
[     ]
     
Kupiłam piękny znicz - Anioł. Kupie też wiązankę pięknych białych frezji.Pojadę na cmentarz rano a potem wieczorem. Nie wiem jak ja przeżyje ten dzień......

Mama Bartusia (22.05.07) i Aniołka Hubercika (15.08.08. 35tc)
http://www.huberciktrzepanski.pamietajmy.com.pl/ 


Mama Bartusia (22.05.07) i Aniołka Hubercika (15.08.08, 35tc)
http://www.huberciktrzepanski.pamietajmy.com.pl/

Re: 1 listopada
demonnik  
29-10-2008 21:22
[     ]
     
u nas to drugi raz jak bedziemy szli do Filipka. Jest pochowany razem z moim dziadkiem w jednym grobie. W zeszłym roku bylam w drugiej ciazy wiec nie moglam nic takiego robic i chodzic za kwaiatami itp. w tym roku zamierzam kupic Filipkowi jego pierwszy samochodzik-zabawke...mam takie poczucie winy ze Mojemu drugiemu kupuje zabawki a tamtemu nie... napewno bedzie duzo kwiatow..w sumie to przychodza do dziadka jak zawsze nic szczegolnego dla Filipka nie bylo. Kupie znicze z aniołkami,widzialam takie duze i aniołka gipsowego... napewno bedzie duzo białych roz...i ten samochodzik 

Filipek ur/zm 19.01.2007r 23tc[*],

Mateuszek ur. 17.03.2008r 36tc,

Alanek ur 21.10.2012 39,6 tc!:o)

oraz Aniołek ktory umarł w brzuszku w 15 tc a o czym dowiedzialam sie w 18 tyg.zabieg 19.06.2015

spijci

Re: 1 listopada - do Diany
mama Krzysia  
30-10-2008 09:45
[     ]
     
A ja mam urodziny 31 października. Spędzę je dekorując grób syna... 
http://krzysztofwerner.pamietajmy.com.pl/
Ostatnio zmieniony 30-10-2008 10:43 przez jower

Re: 1 listopada
Agnieszka  
29-10-2008 21:56
[     ]
     
oj tak ten dzien bedzie straszny dla nas wszytskich,dla mnie bedzie on bardzo ciezki bo janie zapale znicza na grobie mojego synka nie jestem wstanei przyleciec do polski i bardzo tego rzaluje wiec bede zapalc swiatelka tu dla niego i waszych anilokow
mama Błażejka(*11.02.2008)(*)(*)(*) 


Re: 1 listopada
beaa_tka  
31-10-2008 10:40
[     ]
     
Czesc wszystkim ja nie wiem jak to przezyje ten straszny dzien.Za chwile ide na grobek do mojeje Anusi.Dzis mam strasznego dołka ciągle placze bo mi jej bardzo brakuje choc byla tylko chwilke z nami.Jeszcze 16 listopada bedzie termin porodu gdy miala sie urodzic.To takie trudne zyc bez dziecka.
Mama Michałka, Martynki i Aniołeczka Anusi(24.07.09-10.09.09)
http://annajamnicka.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail 

Beata mama Anusi 24 tydz ciąży
24.07.08-10.09.08 i dwóch urwisów Michała i Martynki


Re: 1 listopada
EwelinaW  
29-10-2008 22:02
[     ]
     
A my w końcu położyliśmy płytę na grobik Zuzi.Długo musieliśmy czekać na jasny marmur z odieniem różu.A na wiosne będzie do tego rzeźba- anielskie skrzydła,które otulają dziecko o twarzy mojej Zuzi:).
Postawiłam piękne kwiaty obok i zamówiłam maly stroik ze storczykiem i motylkiem.Nie wiem,czy wiecie drogie Mamy,ale motyl jest symbolem zmarłych dzieci.Kilka dni temu to wyczytała i aż mnie ciarki przeszły,bo za życia Zuzi,jak przerabiałam jej zdjęcia,to uwielbiałam ją z motylkami.Od początku kupowałam sztucznego motyla i doczepiałam do kwiatów...
Ja jestem na cmentarzu 3-4 razy w tygodniu. Co do 1 listopada,to pojadę na cmentarz tak około południa,bo zawsze z restą rodziny tak sie spotykamy przy grobie mojej prababci,a takze po południu,żeby poprzestawiać znicze;) tak aby stały "po mojemu" ,a mam fioła na tym punkcie. 
"Śmiertelnie chore dzieci wiedzą, że umrą. Jest to wiedza nieświadoma ale kieruje ich postępowaniem. Ci, którzy żegnają się z nimi, mają przytępiony słuch. Jesteśmy głusi na przekazy umierających."

Re: 1 listopada
Ela  
29-10-2008 23:35
[     ]
     
dzięki wam kochane, mimo iż to bolesne święto to tak pięknie o tym mówicie, z miłością i troską,

mama Dominika 26tc(7.08.08 +8.08.08) 
Mama Dominika 26tc (7.08.08 +8.08.08)

Re: 1 listopada
Ola  
30-10-2008 09:26
[     ]
     
W tym roku mieliśmy wszyscy w trójke iść na groby moich najbliższych bo Aarona są w Kanadzie.
Wyszło inaczej....Nie tak....Kupiłam Ethankowi znicz - małego Aniołka, a Aaronowi duży znicz z Aniołkiem do tego kwiaty,chyba róże bo to były Nasze wspólne ulubione kwiaty...
Trzymacie się dziewczyny w tym dniu....Sama nie wiem jak to przeżyje... 


Re: 1 listopada
DorotaW  
31-10-2008 12:10
[     ]
     
dla mnie najgorszy jest 31 pażdziernika :( to dzisiaj mija 3 lata od kiedy moja Milenka odeszła ...jutro jakoś "zleci" ...:(
jest mi tak ciężko...

Aniołeczki (*)(*)(*)(*) dla WAs 


Re: 1 listopada
aniazuza  
31-10-2008 15:11
[     ]
     
witam dla mnie to drugie świeto zmarłych i wiem ze bardzo sie boje, tesknota za córeczko jest ogromna, kocham Ją cała soba,
zastanawiałam sie juz od kilku tygodni co zrobic i co kupic Zuni. I tak samo jak w poprzednim zrobię serduszko z kwiatków żywych na pomniczek, myslałam rowniez o zabawce, ale nie nadazam za złodziejami , wiec nie jestem juz pewna, oczywiscie kupimy znicze, wiem ze rodzina tez cos szykuje, bo przeciez dziadkowie sa i kochane ciocie które pamietaja o moim cudownym Aniołeczku Zuni. 
<*><*><*>Ania Mama Kochanej Zuzi (20.08.2007)<*><*><*>
gg 1880752

Re: 1 listopada
asia  
31-10-2008 18:03
[     ]
     
To dla mnie też drugie Święto, ale wcale nie będzie lżejsze :( Będą wiązanki z białych róży, białe znicze...
Asia mama Emilki (21.05.07- 5.10.07r.) 


Re: 1 listopada
aniula05  
31-10-2008 20:33
[     ]
     
dla nas to też drugie święto
a w październiku minął rok jak odszedł Jaś
tyle że my nie mamy grobu
to była najgorsza decyzja w moim zyciu nigdy się z tym nie pogodze 
Ania MAma Remika i Marcelka ,Aniołka (04.06.2006 24 tc )i Aniołka Jasia (20.10.2007 21 tc )http://jaswiniarski.pamietajmy.com.pl

Re: 1 listopada
Marzka  
31-10-2008 21:35
[     ]
     
Dla mnie to też drugie Świeto i już dziś wiem że będzie ciężko.W południe poszliśmy z mężem umyć i przystroić pomniczek.Mąż grabił liście a ja myłam i zmieniałam dekoracje, przestawialam wszystko kilka razy.Chciałam aby wszystko wyglądało pięknie.Są małe aniołki i większy ze zniczem, jesienna kompozycja w wazonie,stroik w kształcie łezki,śliczny biały kwiatek i znicze.Wróciłam do domu a za dwie godziny znowu tam pojechałam,w sumie dziś byłam trzy razy.Jutro będę rano,przed południem i popołudniu do wieczora.Jeżdzę na cmentarz każdego dnia, każdego dnia zapalam znicze i opowiadam Mu o różnych rzeczach,płaczę albo uśmiecham. Nie wiem czy to normalne ale stojac przy pomniczku mam odczucie że jestem najblizej Niego,przecież tam widziałam Go po raz ostatni...

mama Aniołka7tc(*)i Aniołka Miłoszka*13.06.2007 +30.08.2007 (*)
http://miloszekmatuszczyk.pamietajmy.com.pl 


Re: 1 listopada
ewach  
31-10-2008 23:04
[     ]
     
Kochane Aniołkowe Mamy, to juz jutro (za kilka godzin) ten ciezki dla Was dzień. Jestem z Wam i Wasymi ANIOŁKAMI całym sercem 


Re: 1 listopada
Monika88  
01-11-2008 07:43
[     ]
     
Moj malutki robaczku to dla ciebie swiatelko(****) i dla innych aniolkow(***) ciezko mi strasznie dzis... 
monika

Re: 1 listopada
Pysia  
01-11-2008 10:48
[     ]
     
Bardzo tęsknię.(***) 
Ada
http://www.swiatelkapamieci.pl/2007/1420-pamieci--patrycja-turzy-03052006-20022007.html
To nieprawda że Ciebie już nie ma

Re: 1 listopada
Enola  
01-11-2008 12:22
[     ]
     
Byłam dziś rano na cmentarzu. Dużo ludzi, uśmiechnięci, świeci słońce, tak jakby to był radosny dzień.
Na moim cmentarzu jest tylko jedno dziecko, tylko mój Aniołek. Inne dzieci są na starym cmentarzu.
Nie mogę powstrzymać, łez, nie mogę iść na cmentarz, bo nie będę pasowała do reszty..
Światełko dla Ciebie mój Skarbie.
Dziś mi się śniłeś, ale nie wiem co mówiłeś ani jak wyglądałeś.
Kocham Cię bardzo mocno. Tęsknię. 


Re: 1 listopada
rudzia71971  
01-11-2008 13:41
[     ]
     
:÷: Na cmentarzu płomyki złote
:÷: i groby w chryzantemach.
:÷: Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
:÷: których już nie ma.
:÷:
:÷: Wspominają drogie imiona,
:÷: zasłaniają lampki przed wiatrem,
:÷: dla tych bliskich wieńce zielone
:÷: i bukiety jesienne pełne kwiatów.
:÷:
:÷: „Święto Zmarłych" - H. Bechler


________________§§
_______________§__§
______________§_§§_§
_____________§__§§__§
______________§_§§_§
________________[X]
_______XxXxXxXxXxXxXxXxXxX
__________XXXXXXXXXXXXXX
__________XXXXXXXXXXXXXX
__________XXXXXXXXXXXXXX
__________XXXXXXXXXXXXXX
__________XXXXXXXXXXXXXX
__________XXXXXXXXXXXXXX 

Ewa mama aniołka GRZESIA
i Krzysia szalonego łobuziaka

http://grzesiumajcher.pamietajmy.com.pl/



Re: 1 listopada
mama Oliwki  
01-11-2008 17:14
[     ]
     
wlasnie wrocilam z cmentarza balam sie tego mimo ze minal rok dla mnie wydaje sie jakby to bylo wczoraj,podczas mszy na cmentarzu sie rozplakalam gdy stalam nad grobkiem mojej kruszynki i do teraz nie moge pochamowac lez-ciagle bardzo boli moze to zle dla Oliwki ale chyba nigdy sie nie pogodze z jej odejsciem-kocham cie moj skarbie.

Zanioslam jej dwa Anioleczki dlaczego tylko tyle moge.DLACZEGO

Myslami zawsze jestem z wami kochane mamusie Anioleczkow. 


Re: 1 listopada
zorka  
01-11-2008 19:32
[     ]
     
Wzruszający wieczór na cmentarzu pełnego ciepłych świec i mroku... 


Re: 1 listopada
aniula05  
01-11-2008 19:52
[     ]
     
my byliśmy 4 razy na cmentarzu
zapalilismy swieczki na grobach obcych dzieci
niestety nie mamy własnego gróbka

bardzo tego żałuję
ale wtedy myślałam że tak będzie lepiej'
i bardzo się myliłam

(*)(*)(*)(*)(*) bardzo tęsknie Aniołku 
Ania MAma Remika i Marcelka ,Aniołka (04.06.2006 24 tc )i Aniołka Jasia (20.10.2007 21 tc )http://jaswiniarski.pamietajmy.com.pl

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora