dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Odzyskanie zdjęć USG z CZMP, czy ktos próbował?
agaAniolek  
07-09-2008 09:10
[     ]
     
Dziewczyny, mój Pawełek zmarł z powodu aplazji nerek w 38tc. W 26 tc byłam przez tydzień w CZMP, gdzie zdiagnozowano wadę. Miałam tam robione szczegółowe USG. Oprócz testu, na którym widać dwie kreseczki, nie mam żadnej pamiątki po moim synku i bardzo nad tym boleję. Ostatnio chodzi mi po głowie, że może jakoś mozna by wyciągnąć z Łodzi chociaż zdjęcia z USG. Nie wiem jednak jak się do tego zabrać i do kogo najpierw "uderzyć". Moze któraś z Was próbowała już tego, niekoniecznie w CZMP, albo moze wiecie czy jest to w ogóle możliwe?
Myślę sobie o tym, że gdzieś tam, w zakurzonych archiwach leżą "zdjęcia" mojego synka, które mi dałyby tyle szczęścia....
Pozdrawiam Was serdecznie i dzięki, ze jesteście :) 


Re: Odzyskanie zdjęć USG z CZMP, czy ktos próbował?
wiosenna10  
07-09-2008 20:52
[     ]
     
ja próbowałam i się udało. Też nie miałam nic po Julci. Tyle że w szpitalu nie miałam wydrukowanego usg, ale były wydruki z ktg-moje małe serduszko... Napisalłam podanie do dyrektora szpitala czy ordynatora oddziału ginekologii i położnictwa /nie pamiętam już/. Nie robili problemów. Mam chociaż tyle. Zapis z ktg i momenty kiedy Julcia się ruszała:-) Potem za ciosem, napisałam podanie do szpitala w którym Julcia się ur. i zmarła. Dostałam wszystko, calutką dokumentację Julci, zalecane leki, skierowanie do poradni z Julcią. Wszystko!! Całe Jej bolesne życie. Warto było zmierzyć się z tą straszną przeszłością. Szpital NIE MOŻE nie wydać Ci tego. Nie ma takiego prawa!
Pozdrawiam i powodzenia i siły przede wszystkim 
Gosia

Mama Aniołka Julii (13.12.2004-16.12.2004)
http://www.republikadzieci.pl/rd/content/view/1127/184/
i Gracjanka

Re: Odzyskanie zdjęć USG z CZMP, czy ktos próbował?
agaAniolek  
07-09-2008 23:42
[     ]
     
Nawet nie wiesz jak się ucieszyłam, myślałam, ze jestem bez szans w tej sprawie, ale dodałaś mi odwagi. Jutro do nich napiszę, co prawda na ich stronce jest podany tylko jeden mail i nie wiem do kogo trafi moja prośba, ale będę drążyć skałę! Mam nadzieję, ze nie będą robić problemów.

Pozdrawiam serdecznie :) 


Re: Odzyskanie zdjęć USG z CZMP, czy ktos próbował?
test89  
08-09-2008 12:35
[     ]
     
Ja odebralam od CZMP tylko ksero wszystkich dokumentow do orginalow nie chcieli dac.Byly tam i zdjecia,opisy usg.Jest to mila pamiatka,ale bardzo bolesna jesli chodzi o wspomnienia.Swoje dokumenty mialam w archiwum a zalatwialam w sekretariacie.Najlepiej isc osobiscie i porozmawiac z nimi w 4 oczy. 
sylwia k-g
http://juliabarbaragoszcz.pamietajmy.com.pl/index.php?m=Obituaries&a=Detail


Re: Odzyskanie zdjęć USG z CZMP, czy ktos próbował?
agaAniolek  
08-09-2008 12:40
[     ]
     
Na pewno najlepiej załatwiac takie rzeczy osobiscie, ale ja nie mam możliwosci bo mieszkam w Toruniu. Napisałam dziś do CZMP maila ale tak sobie mysle, ze może powinnam napisać konkretne pismo do dyrektora Kliniki Medycyny Matczyno Płodowej i wysłac poleconym? Jak się do tego zabrać? Czy żądać czegoś czy prosić? Kurcze taka ofiara losu ze mnie :/ 


Re: Odzyskanie zdjęć USG z CZMP, czy ktos próbował?
Semi  
08-09-2008 13:58
[     ]
     
Kazdy ma prawo do odpisu swojej dokumentacji medycznej więc myślę, że wystarczy pprostu podanie w formie pisemnej o odpisy z prośbą o przesanie na adres korespondencyjny. Nie powinno być problemow.... 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora