dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

powrót laktacji? czy to możliwe?
laura123  
20-09-2007 16:12
[     ]
     
Kochane dziewczyny czy zdażyło Wam się aby po dłuższej orzerwie, (u mnie 4 miesiące),przy naciśnięciu na sutek wyciaka mleko?, i czyję czasami igiełki? Czy może na to mieć wpływ ,że myśli się dużo o swoim Aniołku????
(****).... 


Re: powrót laktacji? czy to możliwe?
MagdaJ  
20-09-2007 19:02
[     ]
     
Ja mleczka wcale nie miałam po porodzie w 20tc ale ginekolog mówił że może pojawić sie do miesiąca ,wtedy trzeba wziać bromergon lub zastrzyk.Jeśli jest to troszkę mleka to zbadaj sobie poziom prolaktyny,jest to hormon odpowiadający za laktacje,bada sie go naczczo,jeśli jest zawysoki może hamować owulacje.Hormon ten skacze wraz ze stresem..........
Zbadaj prolaktyne i idz do lekarza.Pozdrawiam! 


Re: powrót laktacji? czy to możliwe?
laura123  
21-09-2007 16:39
[     ]
     
dzisiaj poszłam zrobic poziom ale mam przeczucie ze mam wysoki i stąd nie mogę zaiśc w ciąże?pwenie zacznę brać bromergon, ciekawe kiedy owulacja wróci? 


Re: powrót laktacji? czy to możliwe?
MagdaJ  
21-09-2007 20:25
[     ]
     
Ja miałam wyższą prolaktynę przed ciążą,niewiele ale była podwyższona,nie chamowała owulacji.Leczylam sie na niepłodność i ginekolodzy byli zdania że lepiej mieć niższy poziom niż zbyt wysoki,zbicie napewno nie zaszkodzi.Brałam 1/2 bromergonu ,na początku to koszmar zanim organizm sie przyzwyczai,potem, jest lepiej.Po porodzie zbadałam prolaktyne i byla poniżej normy,lekarz ocenił to jako szok dla organizmu i od tamtej pory nie biore bromergonu,owulacje mialam ok.Wszystko po porodzie było jak w zegarku,owulacja super,cykle równe,endo ładne do momoentu gdy moglismy zacząć starania od nowa,wtedy cykle sie poknociły,stres zaczął działać.Nie potrafie wyłączyć myślenia pomimo że wiem jak to mi szkodzi.
Teraz postanowiłam sama wziać 1/2 bromergonu w tym cyklu bez wiedzy ginekologa,jak sie dowie to mi głowe ukręci!Za tydzien sie dowiem czy sie udało zajść w ciąże............
Tak chce szkraba by miał kto pamiętać o Aniołku! 


Re: dziekuje-magda powrót laktacji? czy to możliwe?
laura123  
20-09-2007 19:35
[     ]
     
Bardzo dziękuję za odpowiedz, właśnie sobie uświadomiłam, ze to może być powodem cyklu bezowulycyjnego, robiłam testy i nic?
Jutro lece zrobić badanie, dziekuje za informacje. 


Re: dziekuje-magda powrót laktacji? czy to możliwe?
maria  
20-09-2007 21:28
[     ]
     
Ja 11 miesiecy temu karmilam ostatni raz, a nadal jak scine piers to pojawia sie odrobina pokarmu. Ginekolog powiedzial mi kilka dni temu, ze jest to normalne i nie potrzeba brac zadnych lekow na zatrzymanie. Mowi, ze u wiekszosci kobiet, ktore byly w ciazy, do ok 40go roku zycia, gdy sie mocno scisnie piers, to pojawia sie odrobina pokarmu. Tlumaczyl ze piersi nie wiedza, czy kobieta jest w ciazy czy nie czy karmi czy nie i pozostaja jakby w gotowosci.
Jest to bardzo chwalony przez kobiety lekarz. Nie bagatelizuje zadnego poblemu czy watpliwosci, jednak gdy nie zachodzi taka potrzeba, to uwaza ze nadgorliwosc tez nie jest dobra (w sensie ingerencji farmakologicznych itp.). 


Re: powrót laktacji? czy to możliwe?
mela79  
21-09-2007 23:40
[     ]
     
Pod wpływem tego co napisałaś sprawdziłam i rzeczywiście - też po ściśnięciu brodawki pojawia się mleko (jestem 4 miesiace po porodzie i stracie Maleństwa). No i wogóle mój organizm kompletnie zwariował - z moich obserwacji wynika, że owulacji nie ma i cykle kompletnie zwariowane. 

Ostatnio zmieniony 21-09-2007 23:41 przez mela79

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora