dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Badania genetyczne
AgaKrol  
06-09-2007 23:30
[     ]
     
Witam! mam pytanie, oboje z partnerem zapisalismy sie (dopiero termin byl na 5 lutego 2008r) na badania genetyczne do CZD.Mam pytanie jak to wyglada?, czy faktycznie daja takie badania jakies rezultaty, jakas pewnosc, czy moga cos wykluczyc, cos potwierdzic, jak to wyglada i czego mogle oczekiwac od przeprowadzajacych nam takie badanie? dodaje ze skierowanie od lekarza rodZinnego mamy, mamy wynik sekcji malutkiej Alicji. Prosze o odpowiedzi od mam, par ktore moze juz przechodzily takie badania. Pozdrawiamy mamusie i tatusiow Aniołkow! 


Re: Badania genetyczne
Aga-Marcin  
07-09-2007 00:43
[     ]
     
My z mężem przechodziliśmy takie badania po drugiej stracie.Czekaliśmy na nie również bardzo długo a na wyniki-kilka miesięcy.
Padanie polega tylko na pobraniu krwi u Was obojga i rozmowie-wywiadzie z Wami na temat zdrowia Waszego i członków Waszych rodzin.Powinniście przepytać dokładnie rodzinę o wszystkie choroby.Również o dzieci chore w rodzinie lub martwo urodzone.Dobrze jest mieć przy sobie badania wykonane wcześniej,jeśli jakieś posiadacie.Również badania córci jakie mieliście wykonane np.amniopunkcja.Na wyniki kariotypu czeka się bardzo długo.Może się też okazać,że po miesiącu badanie trzeba będzie powtórzyć ponieważ hodowla nie rośnie.Badanie to pokaże Wam czy jesteście np.nosicielami translokacji chromosomów-czy też genotyp jest prawidłowy.Jeżeli natomiast,któreś z Was będzie nosicielem translokacji to wyniki wysyła się do Białegostoku i tam oceniają na podstawie bazy danych i Waszego wywiadu jakie jest ryzyko związane z daną translokacją.My na ten wynik czekaliśmy 9 miesięcy.
Pozdrawiam

Waszej córci (*)
Lenuś,Aniołki (***)
Oliwko od cioci (*) 


Re: Badania genetyczne
AgaKrol  
07-09-2007 01:27
[     ]
     
Dziekujemy za informacje. W 32 i 34 tygodniu ciazy mialam robiona, tzn. nasz Aniolek kordocenteze w celu oznaczenia kariotypu i wlasnie dwa razy hodowla nie urosla. Co jest przyczyna ze hodowla nie rosnie??? Czy jest prawdopodobienstwo ze znowu nie urosnie ta hodowla. Dodaje ze mialam robiona kordocent. przez bardzo dobrego warszawskiego lek. gin-ultrasonogr. i wyniki szly na Sobieskiego w Warszawie.A mimo wszystko nie udalo sie okreslic kariotypu... 


Re: Badania genetyczne
martuś85  
07-09-2007 12:11
[     ]
     
ja postanowilam ze takich badan robic nie bede poniewaz czy pokaza ze ryzyko wad jest duzo czy tez ze go nie ma to i tak i tak starac sie bedziemy:))) 
strach jest ogromny...lecz chęć na światełko jeszcze większa

Re: Badania genetyczne
Wioletta  
07-09-2007 11:50
[     ]
     
Ja na wizytę u lekarza czekałam pół roku tyle czasu po zarejstrowaniu. Potem po wizycie na pobranie krwi jakieś 2 miesiące i na koniec 2 miesiące na wynik i wizytę. Wszystko w Katowicach w centrum zdrowia matki i dziecka. 
Wioleta
mama Adrianka(*)

Re: Badania genetyczne
AgnieszkaCh  
14-09-2007 15:24
[     ]
     
Robilismy z mężem badania genetyczne w CZD. Na wynik czekalismy jakies trzy tygodnie. Niestety, diagnoza nie należy do najlepszych. Wam życzę, żeby była dobra, oczywiście.
Pozdrawiam 
Agnieszka

Re: Badania genetyczne
moniaK  
16-09-2007 18:27
[     ]
     
mam pytanie! gdzie moge zrobic badania genetyczne i czy musze miec do tego jakies skierowanie??? 


Re: Badania genetyczne
AgaKrol  
16-09-2007 22:39
[     ]
     
Witam. Ja nie jestem z wa-wy, mieszkam ok 180 km od stolicy, ale bede robiła w Centrum Zdrowia Dziecka. Wystarczy skierowanie od lekarza rodzinnego "objecie stałym leczeniem" 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora