dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

bakterie?
Kamilla  
27-02-2007 15:04
[     ]
     
Dziewczyny, może wy mi pomożecie.
Ostatnio robiłam cytologię. Na wyniku było napisane "nieczytelny z powodu licznych bakterii". Oczywiście przestraszyłam się, bo jakieś bakterie wykryto przy cytologii rok wcześniej ale lekarz powiedział żeby się nie denerwować bo wszystko jest w normie. Teraz za to dostałam jakieś tabletki i wynik wyszedł normalny. lekarz po zbadaniu powiedział, że wszystko jest ok. Ale ponieważ przestałam wierzyć lekarzom po tygodniu poszłam do innego. Zbadał mnie i stwierdził, że mam stan zapalny wywołany prawdopodobnie bakteriami a tabletki, które mu powiedziałam, że brałam nie są wcale na choroby bakteryjne. No i wypisał mi co innego. Po tych tabletkach nie widzę żadnej różnicy. Wyczytałam na jakiej stronie internetowej, że choroby bakteryjne przebiegają bezobjawowo. No i ja nie mam objawów. Nie chciał mi zrobić żadnych badań w tym kierunku, przepisał lactovaginal i powiedział, że może jak się te tabletki skończą "to pomyślimy". Więc mam pytanie, czy któraś z was miała coś takiego? Czy jest możliwe, żeby ewentualne bakterie zaatakowały dziecko w moim brzuszku? Dodam tylko, że na stronie, o której wspomniałam było napisane, że skutecznym sposobem jest sprawdzenie "pH wydzieliny" a lekarstwem jest metronidazol. Czy wiecie coś na ten temat? 
http://lauratremska.pamietajmy.com.pl

Re: bakterie?
AgnieszkaU  
27-02-2007 15:20
[     ]
     
Jeśli otrzymałaś wyniki w wymazów pochwy, to powinnaś również mieć zrobiony antybiogram. Tam oczywiście jest napisane, jakimi antybiotykami leczy się bakterie, które masz. Nie znam się na tym wszystkim dokładnie. Wiem, że bakterie mogą być groźne dla dziecka. Mogą powodować wcześniejsze odpłynięcie wód połowych, jeśli wywołują stan zapalny. Natomiast dziecko zarażone w trakcie porodu bakteriami może mieć zapaleni płuc, sepsę. Przypuszczam, że nie jest tak, że tam musi być, ale może. Jeśli masz jakieś bakterie( groźne), to warto przed porodem zastosować kurację odpowiednim antybiotykiem, żeby dziecko nie było narażone. Mnie te cholerne bakterie zniszczyły życie. Gdybym wcześniej trochę więcej poczytała, to może nie czytałabym teraz tego forum . Lekarze często lekceważą ten problem. Ja przez cała ciążę ani raz nie miałam robionego wymazu!!!!!!!! Ja stara baba nie zmusiłam lekarza do tego, żeby wykonał mi takie badanie!!!!!!
Pozdrawiam Agnieszka 


Re: bakterie?
DMS  
28-02-2007 11:53
[     ]
     
Kamillko,
metronidazol jest dobry, ale tylko na bakterie beztlenowe i najlepiej go przyjmować dopochwowo, ale z tego co się orientuje to nie na wczesnym etapie ciąży.
Tak jak Agnieszka pisze, lekarz musi Ci koniecznie zlecić antybiogram, jeśli jeszcze tego nie zrobił (to pokazuje jakimi antybiotykami dobić bakterie tlenowe). Antybiotyk powinien być w formie popochwowej, bo po pierwsze to bardziej skuteczne a po drugie nie szkodliwe dla dziecka. Robi się toto tylko w określonych aptekach i jest drogie, ale naprawdę skuteczne.
Jeżeli tylko zadziałacie z lekarzem szybko, to dziecko nie powinno nawet tego odczuć.
Pozdrawiam, 
Nelitka (*)http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec401.htm
Milenka (ur. i uratowana 22.08.2007)

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora