dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Dokumentacja medyczna
ajusia  
26-02-2007 21:52
[     ]
     
Witam wszystkie Aniołkowe Mamusie.
Dzisiaj udało mi się uzyskać całą dokumentację medyczną wraz ze zdjęciami usg mojego Aniołka( a to było dla mnie bardzo ważne) bo nie mialam nic. Teraz mam 3 zdjęcia, kartę ciąży.Jak na nie patrzę to łzy spływają po policzku(ale tłumaczę sobie, że to ze szczęścia-bo widzę mojego Aniołka.
ściskam Was mocno
Światełka dla naszych Aniołeczków\***/
Ajusia 


Re: Dokumentacja medyczna
mycha  
26-02-2007 21:55
[     ]
     
Aga odezwij sie jeszcze,bo przypadkiem wszystko usunełam :-( 
mycha

Re: Dokumentacja medyczna
mycha  
26-02-2007 21:58
[     ]
     
i jeszcze raz gratuluje!!!
Dla twojego Aniołeczka (*************************)
i dla mojego "Robaczka" (*)(*)(*)(*) 
mycha

Re: Dokumentacja medyczna
patrycja grzybowska  
27-02-2007 11:05
[     ]
     
gratuluje ja tez licze ze uda mi sie uzyskac cała dokumentacje mojego Aniołka ile trzeba na to czekac od wysłania listu?? 
mama- ANDRZEJKA ur.w 24 tyg.ciązy (ur.30.11.2006- zm. 3.12.2006)
mama 6 letniej Amelki
i malutkiego Antosia

Re: Dokumentacja medyczna
Angel  
27-02-2007 11:32
[     ]
     
Ciesze się ,że udało Ci się odzyskać pamiątki po Waszym maleństwie.Dla nas są częścią naszych DZIECI.Została nam tylko pamięć i te drobiazgi....
Światełko dla Waszego Aniołka [']['][']['] 
Aga mama Mateuszka (*)23.04 2005 i Igorka (*)16.10.2006

Re: Dokumentacja medyczna
mamafilipa  
27-02-2007 11:31
[     ]
     
Wiem jakie to dla Ciebie ważne. Dla mnie też tak jest. Strzegę tego bardzo mocno. Wszystko ułożone mam w albumie chronologicznie. To takie ważne, tyle nam tylko pozostało po naszych maleństwach.
Pozdrawiam AGA
Dla naszych wszystkich Aniołeczków (*****) 


do ajusi
wiosenna10  
27-02-2007 11:34
[     ]
     
witam, pewnie mnie nie znasz, bo nie często odzywam się na forum(przeważnie czytam), ale czy mogłabyś mi przesłać na adres wiosenna10@gazeta.pl wzór pisma jakie trzeba złożyć, aby dostać dokumentację med. zmarłego dziecka. Z góry dziękuję
Ps. Ja też nic nie mam po mojej Julci, nawet zdjęcia z usg 
Gosia

Mama Aniołka Julii (13.12.2004-16.12.2004)
http://www.republikadzieci.pl/rd/content/view/1127/184/
i Gracjanka

Re: Dokumentacja medyczna
ajusia  
27-02-2007 16:30
[     ]
     
Moje informacje byc może Wam pomogą:
Prosiłam na oddziale w którym wykonywali mi zabieg aby wydali mi zdjecie z usg-poinformowali mnie, że nie ma takiej mozliwości bo to dokumentacja wewnętrzna szpitala. Wróciłam z pismem zawierającym przepisy prawne. Poinformowali mnie, że zgodnie z tymi przepisami dokumentacje mogą wydac w tym i zdjęcia z usg tylką na podstawie organu prawnego czyli sądu. Nie zrażajcie się tym. Poszłam w zaparte i złożyłam to samo pismo w dyrekcji szpitala. Dzwoniłam juz na drugi dzień po złożeniu pisma.Do tego wszystkiego mówiłam, że w zasadzie to zależy mi tylko na zdjęciach z usg, a reszta jest mniej ważna. Po 3 dniach pojechałam do dyrekcji i chciano wydać mi kserokopię tych zdjęć, ale powiedziałam, że zależy mi na oryginałach zdjęć, a kserokopii dokumentacji i ku mojemu zdziwieniu otrzymałam wszystko co chciałam,a więc oryginały 3 zdjęć mojego Aniołka z usg, oryginał karty ciążowej i kserokopię dokumentacji z pobytu w szpitalu.
życzę wszystkim zainteresowanym powodzenia w oddzyskaniu tego co dla Was jest ważne
Ajusia 


Re: Dokumentacja medyczna
MałgosiaBB  
27-02-2007 20:49
[     ]
     
Pisząc do szpitala, dobrze jest sie podpierać aktualnymi przepisami: tekst nowego rozporządzenia MZ w sprawie wydawania dokumentacji medycznej znajduje się na stronie ministerstwa: http://www.mz.gov.pl/wwwmz/index?mr=m111111&ms=&ml=pl&mi=&mx=0&mt=&my=&ma=07546 (rozdZiał 6) a Art 18 Ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej w punkcie 3 mówi, że: zakład udostępnia dokumentację m.in. pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu bądź osobie upoważnionej przez pacjenta.
Ja przykładowe listy znalazłam na poronieniu: http://www.poronienie.pl/prawo.html
Życzę skutecznej walki papierkowej
Małgosia 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora