dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

.......gdybym tylko mogła
ola  
05-12-2006 12:36
[     ]
     
Wczoraj spytałam mojego 9 letniego syna czy wybrał już prezent na Mikołaja.Marcinek zastanowił się chwilę i ze łzami w oczach powiedział że chciałby żeby Mikołaj dał mu z powrotem Zuzię na którą czekał tyle miesięcy.To co poczułam w tamtej chwili wiecie same...bezradność i ból,tęsknotę za upragnioną córką i cierpienie mojego syna.Nieba bym mu przychyliła gdybym tylko mogła i sobie i wam, a z tego nieba po miękkim dywanie wróciłyby nasze dzieci.Niestety do mojego syna w tym roku nie przyjdzie Mikołaj bo nie będzie w stanie wywiązać się z zadania ,musimy wymyśleć coś innego by choć na chwilę ująć smutku dziecku które powinno być radosne.Serce mi pęka kiedy pomyślę, że dla Zuzi Mikołaj będzie na grobie ,przecież miała być ubrana w czerwoną sukienkę i miała czekać na jej pierwszego Mikołaja.Zycie z tym co mam w sercu i w głowie jest bardzo ciężkie ,a jak wiecie tylko wy ,dziękuję,że jesteście.Tak bym chciała to powiedzieć co mnie gryzie komuś w cztery oczy ale nie mam takiej osoby ,ile jeszcze dam radę to dusić.... Aniołeczki dla naszych kruszynek(********) 


Re: .......gdybym tylko mogła
mycha  
05-12-2006 13:06
[     ]
     
witaj Olu.naprawde chciałabym napisac cos co pomogłoby Tobie i twojemu synkowi-ale niestety nie potrafie :(.Moja corka ma 7 latek,i niewie ze my tez mamy Aniołka,ze miała miec swoje upragnione rodzenstwo...czy dzieki temu oszczedzam jej bolu?im wiecej czasu upływa tym mniej sobie z tym wszystkim radze,tez niemam osoby ktora chciałaby mnie zrozumiec,wysłuchac,pomoc...nawet maz powiedział ze ma juz tego dosc.ja straciłam dziecko,moja nadzieje i ogromna Miłosc,a słysze tylko oskarzenia i smiech ze rozpaczam nad czyms czego nie było,ze to nie było dziecko,ze nic nie było.....-chwilowe niepowodzenie.i juz naprawde niewiem- czy oni maja racje? tesciowa kiedys straciła ciaze,potem urodziła chore dziecko,pozniej zgineła jej 7 letnia corka,powiedziała ze ja z tym swoim moge sie wypchac,bo to przeciez nic ona przezyła tragedie a nie to co ja. maz powiedział ze przyspazam wszystkim cierpien,ze mysle tylko o sobie, wszyscy sie przy mnie mecza.... 
mycha

Re:...do mychy
Soffija  
05-12-2006 14:19
[     ]
     
Każdy ma prawo do indywidualnego przeżywania swoich tragedii i nikomu nie wolno oceniac, czy większą tragedią jest śmierc dziecka nienarodzonego, czy takiego, które się narodziło, dziecka jednego, czy kilkorga dzieci. Śmierc jednej malutkiej Kruszynki, nawet takiej której nikt nie widział, jest dla matki po prostu tragedią. Dlaczego śmierc jednego Maleństwa miałaby byc mniej opłakiwana, niż śmierc innego, choby przeżyło więcej? Choc trudno sobie wprost wyobrazic, co przeżywa matka po stracie trójki dzieci, czy można powiedziec, że jej ból jest 3 razy większy, niż ból kobiety, której umarło jedno dziecko? Cala jedna nadzieja? Każdy ma prawo przeżywac żałobe, jak mu to serce dyktuje. Rzeczywiscie może się zdarzyc, że sposób, w jaki przeżywamy stratę przynosi dodatkowe cierpinia naszym bliskim. Możemy starac się tego unikac, choc napewno jest to trudne... Życzę Ci dużo siły i mocno mocno przytulam. 

Ostatnio zmieniony 07-02-2007 16:20 przez Soffija

do Oli
Soffija  
05-12-2006 13:16
[     ]
     
Masz dzielnego i mądrego synka, troszczcie się o siebie nawzajem. Przytulam Was oboje. Światełka dla Twojej Zuzi [] [] [] 

Ostatnio zmieniony 05-12-2006 14:21 przez Soffija

Re: .......gdybym tylko mogła
malineczka  
05-12-2006 13:31
[     ]
     
Witaj Słonko mam syna ,który ma 13 lat gdy dowiedział się że jestem w ciąży to powiedział"NAREŚCIE SPEŁNIA SIĘ MOJE MARZENIE". Gdy moja Malinka odeszła mój syn jej nie zobaczył ,gdy wczoraj pisałam na naszej stronie to Krystian powiedział, że nie widział Malinki ale w gwiazdy mu mówią że ona nas kocha.Też Olu przekazuje dla Twojej rodzinki tą wiadomość ZUZIA WAS KOCHA. Trzymaj się.DLA naszych Aniołeczków(*******************) 
Agnieszka Windorpska

Re: .......gdybym tylko mogła do dziewczyn
ola  
06-12-2006 00:25
[     ]
     
Dziękuję za zrozumienie i ciepłe słowo.Aniołki dla waszych Aniołków i dla mojego(************) 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora