dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Pisza o nas-Nowy numer Goscia Niedzielnego z 19 XI 06
aga555  
17-11-2006 22:45
[     ]
     
Dzisiaj mialam w reku nowy numer Goscia Niedzielnego jest tam artykul na temat zaloby po stracie dziecka i wspomnienie o nowym pomniku Dzieci Utraconych -goraco polecam Aga 


Re: Pisza o nas-Nowy numer Goscia Niedzielnego z 19 XI 06
natkaszczerbatka  
18-11-2006 16:35
[     ]
     
Pamiętam ten pogrzeb sprzed roku ... i klepsydry

"Dzieciom które nie zaznały ciepła matki"

Pierwotnie miało tu chodzić (jak zwykle) o dzieci abortowane, tylko i wyłącznie. O kolejną manifestację "Obrońców Życia". Trochę narobiłyśmy zamieszania i włączone zostały do tego dzieci poronione i martwo narodzone.
W ten sposób aborcja i poronienie zostało wrzucone do jednego worka.
Jeśli to jest grób dzieci, "Które nie zaznały ciepła matki" to na pewno nie chodzi tam o nasze dzieci ...
Nasze dzieci są ukochane, upragnione i wytęsknione przecież! Zaznały tak dużo ciepła duchowego z naszej strony, że aż trudno sobie to wyobrazić!

Co o tym sądzicie? 


Re: Pisza o nas-Nowy numer Goscia Niedzielnego z 19 XI 06
jaewa1  
18-11-2006 23:23
[     ]
     
tam zdaje się jeszcze było: "umarły lub zostały zabite"
... 
Ewa,
Amelka Aniołek 2.04.2004 http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec26.htm
Błażej 26.04.2005
i majowy synek

Re: Pisza o nas-Nowy numer Goscia Niedzielnego z 19 XI 06
MagdaJ  
18-11-2006 17:41
[     ]
     
Naszym dzieciom pomniki są nie potrzebne,my mamy grobki a co najważniejsze mamy ich w sercu,mają tam pomniki nie z granitu ale zmiłości.Nawet jeśli ktoś ciałka nie ma pochowanego w konkretnym miejscu to i tak ma w serduszku.Nasze dzieci były chciane,wyczekane,kochane!
Bardzo szkoda mi dzieci niechcianych,tych co nie zaznaly miłości na tym Swiecie,o nich nikt nie pamieta,nikt nie chce pamietać!
Pamietamy o naszych dzieciątkach ale i trzeba pamietać o dzieciach niechcianych.
Ja jak ide na cmentarz to porzadkuje mogiły obok mojego Aniołka,jak moge zostawić zaniedbany grobek małej dzidzi jeśli to może jest najlepsza koleżanka albo kolega mojego Aniołeczka.
Dzieciątka nie są winne.
U nas kolo kościoła jest grób dzieci martwo narodzonych,ciągle palą sie tam znicze. 


Re: Pisza o nas-Nowy numer Goscia Niedzielnego z 19 XI 06
kasia19812  
18-11-2006 19:27
[     ]
     
jeśli pomnik jest dla dzieci których ammy nie chciałay to ja napewno sie z nim nie identyfikuje, moje dziecko było kochane i wyczekiwane, owszem moge iśc pomodlic sie i zapalić znicz pod pomnik dzieci utraconych ale nie identyfikuje sie z nim w żadnym razie jeśli chodiz o dzieci ktorcyh mamy dokonały aborcji.
Mój synek nie ma grobu więc cieszyłam się że będzie taki pomnik ale po tym co sie dowiedziałm że jest to pomnik dzieci którcyh mamy nie kochały i dokonaly aborcji nie jest to pomnik dla mojego synka 
Kasia mama Igorka Aniołka

http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec349.htm

Re:^^^ link do artykułu
ewamonika1  
20-11-2006 09:45
[     ]
     
http://media.wp.pl/kat,38202,wid,8606079,wiadomosc.html

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/

Ostatnio zmieniony 20-11-2006 10:11 przez ewa

do Ewy i dziewczyn
aga555  
20-11-2006 11:05
[     ]
     
Ewo dzieki za link do artykulu pomoglas mi bardzo dziewczyny potraktowaly ten temat rutynowo gosc niedzielny widocznie zle na nie dziala juz po wypowiedziach wiedzialam ze go nie czytaly a juz podsumowaly ja szulalam go na stronie goscia jednak nie znalazlam jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszyskich nawet tych Wrogo nastawionych Aga.ps.ja zapalila bym swieczke na takim pomniku nawet gdyby byly tam dzieci po aborcji to rodzicom tych dzieci nie potrafila bym spojzec w oczy! 


Re: do aga 555
kasia19812  
20-11-2006 11:21
[     ]
     
tez mogę Aga powiedziec ze nei czytalas:) mojego watkyu, bo ja jasno powiedziałam, ze moge na takim grobie iść zapalić światełko i pomodlić się ale jeśłi jest tak jak nata mówi że poczatkowo miał być to pomnik dla dzieci których mamy dokonały aborcji tak wiec ja nie mogę się identyfikowac z tym pomnikiem bo mój Skarb był kochany i wyczekiwany 
Kasia mama Igorka Aniołka

http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec349.htm

Re: do aga 555
kasia19812  
20-11-2006 11:21
[     ]
     
tez mogę Aga powiedziec ze nei czytalas:) mojego watkyu, bo ja jasno powiedziałam, ze moge na takim grobie iść zapalić światełko i pomodlić się ale jeśłi jest tak jak nata mówi że poczatkowo miał być to pomnik dla dzieci których mamy dokonały aborcji tak wiec ja nie mogę się identyfikowac z tym pomnikiem bo mój Skarb był kochany i wyczekiwany 
Kasia mama Igorka Aniołka

http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec349.htm

Re: do Ewy i dziewczyn
ewamonika1  
20-11-2006 11:21
[     ]
     
aga555 napisał(a):
> Ewo dzieki za link do artykulu pomoglas mi bardzo dziewczyny potraktowaly ten temat rutynowo gosc niedzielny widocznie zle na nie dziala juz po wypowiedziach wiedzialam ze go nie czytaly a juz podsumowaly ja szulalam go na stronie goscia jednak nie znalazlam jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam wszyskich nawet tych Wrogo nastawionych.


------
Nie znalazłam w artykule informacji nt. grobu dzieci nienarodzonych, a chyba jedynie ten temat jest kontrowersyjny dla Dlaczego (chodzi o pogrzeb dzieci nienarodzonych organizowany przez Fundację Nazaret).
Poza tym osoby z Dlaczego również udzielały wywiadu dla Gościa Niedzielnego. Prasa katolicka jest w naszej bazie danych i nasze informacje prasowe każdorazowo są przesyłane do tego działu prasy. Tak więc Gość Niedzielny jest dla nas znanym i cenionym pismem.
Dodatkowo - w artykule jest wymienione Stowarzyszenie Rodziców po Poronieniu. Działamy w wielu sprawach wspólnie, równolegle; dlatego dyskusja nt. grobu dzieci nienarodzonych nie jest automatyczną krytyką artykułu w GN.

Może niepotrzebnie dyskusja poszła wyłącznie w kierunku grobu, bo artykuł tak naprawdę mówi przede wszystkim o prawie rodziców do żałoby i do pogrzebów, a właśnie walczymy o to, aby temat dotarł do jak największej liczby czytelników.

pozdrawiam,
ewa 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: do Ewy i dziewczyn
aga555  
20-11-2006 12:31
[     ]
     
I taka byla moja informacja przede wszystkim ar. dot zaloby pod artkulem bylo zdjecie z podpisem ze powstal taki pomnik ale ani slowa o tym ze jest to pomnik ku pamieci dzieci po aborcji to juz dopisek naszych dziewczyn ktore art. nie czytaly pozdrawiam Aga mama aniolka Dominika (ur.40 tydz. ciazy)zmarlego przy porodzie swiatelka dla Wszystkich Aniokow (***************) 


Czytałam artykuł ...
natkaszczerbatka  
20-11-2006 22:22
[     ]
     
Czytałam artykuł, ale dobrze pamiętam ten pogrzeb z zeszłego roku ... jako matka dziecka martwo narodzonego czułam się urażona, i nie tylko ja jedna. Na samą myśl o Fundacji Nazaret ciarki mi przechodzą.
To było trochę tak, jakby moje upragnione dziecko którego mi nawet nie pozwolono zobaczyć -zostało pochowane przez jakąś szaloną kobietę z ruchu obrony życia, a ja potraktowana jako wyrodna matka, która nigdy nie dała ciepła i miłości swojemu dziecku.
I to było nie tylko moje odczucie. Taka jest prawda o tym pomniku. 


Re: Czytałam artykuł ...
ewamonika1  
20-11-2006 23:41
[     ]
     
Natko,
pamiętajmy o tym, że ciała dzieci zostały wtedy wydobyte ze szpitala >niekoniecznie zgodnie z prawem< (było w tej sprawie śledztwo). Rodzice nie mieli wtedy zbyt wiele do powiedzenia, a wg wszelkich oznak przebiegu pogrzebu i otoczki wokół tego wydarzenia - chodziło o protest przeciwko aborcji, a nie o pamięć o wszystkich dzieciach nienarodzonych.

Przyznam, że żałuję, iż nazwa pomnika brzmi pomnik dziecka utraconego, bo wg mnie jest i będzie mylona z obchodami Dnia Dziecka Utraconego. A przecież pomysłodawczynią obchodzenia tego dnia w Polsce jesteś Ty Aniu. A osoby z Dlaczego wspierały Cię w Twym pomyśle.

Trudne to wszystko. Z wierzchu wydaje się, że idea jest słuszna i potrzebna, tylko zagłębiając się w temat działań fundacji Nazaret robi się coraz straszniej.

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Czytałam artykuł ...
natkaszczerbatka  
20-11-2006 23:50
[     ]
     
No właśnie ... kurcze, dlaczego ja tak nie lubię "Obrońców Życia" (przecież nie jestem Jego przeciwnikiem ... ) brrrrr! 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora