dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Wystawa - urodziny mojego Synka
natkaszczerbatka  
27-10-2006 20:44
[     ]
     
22 października mój synek skończyłby cztery latka. Nie lubię mówić o tym dniu, że to czwarta rocznica Jego śmierci. Wolę myśleć o tej rocznicy jako o czwartej rocznicy Jego narodzin. Długo myślałam nad tym, jak uczcić urodziny Brunonka. To będą specjalne urodziny na które chcemy zaprosić wszystkie dzieci, które są po Tamtej stronie.

Będzie to wystawa fotografii, której otwarcie odbędzie się 10 listopada - w piątek, w Warszawie, w Kościele O. Dominikanów, Służew nad Dolinką, po mszy wieczornej – godzinę podam później.

Fotografie będą prezentować nagrobki dziecięce z kilku zabytkowych i współczesnych cmentarzy w Polsce. Część tym fotografii znajduje się tutaj:
http://www.dlaczego.org.pl/galdzieci.htm, a niektóre z nich znajdują się na stronkach ze światełkami Waszych dzieci.
Wystawie będą towarzyszyć teksty poetyckie Agnieszki - Zorki, oraz innych osieroconych rodziców.

W pewnym sensie bedzie to dalszy ciąg filmu "Moje dziecko jest Aniołem", który był kręcony w czasie kiedy mój synek kończyłby dwa latka. W filmie - robię zdjęcia, które teraz chciałabym Wam zaprezentować. Nie bez znaczenia jest w tym konteksie także udział tekstów Zorki, które uważam że są niezwykle piękne i wzruszające.

Chciałabym aby wystawa ta, była jednocześnie wieczorem pamięci poświęconym Naszym Zmarłym Dzieciom.

Możecie przynieść lampki i znicze i postawić je w miejscu, które do tego celu będzie przeznaczone.

Wcześniej będzie Msza Św., w trakcie której jedną z intencji będzie modlitwa za osieroconych rodziców. Możliwe jest też, aby w trakcie tej Mszy Wasze dzieci zostały wyczytane z imion i nazwisk. Dotyczy to wszystkich dzieci, także tych które zmarły na bardzo wczesnym etapie życia, którym rodzice nie zdążyli jeszcze nadać imienia.

Jeżeli chcielibyście aby imię Waszego dziecka zostało wymienione w czasie Mszy, dopisujcie się do tego wątku, albo piszcie na adres natkaszczerbatka@gazeta.pl

Zapraszam wszystkich, którym będzie po drodze ... 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
siudka  
27-10-2006 21:21
[     ]
     
Dzięki Aniu, na pewo przyjdę do Dominikanów 10. listopada, chciałabym żeby wymieniono również moją Córeczkę Agatkę Janiszewską, 1. listopada minie 7 miesięcy od kiedy umarła praktycznie na naszych rękach :(
pozdrawiam wszystkie Aniołkowe Mamy
Światełko dla Agatki (*)
Światełka dla innych Aniołków (********) 
Agnieszka mama aniołka Agatki i Dorotki (24.07.2007)
http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec405.htm

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
klaudia23  
28-10-2006 22:41
[     ]
     
witam
ja również będe na 100% chciałabym żeby wymieniono moje córeczke MARTYNKA KURDEJ 19,03,2006 24TC
Dziękuje ci za to ja chyba nie miałabym siły tego zrobić!!!
Pozdrawiam i ściskam 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
kasia19812  
27-10-2006 21:40
[     ]
     
wysłama maila imie i nazwisko mojego synka
ciesze sie że msza bedzie u dominikanów , bardzo lubie ten kosciól i spowiedzi i napewno nie zabraknie mnie na tej mszy. 
Kasia mama Igorka Aniołka

http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec349.htm

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
mama68  
28-10-2006 07:10
[     ]
     
Natko,bardzo proszę o wymienienie mojego syna Mikołaja.10 listopada 2004 szłam za trumną swojego dziecka.
http://www.mikolajpers.blo.pl/ 
Dorota

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
makarka  
28-10-2006 10:18
[     ]
     
pieknie to wymyslilas i zorganizowalas;

bardzo prosze o wymienienie mojego synka Makarego Kielczyka , który miaby prawie 10 miesiecy i pewnie by raczkowal lub uczyl sie stawac. 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
egafokus  
28-10-2006 11:35
[     ]
     
Dziękuję to naprawdę wiele znaczy
wysłałam imię synka do Ciebie na maila
[*] dla Bruno
[*] dla Kacperka 
Regina mama aniołka Kacperka

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
anial  
28-10-2006 12:22
[     ]
     
Bardzo się cieszymy za zorganizowanie wystawy i mszy, szkoda tylko że nas tam nie będzie (mieszkamy za daleko) Napewno w tym dniu będziemy myślami razem z Wami. Mam nadzieję że zobaczymy bądź przeczytamy jakiś reportaż lub wzmiankę na stronie. Pozdrawiamy serdecznie. 


Re: Natko, poprawiłam link
ewamonika1  
28-10-2006 12:40
[     ]
     
[do tego, który podałaś, dołączył się przecinek i nie dawał się otwierać].

link:
http://www.dlaczego.org.pl/galdzieci.htm

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
Ingrid  
28-10-2006 13:30
[     ]
     
Chciałabym żeby mój synek również został wymieniony w trakcie tej mszy. Niestety mieszkam w Nowymm Targu i nie będzę mogła we mszy uczestniczyć ale uważam że pomysł jest bardzo dobry. Moj synek Dominik Starmach ur 16.07.2006r w 21tc 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
monikarz  
28-10-2006 13:38
[     ]
     
taka wystawa z okazji urodzin to swietna rzecz
bo przecież jak inaczej można uczcić urodziny Anioła - tylko opowiadając o nie innym

również chciałaby aby mój synuś został wymieniony podczas tej mszy
Tymoteuszek Rzepka - ur.24 sierpnia 2006 roku, zm.31 sierpnia 2006 roku

szkoda, że mieszkam tak daleko... 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
murziczek  
28-10-2006 14:27
[     ]
     
Witam,
to bardzo piękny pomysł.Chciałabym aby rowniez moj Synek Macius Strasz był wymieniony na mszy,29.11 skończylby roczek.Zrobię wszystko aby byc na tej mszy,ale jestem w ciązy,to dopiero początek a ciąza mocno zagrozona i nie wolno mi chodzic ani się denerwowac,ale moze sobie usiądę ,a płakac to i tak płaczę za Nim w domu...
dziękuję 
Iwona

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
zorka  
28-10-2006 20:23
[     ]
     
Aniu, bardzo Ci dziękuję. Za wszystko, za całokształt...

Chciałabym to zobaczyć.


PS. Jakie moje teksty wybrałaś??:) 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
edi7  
28-10-2006 22:14
[     ]
     
Natko,proszę o wspomnienie o Jacusiu Zabrzeńskim.Nie mam czasu na maile a i tu coraz rzadziej zaglądam.
Dziekuję Ci bardzo:)
Dla Aniołków (********************) 
edyta

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
mamawiki  
28-10-2006 23:04
[     ]
     
Niestety nie będe mogła być na tej wystawie i mszy, ponieważ mieszkam zbyt daleko ale myślami i modlitwą sie z wami połącze. Chciałabym aby i moja córeczka była wymieniona na tej mszy więc wyśle maila. Pozdrowiam 

Ostatnio zmieniony 28-10-2006 23:04 przez mamawiki

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
mamafilipa  
29-10-2006 22:05
[     ]
     
Ja również nie będę mogła być na tej mszy, ponieważ mieszkam na drugim końcu Polski. Jednak w tym dniu będę myślami z wami. Chciałabym jednak aby moje maleństwo też było wyczytane dlatego wyśle meila.
Z góry bardzo serdecznie dziękuje. Aga 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
beatab  
28-10-2006 23:40
[     ]
     
Natko to naprawde piękny sposób uczczenia urodzin Twojego Brunonka. Mój Łukaszek też miałby teraz 4 latka... Nie mam możliwości być w Kościele bo mieszkam za daleko ale bardzo bym chciała żeby mój synek - Łukaszek Białas też znalazł się na tej liście.
(*)(*)(*) dla wszystkich naszych Aniołków

http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec374.htm 
Beata

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
tita  
29-10-2006 11:47
[     ]
     
Natko to bardzo piękny pomysł ,żałuję że nie mogę być na mszy ale nie jestem z Warszawy bardzo bym chciała żeby moi synkowie byli wymienieni.
Mateuszek i Filipek Grabowski ur. 12.05.2006.
Dziekuję. 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
kolorowa  
29-10-2006 13:38
[     ]
     
niestety nie jestem z wawy nie mogębyć namszy, ale pomysł jest piękny.wymień proszę imię mojego synka-Zefirek Błażewicz, ur.16.12.2004 


do Natki
monikarz  
29-10-2006 16:29
[     ]
     
Natko, wiem, że taka msza może kosztowac, napisz proszę czy nie potrzebujecie pieniędzy. Myslę, że każdy rodzić w miarę możliwości mógłby wpłacić na konto jakąś drobną sumę w zamian za wyczytanie Aniołka. 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: do Natki
kolorowa  
29-10-2006 17:45
[     ]
     
zgadzam się w 100%.podajcie jakiś numer konta, na pewno wielu rodziców wpłaci pieniążki. 


Re: do Natki
aka  
29-10-2006 21:11
[     ]
     
Ja niestety nie bede mogla byc na mszy, mieszkam za daleko - 1300 km od mojego rodzinnego Lublina :( ale czy moznaby wymienic rowniez mojego synka Louis Meisberger ur w 29 tc 21 lutego 2006 - zm 22 marca 2006

z gory bardzo dziekuje i za pomysl tez dziekuje

aneta 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: do Natki
GrzAnka  
30-10-2006 08:50
[     ]
     
Bardzo dziękuję Natko za pomysł i możliwość... Niestety, raczej nie będę mogła przyjechać do Warszawy tego dnia (nad czym bardzo ubolewam)ale na pewno będę z Wami myślami. Proszę o wymienienie też mojej Córeczki - Iga Głuszak ur. 14.12.2004, zm. 16.12.2004.

Przychylam się również do pomysłu dziewczyn jeżeli chodzi o dokonanie wpłat na konto. Dajcie tylko znać jak i kiedy.

Dla wszystkich naszych Aniołków [*][*][*][*][*]... 


Re: do Natki - konto
natkaszczerbatka  
31-10-2006 09:09
[     ]
     
Rzeczywiście, przyznam, że lista dzieci jest w tej chwili dość długa.

Numer konta jest podany na stronie
http://www.dlaczego.org.pl/ondla.htm 


Re: do Natki - konto
GrzAnka  
03-11-2006 13:12
[     ]
     
Mam jeszcze jedno pytanie w kwestii formalnej: czy na przelewie umieścić jakiś konkretny dopisek, czy tylko dane "DLACZEGO"? 


Re: do Natki - konto
natkaszczerbatka  
03-11-2006 14:01
[     ]
     
możesz obok danych dlaczego umieścić krótki dopisek "Wystawa".
Z góry dziękuje za pomoc i wszystkie wpłaty na ten cel. Nie ukrywam że będzie zdecydowanie łatwiej wszystko załatwić ... 


Natko
monikarz  
10-11-2006 19:03
[     ]
     
Natko pieniążki wysłałam, przepraszam, ze tak późno, ale miałam pustkę na koncie. 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
sylwiaewa  
30-10-2006 10:00
[     ]
     
Witam
Popieram pomysł, jest super. Brdzo proszę o wyczytanie mojego Aniołka Mai Wójciak ur. 14 sierpnia 2006 zmarła 23 sierpnia 2006. Prosze o podanie nr konta, również wpłacę kilka zł. Na jakiej ul. jest ten kościół dokładnie?? Nie znam zbyt dobrze Warszawy. I czy już wiadomo o której godzinie jest ta msza i wystawa?
Pozdrawiam Sylwia, Mama Aniołka Mai (*)
Dla wszystkich Aniołeczków (*)(*)(*) 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
tita  
30-10-2006 12:28
[     ]
     
Zgadzam się z dziewczynami podaj numer konta. 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
mamajaromira  
01-11-2006 00:06
[     ]
     
Kościół jest na ul. Dominikańskiej 2 na Służewcu, niedaleko metra Wilanowska:
http://www.sluzew.dominikanie.pl/
Aniu, jeżeli chodzi o pomoc pamiętaj, że jestem do dyspozycji. 
Monika

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
edyta7705  
31-10-2006 22:24
[     ]
     
zgadzam się z moikarz odnosnie kosztów.
Nie mogę być na mszy, bardzo żałuję że mieszkam daleko. Ale proszę o wyczytanie mojego synka
Nikodem Wyszyński 02.12.2004 - 29.12.2004
Dziękuję
P.S. Świetny pomysł 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
maciejka  
31-10-2006 22:37
[     ]
     
Dziękuję Ci za ten pomysł. Wysłałam maila. Będę tam, bardzo tego potrzebuję. 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
maciejka  
31-10-2006 22:40
[     ]
     
Dziękuję Ci za ten pomysł. Wysłałam maila. Będę tam, bardzo tego potrzebuję. 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
Ewa41  
01-11-2006 00:40
[     ]
     
Proszę wymieńcie moją córeczkę Agnieszka Nowak ur.26.01.1989 zm.01.02.1989 będę bardzo wdzięczna. Ewa41 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
mamamikołaja  
08-11-2006 11:35
[     ]
     
Droga Aniu,

Mój synek Mikołaj w dniu 14 listopada też skończyłby 4 latka. Podobnie jak Ty teraz, ja w ubiegłym roku zamówiłam Mszę św. Mieli w niej uczestniczyć głównie przyjaciele i znajomi, bo nie mam w Warszawie Rodziców. Niestety wszyscy nawet najbliżsi mi ludzie zawiedli. Wtedy to dowiedziałam się od jednej z osób, że sytuacją ją przerasta na tyle, że nie może ze mną rozmawiać nawet przez telefon...

Będę na Mszy św. i proszę o wymienienie mojego synka :
Mikołaj Wróblewski skończyłby 4 latka

Dziękuję
Małgosia Wróblewska 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
mamusia37  
08-11-2006 12:24
[     ]
     
Witajcie
Bardzo bym chciała, żeby mój synek też został wymieniony podczas Mszy. Jutro miałby 7 miesięcy. Strciłam go w 37 tyg. ciąży
(******)Krzysio Bartnicki

Dziękuje 

Ostatnio zmieniony 08-11-2006 12:29 przez mamusia37

Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
hankap  
08-11-2006 20:17
[     ]
     
JA RÓWNIEŻ CHCIłBYM (O ILE NIE JEST ZA PÓŻNO) ZEBY WSPOMNIEC MOJA AMELKE.AMELKA WAZELIN UR W 37 TYG CIAZY, ZYŁA TYLKO 3 DNI 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
asia122  
15-10-2007 10:48
[     ]
     
Proszę wymienić imię i nazwisko mojego synka Leszka Mateusza Staszewskiego ur. 15.04.1994 - 18-04-1994 i i dzieątko 16 t.c. Maksymilian Staszewski 2004 maj 2004 rok.

Światło dla nasycg dzieci (***) 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
asia122  
15-10-2007 10:52
[     ]
     
Natka, kiedy odbędzie się ta masza? Proszę o odpwoiedź i dziękuje Ci za wszystko, co zrobiłaś w naszej sprawie. Światło dla naszych dzieci (***) 


Re: Wystawa - urodziny mojego Synka
natkaszczerbatka  
15-10-2007 11:25
[     ]
     
Asiu ... to było w zeszłym roku ... 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora