dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Msza św, w intencji małego dziecka
Ewa41  
21-10-2006 18:47
[     ]
     
Nie wiem,może nie umiem rozmawiać z ks. na temat mszy św, dla swojego Aniołka Agnieszki-a mam taką potrzebę.Poradzcie mi jak rozmawiać.Ewa41 


Re: Msza św, w intencji małego dziecka
Jola  
21-10-2006 19:11
[     ]
     
Rozumiem,ze chcesz dać intencje na mszę?
ksiądz nie powinien odmówić, powinien odprawić taką mszę. Moze powiedz mu po prostu co czujesz, ze potrzebujesz wstawiennictwa i opieki swego dziecka - niech msza będzie do Maluszka w intencji rodziców. 


Re: Msza św, w intencji małego dziecka
sillke(mama Remika)  
22-10-2006 10:42
[     ]
     
My miesiąc po smierci Remisia mieliśmy msze świętą w jego intencji.Mąż poszedł do kościola zaplacił chyba 50 zł (można dawać mniej,co łaska),i poprosił o msze za naszego skarbeczka.Całą msze przepłakałaM,jak tylko słyszałam ZMARŁY REMIGIUSZ RUDNIK.Jak będzie miał roczek to znowu zamówimy msze.

[****************] 

http://tobie-remiczku.blog.pl/
Kochamy Cię Skarbie....


Re: Msza św, w intencji małego dziecka
TataMichałka  
22-10-2006 12:54
[     ]
     
Na pogrzebie michałka palił się tylko paschał. Ksiądz powiedział, że dlatego, że 16 miesięczne dziecko nie ma grzechów i już jest w raju. Powiedział również, że w intencji dzieci nie trzeba odprawiać mszy tak jak za dorosłych bo one już dostąpiły łaski wniebowzięcia. Myślę jednak , że jeśli masz taką potrzebę to ksiądz zrozumie i bez problemów taką mszę odprawi. 


Re: Msza św, w intencji małego dziecka
AsiaS  
23-10-2006 09:01
[     ]
     
Ja też pytałam kilku księży (w Tychach, w Częstochowie, w Licheniu) i nie potrafiłam zrozumieć dlaczego za zmarłe dzieciątko nie odprawia się mszy, nie dochodziło do mnie, że moje dzieciątko jest już zbawione, że jest już najbliżej Pana Boga jak tylko się da, zrozumiałam to po czasie i nie modlę się za Malwinkę tylko proszę moją córeczkę o wstawiennictwo, o potrzebne łaski dla naszej rodziny i wiem i odczułam to, że to naprawde jest nasz prywatny ANIOŁ.
Zamówiłam mszę na 19 maja 2007 roku i będzie
"w intencji + Malwinki Stachoń w dniu 1 rocznicy urodzin" po mszy zaproszę rodzinę do domu i zrobię małe przyjęcie bo to przecież będzie święto mojego Aniołka. A prezenty.......no cóż niestety nie będą to misie i laleczki tylko świeczki i kwiatuszki.... 
JoannaS

Re: Msza św, w intencji małego dziecka
aka  
23-10-2006 10:02
[     ]
     
To przyjecie to bardzo fajny pomysl :-) 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: Msza św, w intencji małego dziecka
GrzAnka  
23-10-2006 12:42
[     ]
     
Ja zamawiam msze w dzień urodzin mojej Córeczki, bo też stwierdziłam, że jest to dla nas święto mimo tego wszystkiego co wydarzyło się poźniej... Tak było w pierwszą rocznicę i tak będzie w tym roku.

Dla naszych Aniołków [*][*][*][*][*]... 


Re: Msza św, w intencji małego dziecka
Ewa41  
01-11-2006 01:39
[     ]
     
Serdeczne dzięki za Wasze słowa bez Was było by mi bardzo żle...Ewa41 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora