dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

"Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
ewamonika1  
13-10-2006 09:04
[     ]
     
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3681959.html

e. 
---------------
http://www.wady-dloni.org.pl/


Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
zorka  
13-10-2006 09:35
[     ]
     
Dzięki Ewo :) - właśnie weszłam tu, by wkleić link i otworzyć dyskusję, bo mam mętlik w głowie... Najbardziej niepokoi mnie to zdanie:

"Z nowych przepisów, które przygotowało ministerstwo, wynika, że akty zgonu płodu oraz ich ciała będą wydawane rodzicom, niezależnie od czasu trwania ciąży. Będą mogli liczyć także na zasiłek pogrzebowy od państwa - ok. 5 tys. zł."

Boję się bardzo fali sztucznych poronień mających na celu wyciągnięcie owych pięciu tysięcy złotych... Pogrzeb pięciotygoniowego płodu za 5 tysięcy zł?...
Z drugiej strony rozumiem potrzebę zabrania nawet najmniejszego ciałka i potraktowania go z szacunkiem (np. umieszczając go w rodzinnym grobie)...
Boję się tych pieniędzy, to dużo za dużo, niebezpiecznie za dużo...! 

Ostatnio zmieniony 13-10-2006 09:36 przez zorka

Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
monikarz  
13-10-2006 09:56
[     ]
     
Zorko, chbya w żadnych przypadku, czy to becikowego, czy wypłaty zasiłku nie unikniemy sytuacji, w których ludzie będą wykorzystywać swoje ciało i dziecka życie/śmierć do czerpania korzysci majątkowych...
Jak zwykle najbardziej będą poszkodowanie dzieci.

Z drugie strony jednak, jak wejdzie ta ustawa to powinny zniknąć kłopoty z wydaniem ciałka i pochówkiem. Zawsze to jedno zmartwienie mniej... 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
aniap  
13-10-2006 10:49
[     ]
     
Kochane.
A propo pieniędzy. Przed narodzeniem dziecka wraz z mężem ubezpieczyliśmy się dodatkowo. Miały być to pieniądze na wyprawkę dla dziecka: 1000 becikowego + 2000 z obu polis. Ale zdarzyło się coś innego.
Zasiłek pogrzebowy 5000+3000 za śmierć dziecka z mojej polisy + 1840 za pobyt mój w szpitalu + 1500 zapomogi z męża pracy= mnóstwo kasy. Mąż za śmierć dziecka nie dostał 3000 bo zabrakło kilku dni.
Ale uwierzcie, nigdy przenigdy nie chciałabym tych pieniędzy dostać. Wolałabym dołożyć ze swoich pieniędzy aby moje dzieciątko urodziło się o czasie, zdrowe i silne. A tak pozostały te pieniądze, jeszcze nie odebrane z mojej polisy bo bardzo brakuje mi na to siły, i głeboki smutek.
Pozdrawiam Ania 


Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
monikarz  
13-10-2006 11:05
[     ]
     
my tez dostaliśmy pieniądze z ubezpieczenie i jak o nich pomyślę to mi się niedobrze robi...

tak bardzo chciałabym aby Tymuś żył, ale niestety wiem, ze życia nie przywrócą mu żadne pieniądze...

a wystarczyłoby gdyby po urodzeniu zmierzyli mu ciśnienie tętnicze krwi specjalnym aparatem dla noworodków...
tylko niestety tego badania nie ma w standardowych procedurach szpitala - podejrzewam, że tez nie mają tego aparat :(
pieniądze przeznaczymy na śliczny pomniczek 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
aka  
13-10-2006 11:27
[     ]
     
Uwazam, ze jesli prawnie naleza sie wam jakies pieniadze, to nie ma sie co wstydzic ich odebrania - przeciez wystawienie pomnika, znicze, stroiki - to wszystko duzo kosztuje i nie kazdego na to stac, a tak to zawsze jest jakas pomoc finansowa choc oczywiscie nie podlega dyskusji fakt, ze oddalybysmy wszystkie zasilki swiata, zeby tylko miec nasze dzieci przy sobie. Zgadzam sie z toba, Zorka, niestety naduzycia byly, sa i beda, i niestety nie da sie temu zapobiec. Moze bylaby lepsza wersja, gdy rodzice mieliby do dyspozycji pewna kwote (maksimum 5000 zl), ktora jest zwracana po przedstawieniu rachunkow z wydatkow zwiazanych ze smiercia dziecka - koszty pogrzebu, nagrobek, badania i wizyty u specjalistow (genetyk, psycholog, psychiatra itp) Moze wtedy byloby mniej ewentualnych naduzyc, choc osobiscie uwazam, ze jesli ktos jest "uzdolniony" w tym kierunku, to zawsze znajdzie sposob na oszustwo, w kazdej domenie zycia, tego nie da sie wyeliminowac. 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
aga555  
13-10-2006 11:23
[     ]
     
Rowniez tak jak Wy kiedy po smierci syna lezalam kolejny raz w szpitalu maz napomknal o wyplaconych pieniazkach z pzu zus,itp.to mimo iz wtedy mlode malzenstwo bez swojego mieszkania itp.rzeczy nie potrafilismy ''cieszyc'' sie tymi pieniedzmi dla mnie te pieniodze byly kolejnym bolem serca oddala bym wszystkie i dolozyla jeszcze byle moj skarb byl przy mnie .Mam nadzieje ze nikt nie bedzie w stanie z nich sie cieszyc !!Aga 


Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
aka  
13-10-2006 11:52
[     ]
     
"Cieszyc" to bardzo mocne slowo, nikt na pewno nie ucieszy sie z tych pieniedzy, ale zadbane grobki ciesza na pewno, a przynajmniej uspakajaja. Przeciez w tym zasilku nie chodzi o zastapienie dziecka pieniedzmi, i nie jest on chyba obowiazkowy - powinni moze przeznaczyc niewykorzystane pieniadze na budowe miejsc pamieci dla dzieci nienarodzonych lub niepochowanych, lub na utrzymanie czesci cmentarzy, na ktorych pochowane sa dzieci i gdzie jest wiele zaniedbanych grobkow. Mnie by osobiscie cos takiego ucieszylo. 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
MagdaJ  
13-10-2006 13:27
[     ]
     
Pieniądze te nas nie ciesza.Co co odebraliśmy z ZUS i PZU przeznaczyliśmy na pogrzeb i pomniczek,pieniedzy zostało i reszte przeznaczymy na leczenie.Nie chcemy żyć tylko we dwoje do końca naszych dni,będę sie leczyć by Aniołkowi urodzić rodzeństwo,by miał o nim kto pamietać.
Leczyłam sie na niepłodność a to kosztuje,o tym że tyle to kosztuje zapomina sie gdy osiągnie sie efekt leczenia.Teraz na nowe starania znów będą potrzebne pieniążki,ogromne pieniążki i to co nam zostało zainwestujemy w brzuszko-myśle że Aniłek nie będzie miał nic przeciwko temu.
Prawda jest taka że więcej dać mu nie możemy,potrzebuje tylko tego by o nim pamietać.
Martwi mnie jednak patologia bo tam może dojść do pozbywania sie ciązy w celu zysku.
To takie smutne!
Wszystko bym dała by mieć dzieciątko,by mieć tą radość w życiu. 


Re: "Będą pogrzeby nienarodzonych dzieci" - info z GW
tita  
13-10-2006 21:59
[     ]
     
Ja nawet nie wiem ile tych pieniędzy było wszystko załatwiał mój mąż ja nie chciałam i nie chcę wiedzieć za bardzo mnie to boli.Wykupiliśmy miejsce na cmętarzu zabytkowym w centrum bo jest zadbany i mam 15 minut drogi do moich synkow.Postawiliśmy pomiczek.
A reszte tak jak ty Magdo przeznaczymy na leczenie. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora