dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

"specjalista"
Kamilla  
12-10-2006 14:25
[     ]
     
 
http://lauratremska.pamietajmy.com.pl
Ostatnio zmieniony 11-06-2017 20:19 przez Kamilla

Re: "specjalista"
aniap  
12-10-2006 14:51
[     ]
     
Kochana.
Tak naprawdę to służba zdrowia ma nas gdzieś. Wiem co mówię bo przeżyłam z nią wiele.
Poradziłabym ci abyś poszła raczej do publicznej przychodni i poprosiła o skierowanie.
Przede mną podobna wizyta. Moja starsza siostra urodziła martwe dziecko, druga siostra straciła 2-krotnie w 6 tc, ja urodziłam martwe w 28 tc. Nie wiem może to dziedziczne??? Lekarz - ordynator, u którego byłam prywatnie powiedział mi bym poszła publicznie poprosiła o skierowanie na badania genetyczne. Badania te są bardzo drogie i nie chce mnie narażać na koszty. Boję się strasznie czy dadzą mi skierowanie. Lekarz powiedział jeszcze że pewnie z tych badań nic złego nie wyjdzie ale bym je zrobiła dla spokoju psychicznego.
Dlatego radzę ci byś poszła do przychodni. Koszty specjalistycznych badań są naprawdę wysokie.
Pozostaje tylko pytanie czy nie trafi się na patałacha, który ma gdzieś. Trafiłam na takiego i bardzo żałuję.
Pozdrawiam Ania 

Ostatnio zmieniony 12-10-2006 14:52 przez aniap

Re: "specjalista"
monikarz  
12-10-2006 16:06
[     ]
     
Przeczytaj - tutaj jest spis zaleconych badań http://www.umed.lodz.pl/fetalecho/index.php?img=inf_dla_pacjentek&str=zalec

skierowanie na badania genetyczne może wystawić lekarz ogólny - z tego co słyszałam 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: "specjalista"
aniołkowa_mama  
12-10-2006 22:00
[     ]
     
W poradni genetycznej powiedziano mi, że wystarczy skierowanie do takiej poradni. Poszłam do lekarza ogólnego (do którego wtedy dopiero sie zapisałam, bo wcześniej nie miałam potrzeby), powiedziałam iż urodziłam martwego Synka. Lekarz(starszy pan)był ludzki, nie wiedział jak wypisać takie skierowanie, ale nie robił poblemu. A w chwili obecnej czekam na pierwsze wyniki, które - jak mówi większość lekarzy - nic nie wykażą. Oby! Pzdr 


Re: "specjalista"
monikarz  
12-10-2006 22:04
[     ]
     
aniołkowa-mamo możesz mi powiedzieć jak wygląda takie skierowanie - moja lekarka tez nie wie...
I jak wyglada takie pierwsze spotkanie w poradni genetycznej - gdzie robiłaś? 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: "specjalista"
aniołkowa_mama  
12-10-2006 22:30
[     ]
     
Wystarczy że będzie napisane - skierowanie do poradni genetycznej. Byłam w poradni genetycznej w Poznaniu ul.Grudzieniec, chyba jedyna w tym mieście. Najpierw rozmowa z panią doktor a potem po prostu pobranie krwi. Po trzech tygodniach wyniki, i ewentualne dalsze badania. 


Re: "specjalista"
monikarz  
12-10-2006 22:36
[     ]
     
a czy na tym skierowaniu był napisany powód?
i rozumiem, że mieliście dwa skierowania dla Ciebie i dla męza? 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/
Ostatnio zmieniony 12-10-2006 22:37 przez monikarz

Re: "specjalista"
aniołkowa_mama  
12-10-2006 22:45
[     ]
     
Lekarz napisał, że urodziłam martwego chłopca, choć to chyba nie było nawet potrzebne. Oboje mieliśmy osobne skierowania, ale ten lekarz był naprawdę ludzki, bo na moją prośbę dał mi skierowanie dla męża bez niego... Wiemy chyba wszystkie jak czasami dużo zależy od życzliwości drugiego człowieka. No i ważna rzecz, na wizytę czekałam prawie 4 m-ce niestety. Chciałam już robić te badania prywatnie, ale są naprawdę drogie, a po drugie - i tak zalecano nam odczekanie 6 m-cy. 


Re: "specjalista"
GrzAnka  
13-10-2006 10:26
[     ]
     
Co do skierowania, to potwierdzam, że faktycznie może je wystwić lekarz ogólny i potrzebne są dwa - dla Ciebie i dla męża osobne. My nie mieliśmy z tym problemu - nie pamiętam dokładnie ale chyba mialam napisane, że Córeczka zmarła w drugiej dobie z diagnozą wady serca i układu oddechowego. My z mężem robiliśmy badania genetyczne w ICZMP w Łodzi - pierwsza wizyta to typowy wywiad genetyczno-rodzinny i analiza całej dokumentacji jaką mieliśmy, związanej z wadami jakie wykryto u Igi, a poźniej badanie krwi i czekanie na wyniki. My trafiliśmy do dr Małgorzaty Piotrowicz - bardzo życzliwa i serdeczna osoba, która służyła wszelką pomocą. Jeżeli jest ktoś z okolic Łodzi to polecam też kontakt z prof. Marią Respondek - Liberską. To jest lekarz całym sercem z powołania. Kilka miesięcy po śmierci Igi zebrałam się w sobie i wysłałam do niej maila opisując wszystko co nas spotkało. Następnego dnia spotkała mnie miła niespodzianka - dostałam odpowiedź z zaproszeniem na konsultację po otrzymaniu wyników badań genetycznych. Co prawda konsultacja jest odpłatna (100 zł cegiełka) ale warto, chociażby po to by zaczerpnąć od Pani prof. trochę tego jej optymizmu i nadziei na przyszłość. 


Re: "specjalista"
monikarz  
13-10-2006 15:05
[     ]
     
mam pytanko - nie jestem z Łodzi, tylko zWłocławka czy mogę mimo wszystko zapisać się na wizytę?
I jeszcze pytanie techniczne. Jak lekarz wystawi mi skierowanie z datą październikową a zapiszą mnie na wizytę np. w lutym to czy skierowanie będzie jeszcze ważne?? 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re:wada genetyczna
Wioletta  
13-10-2006 10:38
[     ]
     
Mój synek urodził się z wadą genetyczną z Katedry genetyki w Poznaniu dostałam pismo i namiary na badania w Katowicach w Poradni Genetycznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki, z zaleceniem że dobrze by było jak byśmy takie badania zrobili. Czy któraś z was już tam była i do jakiego lekarza najlepiej tam iść. 
Wioleta
mama Adrianka(*)

genetyka
aniap  
13-10-2006 13:07
[     ]
     
Podaję linka na strony z adresami do poradni i zakładów, które zajmują się genetyką: http://genetyka.lekarz.net/plac/placowkiuz.php
Pozdrawiam Ania 


Re: genetyka
MagdaJ  
13-10-2006 13:44
[     ]
     
Jestem na świerzo z tymi badaniami,chodzi tu o kariotyp,a wiec:
Idziesz do lekarza rodzinnego lub do ginekologa ale do gabinetu co ma podpisany kontrakt z kasą chorych i prosisz o "Skierowanie do poradni genetycznej z prośbą o porade genetyczną" to ma być osobne skierowanie dla ciebie i męża.Potem trzeba iść do poradni genetycznej na wywiad,pani pyta czy były jakieś wady genetyczne w rodzinie,wymienia sie cała rodzinę i ich dzieci itd.,po tym wywiadzie dostaje sie skierowanie od genetyka na pobranie krwi,wynik miałam za 2 tygodnie.
W Katowicach na ten rok nie było miejsc jak dzwoniłam w sierpniu nawet na wywiad.Ja robiłam to w Rudzie Śląskiej ,na wywiad czekałam 3 tygodnie,na pobranie materiału miesiąc i wyniki za 2 tygodnie.
Podaje Ci nr tel do Rudy Śl.0322444663
i jeszcze jedno jeśli lekarz rodzinny nie wypisze Ci skierowania o porade genetyczną bo nie bedzie mu sie chciało to powiedz że niech zapisze w Twojej kartotece że odmówił skierowania do poradni genetycznej i niech sie podpisze,tak koleżanka wypaliła doktorkowi i pomogło,skierowanie sie znalazło. 


Re:wada genetyczna
MagdaJ  
13-10-2006 13:57
[     ]
     
A jeśli chodzi o lekarza to nie ma znaczenia bo wywiad jest wywiadem a do badania jest pobierana krew,to wynik labolatoryjny mówi czy wszystko jest ok. 


Re:wada genetyczna
MagdaJ  
15-10-2006 20:00
[     ]
     
Jeśli nie dowiesz sie nic na temat badań,specjalistów z Katowic to daj znać,przejdę sie tam w wolnej chwili. 


Re:wada genetyczna
Wioletta  
16-10-2006 10:18
[     ]
     
dzięki za informacje będę próbować 
Wioleta
mama Adrianka(*)

Re:wada genetyczna
MagdaJ  
16-10-2006 10:32
[     ]
     
Wyczytałam że w krajowej radzie genetyki siedzi trzech lekarzy z Kliniki Ginekologi i perinatologi ŚlAM w Zabrzu,to jest klinika na PL.Traugutta 6,tam zajmują sie badaniami nad płodem.Wyczytałam że wazne jest np USG wykonane podczas ciąży,zdjecia dzieciątka jeśli była wada zewnetna,prześwietlenia,sekcja i badanie kariotypu z kri dziecka,ale czesto sie tego nie posiada i wtedy zostaje zrobić tylko kariotyp u rodziców.
Ja leżałam w Zabrzu i atmosfera była tam super,nikt sie nie oglądał za niczym,może tam warto sie wybrać,są tam przychodnie przy szpitalu. 


Re: "specjalista"
MagdaJ  
16-10-2006 14:53
[     ]
     
Dostałam namiar na genetyka w Zabrzu,koleżanka była zadowolona,jest to dr.Wawrzkiewicz-Witkowska. 


Re: "specjalista"
mala  
16-10-2006 17:42
[     ]
     
Czesc dziewczyny! A czy ktoras z Was posiadala wyniki dziecka z sekcji czy wyniki z krwi pępowinowej przed planowaną wizyta w Poradni genetycznej?? Czy takie wyniki są w ogole wydawane rodzicom?? 


Re: "specjalista"
MagdaJ  
16-10-2006 18:43
[     ]
     
Moje małe było oglądane przez patomorfologa i tyle,był opis leczenia i dzidzi nawet w miare dokładny,a genetyki sie nie robi.Mój nie mial wad .Mi sprawdzał to moj ginekolog,sam to wyciągał z innego szpitala,wynik jest po łacinie więc i tak bym nic nie wiedziala.
Wyczytałam że można zrobić dziecku badanie kariotypu ale robi sie to z krwi z łożyska,krwi dzidzi jeśli żyła bądz do godziny po zgonie z serduszka,ale szpital powinien być uprzedzony by mieć odpowiednie probówki do pobrania tej krwi,możliwe to jest gdy stwierdzi sie wcześniej wadę na USG.Ważne są też zdjęcia dzidzi,usg dzidzi na płycie,prześwietlenie-ale kto to robi!!!Potem pozostaje tylko oznaczenie kariotypu u rodziców.Mi profesor powiedział że szkoda nóg by chodzic po te opisy,oni to olewaja. 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora