dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Cmentarni złodzieje
sylwiaewa  
02-10-2006 09:12
[     ]
     
Od pogrzebu mojego Aniołeczka minęło 40 dni. Na 1 października miałam dopiero planowany termin porodu. Powinna być jeszcze w brzuszku a już Jej nie ma na świecie. Dlaczego ???!!! To pytanie jest w mojej głowie od 23 sierpnia (tego dnia zmarła). Dlaczego życie jest takie niesprawiedliwe?? My mamy Aniołków tak pragnęłyśmy tych naszych iskiereczek, żeby świeciły zawsze z nami, do końca życia były przy nas. Niestety zgasły i nie możemy ich wychowywać i uczyć życia. Życie jest okrutne i niesprawiedliwe. Potrzebne nam są tu na ziemi, w naszych objęciach. Bóg zabrał je do siebie, czy jemu są bardziej potrzebne??? Pytań takich mam tysiące codziennie i nie potrafię sobie na nie odpowiedzieć. Ból, cierpienie po Jej stracie i ogromna tęsknota to jej to co przepełnia moje serce.
Chciałam Wam powiedzieć jacy ludzie są okropni. W dniu pogrzebu, czyli 28 sierpnia moja ciocia dała Majeczce na grób śliczną laleczkę, która została ukradziona kilka tygodni po pogrzebie. Dwa tygodnie temu mój synek zawiózł siostrze na grób malutkiego Aniołka i tam napisaliśmy "Majeczko to dla Ciebie od Adrianka, Dominiczka i rodziców". Aniołek stał 2 tygodnie na grobie. Wczoraj byłam na cmentarzu i ku mojemu zdziwieniu ukradli podpisanego Aniołka. Bardzo mnie to zmartwiło a zarazem zezłościło, ze tacy ludzie są na świecie, że z grobów maleńkich dzieci potrafią ukraść zabawki, które są ich własnością. Są dla Naszych Aniołków. Nawet tego nie potrafią uszanować złodzieje. Zostawiłam więc malutką maskotę- słonika, również go podpisałam. Jestem ciekawa ile tam jeszcze będzie. A jeszcze ukradli gryzaczek, który mój młodszy synek dał siostrze i był troszkę pogryziony. To przechodzi ludzkie pojęcie. Kiedy ja rozmawiałam nad grobem z moją Majeczką, mój mąż odszedł z synkami kawałek dalej i ku jemu ogromnemu zdziwieniu trzy groby dalej w tym samym rzędzie zobaczył laleczkę, która była dla mojej Mai. Bardzo go to zezłościło. Laleczka siedziała przy krzyżu wraz z innymi zabawkami (pewnie też ukradzione). Był to grób dziecka (nawet nie patrzyłam czy chłopiec czy dziewczynka, bo byłam zła) z roku 2000. Widać było, ze ktoś był przy tym grobie tydzień lub dwa temu, akurat kiedy lalka zniknęła. Niesamowite jaką ludzie mają odwagę ukraść zabawkę kilka grobów obok i położyć na grobie swojego dziecka. Lalka nie była podpisana, ponieważ nigdy nie myślałam, że takie rzeczy mają miejsce. Poznałam laleczkę, ponieważ mój synek niechcący wcześniej oblał ją soczkiem i miała plamę, więc wiedziałam, ze to jest Mai lalka. Miałam ochotę ją zabrać ale wiem, ze to nie wina tego Aniołka, ze ma takich rodziców, więc ją tam zostawiłam, nich ją ma tamte dziecko. Bardzo mi przykro, ze takie rzeczy mają miejsce. Bardzo mnie to boli ale będę zawsze mojemu Aniołkowi przynosiła zabaweczki bo tak chcą moje dzieci i ja. Nawet jak będą kradli. Maja wie kto to robi i może to rozumie. Zadaję sobie pytanie czy może tacy ludzie nie mają pieniędzy a chcą takie maskotki mieć na grobie?? trudno, widocznie tak musi być. Czy u Was takie rzeczy mają miejsce??? To jest okropne, ale chyba trzeba się z tym pogodzić. Jeszcze u mojego Aniołka przy grobie była ławeczka i ją też ktoś połamał. Okropne ale co mam robić???
Pozdrawiam
Sylwia mama Aniołeczka Mai (*)
http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec392.htm 


Re: Cmentarni złodzieje
monikarz  
02-10-2006 09:26
[     ]
     
nigdy nie zrozumiem postępowania hien cmentarnych. Nam też ukradziono maskotki, podmieniano wkłady do zniczy...
I co najgorsze robi to sąsiad - jestesmy tego pewni na 100%, czyli nie przypadkowa osoba, tylko rodzic, który przeżył (chyba?) to co my...
Wczoraj zaniosłam Tymusiowi glinianego żółwika (tak czasami do niego mówiłam, bo robił minki jak żółwik). Napisałam na nim czarnym mazakiem:
Złodzieju nie kradnij mi zabawki - Tymuś Aniołek.
Jestem ciekawa, czy teraz się odważy...

dla Twojego Aniołka - posłuchaj http://a.anv.pl/07-Pie Jesu.mp3 - trzeba skopiować cały link do paska
Pie Jesu - modlitwa

(') 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/
Ostatnio zmieniony 02-10-2006 09:27 przez monikarz

Re: Cmentarni złodzieje
sylwiaewa  
02-10-2006 09:34
[     ]
     
Dziekuję Monisu.
Otwiera mi się jakaś dziwna strona. Dobrze mi przesłałaś?? Może ja jakaś zkręcona jestem. Pozdrawiam
Dla Twojego Aniołeczka Tymusia (*)
Dla mojej Majeczki (*) 


Re: Cmentarni złodzieje
sillke  
02-10-2006 09:45
[     ]
     
JA zanioslam stołeczek plastikowy,żeby sobie usiąść jak jestem u Remika ,bo dość dużo czasu tam spędzam z nim.Na krzesełku napisałam mazakiem parmamentnym ...7 NIE KRADNIJ:-)jak narazie nikt go jeszcze nie ukradł,maskotki która jest na pomniczku od pogrzebu też nikt nie ukradł.Jak można ukraść coś z grobku tym bardziej dziecięcego?!ja tego nigdy nie zrozumiem,bo ci co to robią nie mają chyba sumienia!! 

http://tobie-remiczku.blog.pl/
Kochamy Cię Skarbie....


Re: Cmentarni złodzieje
aka  
02-10-2006 10:03
[     ]
     
Moj maz stwierdzil, ze ktos taki musi miec jakis problem psychiczny, bo normalnym ludziom robienie czegos takiego nawet przez mysl nie przechodzi. U naszego synka tez ciagle gina rzeczy, ale ja nie przestane ich zastepowac nowymi, nie zamierzam zostawiac pustego pomnika tylko dlatego, ze ktos ma powazny problem z glowa. Trudno, do kradziezy sie nie przyzwyczailam i nigdy nie przyzwyczaje, ale nadal bede synkowi przynosic kwiaty, znicze i zabaweczki. Ale jesli kiedys przylapalabym tego zlodzieja, to nie recze za siebie :-/ 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: Cmentarni złodzieje
monikarz  
02-10-2006 12:06
[     ]
     
skopiuj do paska to co poniżej

http://a.anv.pl/07-Pie Jesu.mp3 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: Cmentarni złodzieje
madjak  
02-10-2006 10:25
[     ]
     
jest to bardzo przykre, że tak się dzieje na cmentarzu...:( Mnie ostatnio dotknęło, co innego. Kilka tygodni temu leżała na naszej wycieraczce reklama jakiegos zakładu kamieniarskiego i na tej ulotce, był pokazany pomnik i sobie wyobrazcie wyryte na nim Zygmunt Firlej.... A nasze nazwisko właśnie tak brzmi... Póżniej znaleźliśmy tą ulotke na grobku naszego Antośku, wsunięta miedzy kwiatkami... Nie wiem czy to przypadek....., ale wierzcie mi dziwnie sie czuliśmy... Nie zdecydowalismy się na ten zakład kamieniarski, zamówiliśmy pomnik zupełnie gdzie indziej:( Jacy ludzie sa bezduszni:(
Pozdrawiam
Madzienka 


Re: Cmentarni złodzieje
tita  
02-10-2006 11:27
[     ]
     
Mineło ponad cztery miesiące od śmierci moich synków i jak dotąd nic mi nie zgineło ,właśnie do wczoraj.Kupiliśmy moim synkom dwa aniołki ,ktore stały dośc dłudo w sobotę dokupilismy jeszcze jednego (więc były dwa większe i jeden mały)i zanieśliśmy go na cmentarz gdy wychodziliśmy w sobotę było już ciemno bo około godziny 19.Gdy wczoraj poszliśmy odwiedzić naszych maluchów dwóch większych aniołków już nie było.Byłam taka zła że gdybym złapała tego co to zrobił to nie ręczyła bym za siebie ,z tej bezradności aż się popłakałam.Jak można zrobić coś takiego,macie racje to muszą być chorzy ludzie,bez żadnych uczuć. 


Re: Cmentarni złodzieje
Alkione  
02-10-2006 13:33
[     ]
     
Kraść maleńkim Aniołkom to jedyne co mogą im dać biedni rodzice, to coś potwornego. Całkowita bezduszność albo skończona głupota.

http://ameliadiana.bloog.pl/ 
Alkione

Re: Cmentarni złodzieje
makarka  
03-10-2006 08:40
[     ]
     
u nas ostatnio przeszukano grobek i spomiedzy kwiatow i spod kwiatow wyciagnieto dwa aniolki; jeden stal od lutego drugi od imienin Makarego w kwietniu:( byly podpisane! pod kwiatami lezal rowniez zapasowy wklad do znicza za 5 zl i tego nikt nie wzial; bardzo wazne byly dla nas te aniolki...:( 


Re: Cmentarni złodzieje
sasha  
15-10-2006 23:14
[     ]
     
Dzis dowiedzialam sie jakie to okropne uczucie, gdy z grobu dziecka cos ukradna... Dwa dni temu postawiliśmy pomniczek naszemu Aniolkowi, jest sliczny.. Kupilismy nowe znicze, nowego misia i bukiecik rozowych rozyczek.Kwiatki postaly tylko dwa dni...Dobrze ze chociaz misia Dominisi zostawili.Czy na tych ludzi nie ma zadnego sposobu? 

Ania

mama Aniołka Dominisi (+29.03.2006) i Emilki (*27.08.2007)
http://www.nekropolia.pl/karta.php?id=955

Re: Cmentarni złodzieje
aka  
16-10-2006 10:54
[     ]
     
Niestety, obawiam sie, ze nie. 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: Cmentarni złodzieje
Robert Chojnowski  
21-11-2006 13:44
[     ]
     
Witam

nazywam sie Robert Chojnowski, 05.11.2006 straciliśmy naszą mala kruszynke po 6 tyg życia. Zmarla w domu trzymajac nas za ręcę........swoimi malymi paluszkami.....
Basia ur. 25.09.2006 r. - zm. 05.11.2006 r. Pogrzeb byl 08.11.2006 od tamtej pory minelo juz 14 dni i jak dotej pory bylo wszystko ok, kwiaty lezaly tak jak byly ulozone ale w niedziele 19.11.2006 poszlismy z zona i dziadkami Basi na cmentarz, patrzymy a tam kwiaty porozrzucane, widac bylo ze ktos z podspodu probowal wyciagnac kwiaty, znicze poprzewracane... szlak mnie trafil, widac bylo ze ktos probowal zabrac Basi kwiatyu ale cos lub ktos go przestraszyl i uciekl zostawiajac balagan. Basia ma na swoim krzyzu zalozone dwa piekne wianki i w jednym znich sa po wkladane aniolki na szczescie male i ich nie widac, ale wsrod kwiatow na samej mogilce jest jedna wiazanka od chrzesnej naszej coreczki z aniolkami ktore mozna zobaczyc i tu na szczescie zlodziej nie zobaczyl ich.. Wg mnie byl to zlodziej , wg mojej zony mozliwe ze jakies dziecko biegalo z rodzicami po grobach i wyciagnelo ale... nie sadze.
Tak czy owak na takich ludzi nie ma mocnych , trzebaby bylo siedziec na cmentarzu dzien i noc aby zlapac ale ...chyba nie jest to fiizycznie mozliwe, miejmy wszyscy nadzieje ze tacy ludzie nigdy nie zaznaja spokoju sumienia.

http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec433.htm 
Mama, Tata i Braciszek Maciuś

[*][*][*] dla naszej Basi


http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec433.htm

Re: Cmentarni złodzieje
sylwiaewa  
21-11-2006 14:13
[     ]
     
Witaj Robercie
Bardzo mi przykro, ze dołaczyliscie do Aniołkowych rodziców. Moja Maja zmarła mając 9 dni. 90 dni już Jej nie ma ze mną. Jest mi bardzo smutno i strasznie tęsknię. Mam 2 synów i tylko dla nich żyję inaczej... Jestem u Mai co tydzień na cmenarzu. Ostatnio cały czas coś ginie. Jak jadę na cmentarz to zastanawiam się co tym razem ukradli. Jest to bardzo przykre, bo nawet maleńkim Aniołkom ludzie coś kradna z grobu. Tylko nasze Aniołki wiedzą kto to robi a my jesteśmy bezsilni i nic nie mozemy zrobić. Ja już nie mam siły się denerwować na to. Mam nadzieję, ze tacy ludzie kiedyś zmądrzeją. Niestey taki kraj. Kradną wszędzie nawet z grobów zawsze coś im się przyda. Nie rozumiem tego i chyba nigdy nie zrozumiem. Mam nadzieję, że moja Maja zaopiekuje się Twoją Basią jak również i inne Aniołki. One się trzymaja razem tak jak my musimy.
Pozdrawiam
Dla Twojego Aniołeczka Basieńki (*********)
Dla Wszystkich Aniołków (**********)
Dla mojej Majeczki kochanej (***********)
http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec392.htm 


Re: Cmentarni złodzieje
edyta7705  
21-11-2006 19:53
[     ]
     
Ja już dałam sobie spokój, nie denerwuję się, kupuję dalej zabawki, porcelanowe aniolki. Jak ktoś je kradnie to jest mi cholernie przykro, nie rozumię, ale już nie walczę. Kupuję dalej. Jak ktoś może zabrać coś z grobu i położyć to u siebie, albo zabrać do domu - zero poczucia normalnośi.
Może kiedyś ktoś im podliczy to na minus.
(***) dla naszych słodkich maluszków 


Re: Cmentarni złodzieje
MamaAdusia  
21-11-2006 22:46
[     ]
     
Mojemu Adriankowi ukradli ostatnio małego aniołka i motylka. Duży anioł, który jest przyklejony na filarku strzegąc jego grobik był oderwany, ale odłożony z powrotem, bo profilaktycznie go podpisałam. Mam nadzieję, że już tam zostanie. 
Magdalena Puzoń

Re: Cmentarni złodzieje
Renia77  
21-11-2006 23:04
[     ]
     
Ostatnio z grobka Natalki zginąl Aniolek.Smiałam sie ze odfrunął i usiadł pare grobków dalej.Tylko biedaczek musial sie namachac skrzydelkami zeby "wystartowac"bo byl przyklejony silikonem. 
http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec427.htm

Re: Cmentarni złodzieje
aka  
22-11-2006 15:50
[     ]
     
Ojej, nie ma to jak czarny humor ;) 
--------------------
aneta

mama Matyldy i aniolkowa mama Kruszynki (12tc kwiecien 2005) i Louis (29tc 21.02.06-22.03.06) oraz malej dziewczynki pod sercem


Re: Cmentarni złodzieje
Alkione  
01-12-2006 17:58
[     ]
     
No i się doczekałam. Do tej pory nic z grobu Amelki nie zniknęło, a dzisiaj ukradli jej ślicznego, dużego Aniołka, którego dostała od chrzestnej na Wszystkich Swiętych. Jak to zobaczyłam, to aż mi serce ścisnęło. Jacy ludzie są potworni.


http://www.ameliadiana.bloog.pl/ 
Alkione

Re: Cmentarni złodzieje
Green Tea  
01-12-2006 18:32
[     ]
     
Ja już kupiłam aniołki dla mojej córeczki i czytając Wasze posty, patrzę na nie i mędrkuję, jak je uszkodzę, żeby przynajmniej nikt nie mógł ich przehandlować na bliskim bazarze. Co za okropieństwo... Jak można okradać najniewinniejsze istoty na tym świecie i to z zabawek, które przynosza osieroceni rodzice.. 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)
Ostatnio zmieniony 03-12-2006 14:22 przez BeataN

Re: Cmentarni złodzieje
monikarz  
01-12-2006 19:26
[     ]
     
Alu - przykro mi :(

Niestety u nas nie pomaga uszkodzenie, podpisywanie i tak kradną

ukradli nawet takiego ceramicznego żółwika, który siedział na tylnych łapkach i na jego brzuchu napisałam czarnym grubym flamastrem "złodzieju nie kradnij mi zabawki - Aniołek Tymuś"
No i ukradli !!!! 
Monika - mama Tymoteuszka

ponad wszystko jesteśmy rodziną...
http://www.tymoteuszkowi.blog.pl/

Re: Cmentarni złodzieje
sylwia,mamaMai  
01-12-2006 20:48
[     ]
     
Przykro mi to stwierdzić ,ale oni chyba z tego żyją. Nie czują, ze kradną zabaweczke, małemu, bezbronnemu Aniołkowi. Tacy ludzie nie mają sumienia bo jak to inaczej grzecznie nazwać??
Dla Aniołeczków (********)
Dla Majeczki (**********)
http://www.republikadzieci.org/problemyiniepokoje/strata/pamiec392.htm 


Re: Cmentarni złodzieje
aska  
03-12-2006 12:30
[     ]
     
wiem co czujesz po stracie malenstwa a ty bardziej ze nie mam slow dla kogos kto dokonuje takiego hamstwa i kradnie z pomniczkow dzieci cokolowiek. wlasnie wczoraj okazalo sie ze ktos zabral 2 przesliczne aniolki naszemu synkowi. brakuje slow i nie wiem co zrobic znow polozyc by ktos sie cieszyl a ja plakala... 


Re: Cmentarni złodzieje
Green Tea  
03-12-2006 14:10
[     ]
     
Na cmentarzu, gdzie leży Tamarka jest grób odwiedzany bardzo często przez rodziców, na którym zawsze leży mnóstwo zabawek, kręcą się wiatraczki, stoi mnóstwo zniczy. Za każdym razem kiedy tam przechodzę widzę komplet tego wszystkiego, co oni tam przynoszą. Zresztą na wielu grobach stoją jakieś aniołki i zabawki. Trudno. I tak zaniosę aniołki dla mojej Tamareczki, jakoś je uszkodzę, a jak ukradną to trudno... 
Beata - mama Sary (20.12.2001),Tamary (+20tc -12.03.2006) i Grety (04.06.08)

Re: Cmentarni złodzieje
kolorowa  
03-12-2006 14:23
[     ]
     
w dzień matki zeszłego roku rano zaniosłam Zefirkowi lilje w porcelanowym wazoniku, po południu już ich nie było...pewnie jakieś dzieci ukradły dla mamy w dzień mamy...okropne... 


::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora