dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> STRATA DZIECKA
Nie jesteś zalogowany!       

Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
jaska_k  
07-08-2007 00:59
[     ]
     
Zwracam się do Was z prośbą o radę w jaki sposób poradzic sobie z uporządkowaniem rzeczy po moim aniołku. Moja córcia Zuzka odeszła półtora miesiąca temu mając zalednie 4 i pół miesiąca. W moim domu do tej pory jej rzeczy - ubranka, wózek, łóżeczko, grzechotki itd są wszędzie. Poukładane są tak jakby ona w nim cały czas mieszkała. Ja patrząc na nie czasami zalewam się łzami i popadam w straszny dół. Myślę, że to wszystko jej, a jej już tu nie ma, a powinna byc, że ją zawiodłam, bo nie sprawdziłam się w roli mamy, nie choniłam jej wystarczająco. Niektóre szafy wręcz nie mogę otwierac. Proszę pomóżcie mi i doradzcie w jaki sposób uporządkowac rzeczy mojego ukochanego aniołka. 


Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
edi7  
07-08-2007 09:15
[     ]
     
Wszystkie rzeczy Jacka zostały spakowane i wywiezione zanim ja wróciłam po porodzie ze szpitala.Najlepiej gdyby ktos bliski pomógł Ci spakować te rzeczy i gdzieś je schować,wywieźć.Ja chyba zostawiłabym sobie jakis drobiazg... 
edyta

Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
Wioletta  
07-08-2007 09:30
[     ]
     
Żeczy małego spakował mój mąż z siostrą i wywieźli zanim wróciłam do domu. Najlepiej jak by ktoś mógł pomóc spakować to wszystko i wywieść albo schować. Wiem jak to jest, mnie nawet bolało jak patrzyłam na miejsce gdzie stało łóżeczko. 
Wioleta
mama Adrianka(*)

Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
Styś  
07-08-2007 10:01
[     ]
     
Ze mną było inaczej. Potrzebowałam czasu by rozstać się z rzeczami naszego synka. Mąż zapytał mnie jeszcze w szpitalu, czy może je schować. Prosiłam by poczekał. Drażniło mnie, że chce pozbawić mnie tego co przygotowaliśmy dla maluszka. Później w pakowaniu pomogły mi dzieci i mąż. Na wierzchu zostało tylko pudełko z drobiazgami i miś - aniołek.
Ale każda z nas przeżywa żałobę inaczej.
Myślę, że zawsze w pakowaniu potrzebne jest wsparcie, by przytulić, albo i popłakać razem. 


Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
mama Elizy  
07-08-2007 10:36
[     ]
     
a ja przed porodem miałam przygoowaną całą czteroszufladową komode rzeczy dla Elizy, gdy mała zmarła podczas porodu i wróciłam do domu nie pozwoliłam nikomu ruszacz tej komody. Stała w naszej sypialni gdy na nia patrzyłam serce mi pękało, nie miałam odwagi by tam zajżeć i tak stała sobie ta komoda i dopiero gdy mineły prawie dwa lata i szłam rodzić Matylde pozwoliłam swojej mamie (oczywiście jak juz mała bedzie na świecie cała i zdrowa) wyprać te ubranka i przygotować wszystko na nasze wyjście ze szpitala. Jeśli nie jesteś jeszcze gotowa na posprzątanie rzeczy swojego aniołka to nie rób tego nic na siłę poczekaj pewnie przyjdzie taki moment i będziesz wiedziała co z nimi zrobić, będziesz bardziej świadoma teraz jesteś jeszcze w szoku po stracie maleństwa. Przytulam cie bardzo mocno Sylwia 
mama Elizy

Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
miriam  
07-08-2007 11:51
[     ]
     
ja spakowałam rzeczy po przyjściu ze szpitala, chciałam zrobić to sama, ale nieraz je wyciągam i oglądam......... 
http://www.republikadzieci.pl/rd/content/view/786/184/

szczęśliwa ziemska mama....

Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
ola  
07-08-2007 21:32
[     ]
     
Moja Zuzia umarła dziewięć miesięcy temu ale ubranka nadal mam na półce.Nie dlatego ,że nie mam sił ich schować ,potrzebuję ich ,przynajmniej na razie.Mimo,że zaglądanie na jej ubranka bardzo boli jest jedynym co mam.Jedyną osobą ,z którą chciałabym je schować jest mój mąż . 


Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
Tangerine  
08-08-2007 09:54
[     ]
     
Rzeczy Juleczki zostały spakowane przez moja mame, a wozek i łozeczko zabrane do mojej wtedy ciezarnej przyjaciolki. Zaraz po pogrzebie Nunki niedoszli tesciowie chcieli to wszystko zabrac do siebie na strych-pod Kraków. Nie zgodzilam sie!nie wiem czemu, ale te rzeczy sa mi potrzebne...w piwnicy ale sa blisko!kilka ubranek i zabawek mam schowanych w moich ubraniach.
Agnieszka
mama Julci (ur. + 05.05.2007)
kocham Cię Kruszynko
[*] 
Tangerine

Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
mama Oliwki  
08-08-2007 13:15
[     ]
     
Jak bylam jeszcze w szpitalu to wiedzialam ze lozeczko i nosidelko jest schowane troche sie zezloscilam ale pozniej bylam wdzieczna sama nie dalabym rady,ubranka Oliwki sa na polkach schowam je dopiero jak bede wiedziala ze nastepny bedzie chlopczyk nie trace nadzieji i zaczynam starania o rodzenstwo poki mam sile to daje mi nadzieje i trzyma przy zyciu.

Dla Wszystkich Naszych Wspanialych Anioleczkow(**************************************
************************)
Tak bardzo tesknie za moja kruszynka... 


Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
mamafilipa  
08-08-2007 21:00
[     ]
     
Łóżeczko i ubranka Filipka sprzątnął mój brat i moja siostra, wszystko jest u moich rodziców. W domu pozostały tylko pluszaki, które nasz Syneczek dostał zanim powitaliśmy go na świecie.
Stoją na wierzchu i tam pozostaną.
Oprócz zdjęć to choć tyle przypomina mi naszego maleńkiego, słodkiego Aniołeczka.
Wydaje mi się, że sama powinnaś zdecydować, sama wiesz najlepiej co jest dla was dobre.

dla naszych maleńkich Aniołeczków, niech im świecą (***) 


Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
lilifee  
09-08-2007 09:45
[     ]
     
Mój synek zmarł 10 dni po porodzie, w ciągu kilku godzin... Wiec jak wróciłam ze szpitala to jeszcze nie zdążył tego nikt zrobić... ale cisze się ze mogłam to sama zrobić z mężem, potrzebowaliśmy tego, to było w jakimś sensie nasze pożegnanie ... Bolało, płakaliśmy oboje było ciężko, ale pomogło, nam pomogło... Zostały na wierzchu dwa pudelka z osobistymi rzeczami synka, ubranka, kocyk i zdiecia, grzechotki.....Co jakiś czas zaglądamy tam z mężem i wspominamy jaki nasz syn był wspaniały choć mieliśmy go tylko kilka dni.... każdy przezywa rozstanie i traumę inaczej... daj sobie czas i zobaczysz sama będziesz wiedzieć czy to zrobisz sama czy nie potrafisz i chcesz by zrobił to ktoś za ciebie...
Dla naszych Aniołków(') 
Mama Victori(8) Oliverka(*)i Melani(2 i 7mc.)
http://www.republikadzieci.org/swiatelka/oliverek.htm
oliverdavidpiontek.pamietajmy.com.pl

Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
mela79  
09-08-2007 16:00
[     ]
     
Mój synuś odszedł 2,5 miesiąca temu. W domu był z nami zaledwie 2 dni. Ja do tej pory nie spakowałam Jego rzeczy. Kilka dni temu zdobyłam się na to by je posegregować. W osobnym pudełku zostawię to, co najbardziej mi się z Nim kojarzy - ubranko, w którym wrócił ze szpitala, ręczniczek z pierwszej kąpieli i parę innych. I to będę miała "pod ręką", żeby w chwilach smutku móc jeszcze raz to wszystko przejrzeć, powspominać. Te wszystkie rzeczy, mimo, że wywołują smutek, to jednak były i nadal są mi potrzebne w przeżywaniu żałoby. Nie wyobrażam sobie żebym je schowała od razu po śmierci Kubusia. Zasypiałam wieczorem i budziłam się rano patrząc na łóżeczko, pościelkę i czasem miałam nadzieję (szczególnie w pierwszych dniach), że to tylko zły sen, że zaraz zobaczę w tym łóżeczku maleńką główkę mojego synka.
Ja dopisuję się do wypowiedzi mojej poprzedniczki - daj sobie czas, sama zdecyduj. Każdy przeżywa żałobę inaczej. Mnie rzeczy Kubusia były niezbędne i dopiero teraz powoli dojrzewam do tego, by schować większość z nich.
Dzięki nim silniej mogłam poczuć stratę jakiej doświadczyłam, brak mojego Syneczka. Według mnie to jest bardzo potrzebne, żeby tak zejść ze swoją rozpaczą na samo dno, wypłakać ten ból, nie tłumić smutku, dać ujście emocjom. A dpoiero potem powoli wracać do życia. 


Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
Diana  
10-08-2007 01:13
[     ]
     
Ja to co miałam oddałam znajomym i trochę tego czasami żałuje ........... 

Nasza Karolinka ur.zm. 28.V.2007 śpij mój Skarbie
śnij, dla Ciebie (*)(*)(*)(*)

Mamusia Szymusia(*09.11.2004) Karolci (*+28.05.2007 - 36tc) Jasia(*09.07.2009) Gabrysia (*29.05.2012) i Alusi (*25.07.2014)

Re: Jak uporządkowac rzeczy po aniołku
Ela P  
16-08-2007 19:28
[     ]
     
witam,
moja Izabela odeszła 3 miesięce temu, żyła rok i pięc dni...

Ja prawie wszystkie jej rzecy oddałam do domu samotnej matki, chce wierzyć że dobrze służą innym dzieciom... Zrobiłam to tydzien po Jej pogrzebie, nie z powodu że chciałm wymazac jej istnienie ze swojej pamiecim, czy zmiejszyc cierpienie... Potraktowałm to jako forme rekompensaty dla ludzi, którzy za jej zycia nam pomogli. Nie odwdzieczyłam sie im bezpośrednio - ale odwdzieczyłam sie "światu".

Zostawiłam sobie:
- jej posciel, bez której nie wyobrażam sobie nocy;
- jej grzechotke, która nosze zawsze w torebce;
- jej lale, która teraz wywołuje usmiech na twarzy innych dzieci, ktore mnie odwiedzają
- jej kolekcje aniołków, które miały Ją strzec, ale niestety nie ustrzegły...

Materialne rzeczy naszych Aniołków powinny służyc innym...a wspomnień nikt nam nie odbierze...

ściskam Was mocno... 

Ostatnio zmieniony 16-08-2007 19:29 przez Ela P

::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora