Pogrzeby dzieci utraconych w Koszalinie, Słupsku i w Pile 
 
Przypomnijmy, pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku od kwietnia 2011 r. Będzie to już dziesiąty pogrzeb dzieci utraconych, pozostawionych w koszalińskim szpitalu. 
 
Pochówek dzieci utraconych odbędzie się w sobotę 17 października w Koszalinie. 
Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP (koło katedry). Eucharystię sprawował będzie ks. Piotr Subocz, kapelan Szpitala Wojewódzkiego w Koszalinie. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11.30 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. W zbiorowym grobie pochowane zostaną ciała 144 dzieci utraconych, pozostawionych przez rodziców w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie. Pochówek ma charakter ekumeniczny.
 
Przypomnijmy, pochówki dzieci utraconych w Koszalinie odbywają się dwa razy do roku od kwietnia 2011 r. Będzie to już dziesiąty pogrzeb dzieci utraconych, pozostawionych w koszalińskim szpitalu. Procedury pochówku udało się opracować dzięki kampanii społecznej „Nasze na zawsze”. Pochowano już 2408 dzieci. Grobowiec znajduje się w kwaterze dziecięcej na Cmentarzu Komunalnym w Koszalinie. Przy nim znajduje się figura Maryi Matki Życia. Pomnik Dzieci Utraconych został wybudowany dzięki środkom zebranym podczas zbiórek publicznych, organizowanych w Koszalinie. Informacja o lokalizacji pomnika znajduje się na stronie internetowej cmentarza oraz na tablicy obok kaplicy cmentarnej. 
 
Pierwszy zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 17 października w Szczecinku. Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka o godz. 12.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Rozpoczęcie ceremonii pogrzebowej o godz. 13.00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Szczecinku. Pochowane zostaną ciała dzieci zmarłych przed narodzeniem, których rodzice nie odebrali ze szpitala. Pochówki te dwa razy do roku odbywać się będą na mocy uchwały Rady Miasta z 2 kwietnia tego roku. Finansować je będzie Gmina Szczecinek. 
Dodatkowo w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18.00 w kościele Mariackim w Szczecinku sprawowana jest Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka.
 
Drugi pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się 15 października w Słupsku. Tego dnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. w intencji rodziców po stracie o godz. 11.00 w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego. Następnie o godz. 12.10 uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Zachodnim przy kwaterze dzieci utraconych.
 
Drugi pogrzeb dzieci utraconych odbędzie się także w Pile. Szczegóły wkrótce.
 
Alicja Górska; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
źródło: radioplus.pl