salon 1

Salon sukni ślubnych

„Salon sukni ślubnych" to autorska sztuka Andrzeja Pieczyńskiego, zarówno reżysera i aktora tej realizacji. Spektakl opowiada historię ojca zmagającego się ze stratą zaginionego dziecka. Codzienna, cicha rozpacz rodzica przeradza się w obsesję szycia konfekcji damskiej.  Bohater, z bólu i tęsknoty, w konsekwencji szyje suknie ślubne wyobrażając sobie, że jedna z nich mogłaby należeć do jego córki.

 Wyobraźnia powiązana z nadzieją odnalezienia dziecka, pomaga mu przetrwać codzienność.

Spektakl odwołuje się do wielu ludzkich doświadczeń naznaczonych stratą. Jak odnaleźć się w codzienności po utracie tego, co dla nas najważniejsze?
 
"Salon sukni ślubnych" jest sztuką terapeutyczną uwalniającą skumulowane emocje widzów, związane z doświadczeniem m.in. utraty zdrowia, pracy, separacją od rodziny, przyjaciół, poczucia zamknięcia, izolacji od życia czy, co najtrudniejsze śmiercią najbliższych bez możliwości pełnego przeżycia rytuału pożegnania. Spektakl jest próbą wskazania drogi, jak przejść przez traumatyczny okres, gdy traci się wszystko, co ważne i najważniejsze. Uczestnictwo widza w odbiorze spektaklu stwarza dla niego bezpieczną przestrzeń do uwolnienia emocji, oczyszczenia z żalu, złości, głębokiego smutku, apatii, aż po głębokie odczucie ulgi i znalezienie właściwego dla siebie rozwiązania.
 
Produkcją spektaklu zajmuje się firma Macieja Kucharskiego CLEANARTS - beneficjent programu "Kultura w sieci",  ogłoszonego przez Narodowe Centrum Kultury.
 
Premiera online "Salonu sukni ślubnych" zaplanowana jest na 8.08.2020 roku.  
 
2.fb