koszalin 2020Spotkania Rodziców po Stracie - Koszalin, Kołobrzeg i okolice.

Pogrzeby dzieci utraconych odbywają się regularnie w Koszalinie, Słupsku, Pile, Szczecinku i w Wałczu. Obchody Dnia Dziecka Utraconego odbywają się m.in. w Sławnie, Darłowie, Kołobrzegu, Redle k. Połczyna - Zdroju, w Czaplinku. Odbywają się także rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły.

 

W Koszalinie Msza św. w tej intencji rodziców po stracie dziecka i dzieci utraconych sprawowana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.30 w katedrze, a w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w każdy drugi czwartek miesiąca o godz. 18.00.

W Szczecinku Msza św. w tej intencji sprawowana jest w kościele pw. NNMP w każdy drugi wtorek miesiąca o godz. 18.00.
 
W Pile Msza św. w tej intencji sprawowana jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 12.00 w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.
 
W Słupsku Msza św. w tej intencji sprawowana jest w kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego w każdą ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 19.00, a w Darłowie w każdą drugą środę miesiąca w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej.
 
W Kołobrzegu Msza św. w intencji rodziców po stracie dziecka i w intencji tych dzieci w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (mały kościół nad rzeką).
 
W diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej odbywają się rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka. Organizowane są w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu k. Piły przez Wydział Duszpasterski Kurii Biskupiej.
 
Najbliższy termin rekolekcji to 13-15 marca 2020 roku. Kolejna tura rekolekcji w październiku 2020 roku. 
 
źródło i więcej informacji: 
 
koszalin 2020