dlaczego foto 1Wspólnota Rodziców po stracie dziecka w Trójmieście. Terminy  spotkań 2020r.

Jesteśmy rodzicami, których połączyła potrzeba bycia razem po śmierci naszych dzieci. Każdy z nas stracił Je w różnym wieku i w różnych okolicznościach. Jako Wspólnota, działająca w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Gdańskiej, spotykamy się co dwa miesiące na Eucharystii. 

 

Prosimy Boga w naszych intencjach, łączyć się w modlitwie z naszymi dziećmi i wypraszać łaski dla nas, osieroconych rodziców. Dwa razy w roku w domach rekolekcyjnych Archidiecezji Gdańskiej organizujemy rekolekcje dla osieroconych rodziców  z całej Polski. Naszymi opiekunami duchowymi są ksiądz Jan Uchwat oraz ksiądz Piotr Belecki.Opieką psychologiczną wspierają osieroconych Jarosław Zabojszcz oraz Iwona Czaja.

Każda śmierć dziecka, czy jest to nagły wypadek, wyniszczająca choroba, morderstwo, samobójstwo, poronienie czy śmierć maleństwa w łonie matki, powoduje, że usta rodzica krzyczą: dlaczego? Nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie, ale wspólne przeżywanie żałoby pomaga rozbudzić wiarę i nadzieję. Może jesteś jednym z nas. Potrzebujesz wsparcia, modlitwy dla siebie albo kogoś bliskiego. Jesteś obrażony na Boga, może owiniasz siebie za smierć swojego dziecka lub chcesz pomóc "nowym" rodzicom, zapraszamy do kontaktu z nami, przyjedź na rekolekcje.
Terminy spotkań 2020r. (pierwsze półrocze)

22 lutego 2020 godzina 15.00
06-08 marca 2020 - rekolekcje dla osieroconych rodziców - Straszyn - zapisy po 2 stycznia
18 kwietnia 2020 godzina 15.00
20 czerwca 2020 godzina 15.00

* Wszystkie Msze św. sprawowane są w parafii Matki Bożej Fatimskiej
   Gdańsk Żabianka Plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1  - wjazd od ul. Subisława 23
   
* Rekolekcje odbywają się w wybranych Domach Rekolekcyjnych Archidiecezji Gdańskiej

źródło i więcej informacji:
www.stratadziecka.pl