Grupa Wsparcia dla Rodzin po Stracie Dziecka przy Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
 
Śmierć dziecka i następujący po niej proces żałoby związany jest z olbrzymim bólem. Ci, którzy pozostają mają przed sobą wiele pytań, na które być może trudno znaleźć odpowiedzi.
 
Normalne życie stawia przed nimi wiele wyzwań, wiele silnych uczuć, z którymi nie zawsze wiadomo, jak sobie radzić. Żałoba, która następuje po śmierci bliskiej osoby, jest procesem odnoszącym się do wszystkich sfer życia człowieka. To proces dynamiczny składający się z pewnych etapów. Mimo, iż jest to niezwykle trudne doświadczenie, to jednak zmierzenie się z cierpieniem, jaki niesie ze sobą śmierć, jest konieczne, aby proces żałoby mógł się zakończyć i aby móc wrócić do normalnego funkcjonowania. Grupa wsparcia jest jedną z form pomocy osobom znajdującym w tej trudnej sytuacji życiowej.
 
Grupa Wsparcia dla Rodzin działająca przy Wrocławskim Hospicjum dla Dzieci powołana została, aby realizować następujące cele:
 
Dzielenie się trudnościami wynikającymi ze śmierci dziecka z osobami mającymi podobne doświadczenia.
Możliwość wyrażenia swoich emocji, uczuć.
Zmniejszenie poczucia osamotnienia.
Wzmocnienie umiejętności radzenia sobie poprzez zdobywanie informacji na temat procesu żałoby.
Podniesienie świadomości rodziców na temat uczuć, jakie przeżywają.
Wsparcie psychologiczne osób przeżywających stratę.
Wzmacnianie więzi społecznych.
Grupa prowadzona jest przez dwóch psychologów oraz kapelana. Zadaniem prowadzących jest tworzenie przestrzeni dla wyrażania trudnych emocji związanych z przeżywaniem straty, a także pomoc w poznaniu etapów żałoby, określeniu problemów, z jakim borykają się uczestnicy. Czasem po prostu jest to towarzyszenie uczestnikom grupy i umacnianie w nich umiejętności radzenia sobie.
 
Podczas spotkań zapewniamy opiekę osieroconemu rodzeństwu (taką potrzebę należy zgłosić najpóźniej w poniedziałek poprzedzający spotkanie grupy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
 
Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy potrzebują wsparcia w trudnym procesie przeżywania straty.
 
UWAGA! Osoby chętne do uczestnictwa w grupie proszone są o uprzedni kontakt telefoniczny w celu odbycia indywidualnej rozmowy z psychologiem prowadzącym grupę.
 
Wrocław:
 
Gdzie: 
Msza Święta - Kościół pw. św. Piotra i Pawła, ul Katedralna 4, godz. 15.00 
Spotkanie grupy - ul. Jedności Narodowej 47/47a/49a, godz. 16.00
 
W razie pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 501 856 103
 
Kontakt: Alicja Kaśków
tel. 501 856 103
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.