Wsparcie po Stracie
 
Nikt kto traci dziecko nie powinien być sam. Dlatego przy naszym Hospicjum powstała Grupa wsparcia dla rodzin po stracie dziecka. Wszystkich, którzy zmagają się z żałobą, chcemy w niej objąć naszą opieką. Nie jesteście sami. Oferujemy Wam życzliwą troskę, kompetencje naszych specjalistów i bezpieczne miejsce, gdzie możecie porozmawiać, podzielić się doświadczeniami i skorzystać z naszej wiedzy. Wystarczy wyciągnąć rękę …
 
Nasz grupa skupia rodziny, które przeżywają żałobę po stracie dziecka. Zapraszamy przede wszystkim rodziców, ale też babcie, dziadków i innych bliskich. Nie jest ważne czy Wasza rodzina była wcześniej pod opieką MHD ani w jakich okolicznościach doszło do śmierci dziecka – w wyniku choroby, wypadku, poronienia, samobójstwa. Grupa jest otwarta dla rodzin wszystkich dzieci, które odeszły – tych kilkumiesięcznych, kilku czy kilkunastoletnich i tych całkiem dorosłych. Nie prowadzimy selekcji ani rozmów kwalifikacyjnych.
 
Chcesz do nas dołączyć? Po prostu zadzwoń – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.
 
Czekamy na Ciebie w wielu miejscach!
 
na spotkaniach Grupy Wsparcia W każdy 2gi piątek miesiąca o godzinie 18.00 w siedzibie Hospicjum na os. Młodości 10 odbywają się spotkania grupy. Jest wtedy czas na wspomnienia, szczere rozmowy, konsultacje z psychologiem. Czasem przygotowujemy też dla Was mini-warsztaty albo wykłady, polecamy książki, zachęcamy do dyskusji i wzajemnego wspierania się w świadomym przeżywaniu żałoby.
 
Chęć udziału w spotkaniu trzeba wcześniej zgłosić mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 603 260 760
 
w telefonie zaufania
Nasz numer 603 260 760 W każdy 1szy i 3ci piątek miesiąca, w godzinach 18.00 – 20.00 na Wasze telefony czeka nasz psycholog.
Dzwońcie z małymi i dużymi troskami, albo wtedy kiedy chcecie po prostu pogadać.
 
na forum internetowym
Na stronie internetowej hospicjum pod adresem www.mhd.org.pl/forum działa forum dla rodzin po stracie dziecka. To o czym tam rozmawiacie zależy tylko od Was. Ze swojej strony obiecujemy, że forum jest pod opieką psychologa, który na bieżąco służy swoją wiedzą i wsparciem.
 
Po co być w grupie?
Grupa jest niewyczerpanym źródłem wsparcia płynącego od tych, którzy najlepiej wiedzą jak trudna jest żałoba – od innych rodzin przeżywających stratę dziecka.
 
Spotkania są okazją do wymiany doświadczeń i zwykłych rozmów bez poczucia bycia innym niż wszyscy wokół.
Na spotkaniach grupy jest czas na psychoedukację, czyli zgłębiane mechanizmów rządzących żałobą i ludzkimi emocjami. Organizujemy mini – warsztaty, zachęcamy do dyskusji, polecamy Wam książki – wiemy, że wiedza ułatwia radzenie sobie z trudnymi chwilami.
 
W grupie jest miejsce na wspomnienia i pracę nad tym, żeby kiedyś mogły wywoływać uśmiech, a nie tylko łzy.
Grupa daje też możliwość konsultacji z psychologiem – na temat przeżywania żałoby, ale też towarzyszących jej zaburzeń, np. bezsenności, depresji, zaburzeń odżywiania czy kłopotów z rodzeństwem dziecka, które odeszło.
Nad sprawnym działaniem Grupy czuwa jej Opiekun – psycholog Karolina Kwiatkowska. Dzięki jej doświadczeniu w pracy terapeutycznej i ogromnej empatii, w Grupie każdy znajdzie miejsce dla siebie i otrzyma wsparcie, którego potrzebuje.
 
Kontakt do Karoliny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 603 260 760 
 
Członkostwo w grupie wsparcia – udział w spotkaniach, korzystanie z forum i wszystkie konsultacje są bezpłatne.
 
W Grupie Wsparcia zachowujemy zasady poszanowania uczuć i przekonań. Mamy świadomość, ogromnego bólu, który Wam towarzyszy dlatego to Wy decydujecie kiedy, z czego i w jakim zakresie chcecie skorzystać.
 
więcej: