dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ARCHIWUM
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie????Hits: 209
Vinga  
27-11-2009 17:21
[     ]
     
My z

mężem nie robiliśmy badań genetycznych. Wielokrotnie od lekarzy (w tym genetyka)

słyszeliśmy, że ZE to przypadek i ZAWSZE rodzice są kariotypowo zdrowi. Tylko jedna

neonatolog, która badała Julkę po urodzeniu, sugerowała badania.

Niestety, znam

przypadek, gdzie dziewczyna - tak samo jak ja - miała córeczkę z ZE i dodatkowo poroniła.

Zrobiła badania genetyczne i okazało się, że ma nieprawidłowo zbudowany chromosom X. Nie ma

szans na zdrową dziewczynkę :(

Dlatego, mając na względzie powyższy przypadek, będąc

w trzeciej ciąży, kiedy usłyszałam, że "nic z tego nie będzie" postanowiłam, że

zrobimy badania. Zrezygnowaliśmy, gdy okazało się, że wszystko jest w porządku i z pustego

jaja płodowego urodził się mój synek :)

Decyzję o tym, czy robić badania, czy nie,

każdy musi podjąć sam. Ja się trochę bałam ... Czy zaryzykowałabym kolejną ciążę, wiedząc,

że coś jest nie tak z naszymi kariotypami? 


  Temat Autor Data
  Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? JP24 16-11-2009 16:14
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? zorka 17-11-2009 09:41
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? justka 17-11-2009 10:14
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? Bielicka 27-11-2009 10:46
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? Vinga 17-11-2009 17:12
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? zorka 18-11-2009 22:54
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? JP...24 25-11-2009 12:16
*  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? Vinga 27-11-2009 17:21
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? Bielicka 25-11-2009 18:00
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? Sylwia G 27-11-2009 16:55
  Re: Czy sa wśród Was mamy ktorych dzieci miały Zespół Edwardsa i doczekały sie zdrowych dzieci proszę napiszcie???? zorka 29-11-2009 10:43
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora