dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIEŃ DZIECKA UTRACONEGO 15 PAŹDZIERNIKA
Nie jesteś zalogowany!       

Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej.........Hits: 271
zorka  
04-10-2007 16:00
[     ]
     
Zgubiłam się kompletnie.
Wpierw czytam u Ciebie, że : "(...)z pewnym smutkiem czytam o podziłach na msze Dlaczegowe i SRpP. Ten dzień ma tak piękną ideę nie psujmy go... Może zrobimy coś wspólnie..."

Teraz z kolei widzę coś takiego: ". A mszy będzie tyle ile dziewczyny zamówią..., bo mają taką potrzebę..."

Konsekwencja?

Jak już pisałam, KAŻDY ma prawo zamówić mszę (również ja w imieniu organizacji, którą reprezentuję, a która zrzesza rodziców po stracie obejmującej i poronienie, i wypadki spadające na dorosłe już dzieci).


---
"Nie wnikam w notatkę prasową, bo mnie przy tym nie było."

- a szkoda, bo to jest klucz do problemu, jaki jest w tym roku na linii Dlaczego - SRpP.

To Wasze stowarzyszenie, a nie Dlaczego, stworzyło poział na rodziców po poronieniu - jako osobną grupę rodziców - wysyłając informację do prasy podpisaną TYLKO za osoby po poronieniu i pomijając przy okazji 15.10 innych rodziców po stracie.

"Dlaczego" łączy rodziców, podział jest jedynie na pod-forach by był większy porządek.

---
"Ja cały czas myślę o tych co nie wierzą lub są malutkiej wiary (jak ja?). Boję się, że zostaną pominięci, bo skupiamy się na tym co będzie na mszy lub po niej, ehh"

- Nie da rady zająć się wszystkim na raz... Dla rodziców po stracie organizowane są forumowe spotkania, poza kościołem i duchową otoczką. Ja 15.10 organizuję mszę i być może spotkanie po mszy - kosztuje mnie to tyle energii, że nie jestem w stanie zorganizować więcej rzeczy tego dnia (prócz bycia w Dlaczego mam też inne zajęcia).

Masz potrzebę spotkać się poza mszą z okazji 15.10? Nie widzę problemu, super myśl - jedynie siła i pomysł na zorganizowanie czegoś, gdzieś. Oby się udało - szczerze życzę i ślę pozytywną energię.
Naprawdę nie mam monopolu, robię co mogę i cieszę się że mam tyle sił ile mam.

---
"Chcę współpracować, bo cel jest piękny i nazwa tego dnia jako dzień dziecka poronionego jest dla mnie trochę szokująca (?) - nie wiem czy to dobre słowo..."

-To bardzo złe słowo i przed nim się bardzo bronię, ale niestety w tę stronę to pójdzie, krzywdząc większość rodziców po stracie, jeśli jako Stowarzyszenie Osób po Poronieniu (pisząc o 15.10 do prasy) będziecie zajmować się tylko jednym rodzajem straty.

15.10 na całym świecie jest dniem pamięci o WSZYSTKICH zmarłych, utraconych dzieciach - powtarzam po raz któryś tam.

---
"Jest szansa na pomoc ludzi, krórzy nie są ani w Dlaczego ani w SRpP"

- ja takim ludziom właśnie, spoza stowarzyszeń, próbuję pomagać...; w Poznianiu, prócz mnie i admina tego forum, nie ma nikogo z "Dlaczego".

---
"Jak zobaczą, że my się kłócimy, to mogą zrezygnować. A szkoda, bo naszym wspólnym celem jest "niech nas usłyszą".

- Niestety to już wytrąca mnie kompletnie z równowagi...

Od trzech lat staram się by "nas usłyszeli". Nas - czyli i rodziców po poronieniu, i po stracie okołoporodowej, i po stracie w wyniku wypadków czy chorób...

To wy zawężacie sprawę do poronienia - jako że jest to wspólne doświadczenie prawdopodobnie wszystkich wchodzących do Stowarzyszenia mam.
Tak wybraliście, macie prawo.

Mój pomysł na pracę był inny (poza ocenianiem tego, co lepsze): nie chciałam zakładać stowarzyszenia dla mam po stracie wcześniaków (to akurat moje osobiste doświadczenie straty), tylko WŁAŚNIE coś, co skupi PO PROSTU rodziców po stracie.

Udzieliłam niezliczoną ilość wywiadów, brałam udział w adycjach radiowych, programach telewizyjnych, przyjaźń z Moniką Górską zaowocowała filmem "Moje dziecko jest aniołem", w którym pokazałam swój prywatny świat po stracie dziecka.
Corocznie informuję media o dniu dziecka utraconego pisząc RÓWNIEŻ o rodzicach po poronieniu, w przeciwieństwie SRpP. Robię wszystko by "nas usłyszeli"...

Spójrz na to uczciwie, proszę.

Jestem zmęczona całą tą sprawą.
Mam nadzieję, że spotkanie na żywo w czymś pomoże, bo szkoda mi energii na tłumaczenie, że robię co mogę, zgodnie z założeniami, które jako Dlaczego przyjęliśmy parę lat temu chcąc objąć tą organizacją jak najszersze grono rodziców... 

Ostatnio zmieniony 04-10-2007 16:07 przez zorka

  Temat Autor Data
  czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... Karolcia82 26-09-2007 19:08
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... ewamonika1 26-09-2007 20:09
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... mice'owa 27-09-2007 09:52
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... ewamonika1 27-09-2007 10:07
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... zorka 02-10-2007 11:18
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... magic 04-10-2007 02:48
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... zorka 04-10-2007 08:44
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... magic 04-10-2007 12:25
*  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... zorka 04-10-2007 16:00
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... basiamamalaury 04-10-2007 19:34
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... Klara M. 04-10-2007 20:19
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... magic 04-10-2007 21:31
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... basiamamalaury 05-10-2007 04:58
  Re: czy w Poznaniu obchodzony jest Dzien Dziecka Utraconego ?? jezeli tak to gdzie i o ktorej......... zorka 05-10-2007 08:59
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora