dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> DZIECI STARSZE
Nie jesteś zalogowany!       

Magdalenka,Mateusz,Przemek,Patrycja...Hits: 1120
asia0307  
25-10-2011 23:58
[     ]
     
Jestem tu pierwszy raz...Chciałbym każdemu coś powiedzieć,wesprzeć,ulżyć..Wiem,że żadne słowa nie są w stanie zmienić Waszego bólu,pustki,rozpaczy...Po mojej ciężkiej chorobie adoptowaliśmy dziewczynkę,potem udało mi się zajść w ciążę..Moje szczęście nie trwało długo..Z niewiadomych powodów ciąża zakończyła się w 28 tygodniu..Mała,śliczna jak laleczka dziewczynka urodziła się z szansą na życie...Niestety nastąpiło zapalenie opon mózgowych i odeszła...Pamiętam ten koszmarny czas jak dziś..Potem jeszcze była ciąża pozamaciczna i kolejna strata...Nie było mi dane mieć własnych dzieci..Mam dwie adoptowane córki i kocham je nad życie...Dziś moja Magda miałaby 18 lat...Dlaczego piszę??...Tak się poukładało moje życie,że mam blisko siebie kilka osób po stracie dzieci...Rok temu odszedł syn mojej przyjaciółki-Mateusz,miał 21 lat. Rok wcześniej diagnoza-rak kości i amputacja nogi,ale wszystko toczyło się szybko,nowotwór był prawie wszędzie...A On tak chciał żyć,umawiał się ze mną za rok...Mieszkali za granicą..Odszedł 10 dni po moim wyjeździe w lipcu 2010r...
Trzy lata temu zginął w wypadku syn mojej koleżanki-Przemek-miał niespełna 18 lat...
Trzy lata temu 21-letnia Patrycja zginęła we własnym pokoju uderzona dachem sąsiadów podczas traby powietrznej...
Najważniejsza część życia tych Rodziców toczy się wciąż na cmentarzu...
a człowiek staje bezradny w takim ogromie tragedii..Każde słowo jest za małe,niewłaściwe..Najważniejsze to ...być blisko..rozmawiać,słuchać,wspominać..Pamietam,że któregoś dnia zauważyłam nieśmiały usmiech na twarzy Mamy Przemka. Powiedziała mi wtedy,że po raz pierwszy pomyslała,że może być jeszcze komuś w życiu potrzebna,że może dać wsparcie tym,którzy przeżywaja podobną tragedię..We wrzesniu zorganizowałysmy po raz pierwszy 2-dniowe spotkanie dla rodziców po stracie dziecka..Było wiele bólu,łez,wiele wspomnień,ale też ogrom dobra,ciepła,wzajemnej życzliwości,zrozumienia i wsparcia...Każdy mógł mówić o swoim dziecku tak,jak tego potrzebował, o swoim bólu,emocjach...26-27 listopada chcemy znów spotkać się i zaprosić też do siebie innych...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich... 
Joanna

  Temat Autor Data
*  Magdalenka,Mateusz,Przemek,Patrycja... asia0307 25-10-2011 23:58
  Re: Magdalenka,Mateusz,Przemek,Patrycja... qwerty 26-10-2011 00:24
  Re: Magdalenka,Mateusz,Przemek,Patrycja... sylwia1975 26-10-2011 07:36
  Re: Magdalenka,Mateusz,Przemek,Patrycja... asia0307 26-10-2011 08:12
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora