dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> ORGANIZACYJNE
Nie jesteś zalogowany!       

Re: Bialystok- cos dla rodzin? - do zo - do AniHits: 244
zo  
03-11-2010 23:42
[     ]
     
Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. Dam mamie numer telefonu pani psycholog, to moze znajda jakies rozwiazanie.
A jesli chodzi o to dlaczego jej odradzilam przyjscie na spotkanie grupy, to tylko i wylacznie ze wzgledu na moje wlasnie odczucia. Tzn ja bym chyba nie chciala zeby na spotkanie matek przyszla babcia, dla mnie jest to za bardzo ingerujace czy narzucajace sie. ciezko mi znalezc odpowiednie slowo. pewnie jest to zwiazane tylko i wylacznie ze mna, ze ja jestem na poczatku zaloby, na poczatku drogi po utracie dziecka i po prostu nie moge sobie tego wyobrazic. moze tez ze ja na razie mam problem ze zrozumieniem samej siebie i dlatego nie probuje nawet zrozumiec mojej mamy. ale bardzo sie ciesze ze jestscie otwarte na tego rodzaju doswiadczenia. w kazdym razie dam jej numer do tej pani i polece ksiazke, mam nadzieje ze to jej choc troche pomoze. szkoda ze nie jestem w Bialym, w moim miescie nie ma niestety zadnej grupy :(
dziekuje za pomoc
sciskam mocno

Zo, mama Filipa Anioła Łobuza *+15.09.2010


T.A.M. napisał(a):
> Witaj.

> Niestety póki co nic takiego, o czym mówisz nie ma...choć mamy w planach :) ale to dalsza perspektywa. Namiastką takiego otwartego spotkania były Dni Dziecka Utraconego - szereg spotkań, rozmów. Były też osoby z rodziny, przyjaciele - nie tylko rodzice po stracie.

> A może jednak warto byłoby spróbować, Twoja Mama mogłaby przyjść na jedno z naszych spotkań grupy wsparcia, jeśli jej nie będzie odpowiadało, zawsze może zrezygnować. Myślę, że i dla nas byłoby to cenne, poznać myśli, uczucia "drugiej strony", może pomoże zrozumieć naszych rodziców... Na jednym ze spotkań z okazji DDU była właśnie babcia maluszka, który odszedł. Dużo to dało nam wszystkim. Możliwe, że przyjdzie też kiedyś na grupę.

> Jest też taka opcja, że Twoja Mama może się skontaktować z Agnieszką Masłowiecką - psycholog Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, która prowadzi grupy wsparcia (są dwie : dla rodziców dzieci starszych oraz dla rodziców dzieci, które odeszły w wyniku poronienia i straty okołoporodowej)

> Podam nr tel.: 603 511 520 pod którym można się skontaktować z p.Agnieszką i zapytać o indywidualne spotkanie z nią , o spotkania grupy.

>

> Ciekawi mnie trochę dlaczego odradziłaś Mamie spotkanie z mamami po stracie...ale nie musisz na to pytanie odpowiadać, jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz :)

>

> Polecam też ksiażkę Manu Keirse

> http://www.polwen.pl/idk-191/smutek,_strata,_zaloba.html

> Już nie do zdobycia raczej w księgarni, ale w Czytelni Wojewódzkiej jest - do poczytania na miejscu, niestety... no i do skserowania - jeśli nic się nie zmieniło.

> Mi ta książka dużo dała, pokazała, że tyle spraw, uczuć, które są we mnie są zupełnie normalne...pomogła też w kontaktach z innymi ludźmi, którzy często chcieli pomóc, ale nie za bardzo wiedzieli jak. Mądrze, zrozumiale napisana.

>

> Przykro mi, że musiałaś do nas dołączyć...

> Pozdrawiam

> Ania, mama Teo (*15.07.2008 +20.07.2008) 


  Temat Autor Data
  Spotkanie grupy wsparcia - 27.04.2010 Francesca 21-04-2010 20:16
  Re: Bialystok- cos dla rodzin? zo 03-11-2010 17:46
  Re: Bialystok- cos dla rodzin? - do zo T.A.M. 03-11-2010 20:38
*  Re: Bialystok- cos dla rodzin? - do zo - do Ani zo 03-11-2010 23:42
  hop hop Francesca 29-06-2010 12:04
  Grupa wsparcia - 24V T.A.M. 18-05-2011 09:04
  Re: Białostockie Mamy Francesca 18-09-2011 18:30
  Spotkanie 20.12.2011r. Francesca 16-12-2011 19:51
  Spotkanie 24.01.2012r. Francesca 22-01-2012 20:39
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora