dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> GRUPY WSPARCIA
You are not logged in       

Samobójstwo dziecka - prośba o rozmowęHits: 398
kathja  
20-05-2016 15:54
[     ]
     
Drodzy Rodzice,
Kiedy rozmawiałam z jedną z Mam, której 14-letni syn popełnił samobójstwo, powiedziała: ‘gdybym wiedziała to, co wiem teraz o depresji nastolatków, może bym go uchroniła, a może nie… Ale na pewno moja żałoba wyglądałaby teraz inaczej, bo wiedziałabym, że zrobiłam wszystko, żeby do niego dotrzeć lub chociaż zauważyć, co się w nim dzieje…”.
Powiedziała też inną ważną rzecz: ‘kiedy byłam w ciąży - czytałam o tym, jak rozwijało się moje dziecko, jak będzie się rozwijać w ciągu pierwszego, drugiego roku życia. A dlaczego przestałam czytać, dowiadywać się, kiedy mój syn wchodził w wiek nastoletni?’
Ta Mama jest bohaterką reportażu, nad którym właśnie pracuję. Tekst dotyczy nastolatków, którzy popełnili samobójstwo.
Temat jest niesamowicie trudny i bolesny, ale ogromnie ważny, bo liczba samobójczych śmierci nastolatków dramatycznie wzrasta z roku na rok. Dlatego wierzę, że trzeba o tym rozmawiać i uczulać innych rodziców, aby przyjrzeli się wzajemnym relacjom z dorastającymi dziećmi.
Szukam rodziców, których nastoletnie dzieci popełniły samobójstwo, i którzy chcieliby o tym porozmawiać, podzielić się swoimi przemyśleniami. Nie szukam sensacji, nie jestem typem dziennikarskiej hieny (proszę, popatrzcie Państwo na linki do moich wcześniejszych tekstów). Wierzę, że takie teksty mają głęboki sens, a doświadczenia osób, które przeżyły taką tragedię mogą dać wiele do myślenia innym rodzicom.
Jeśli chcielibyście Państwo porozmawiać, bardzo proszę o kontakt na adres mailowy sankowska1@gmail.com (oczywiście w tekście możemy zmienić imiona, miejscowość etc.).
Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Sankowska-Nazarewicz
PS. Linki do moich przykładowych tekstów drukowanych w Dużym Formacie, GW:

Oswoić słonia w pokoju http://wyborcza.pl/duzyformat/1,134718,14865684,Oswoic_slonia_w_pokoju.html
Moje dzieci w szklanej wieży http://wyborcza.pl/magazyn/1,135628,15177615,Moje_dzieci_w_szklanej_wiezy.html
55 minut życia http://wyborcza.pl/duzyformat/1,139188,16214134,55_minut_zycia.html 


  Subject Author Date
*  Samobójstwo dziecka - prośba o rozmowę kathja 20-05-2016 15:54
::   w górę   ::
Jump to :
Forum tworzone przez W-Agora