dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Re: przepuklina przeponowaHits: 279
Eidien  
23-10-2013 21:22
[     ]
     
Witajcie, ja również jestem tu nowa, dlatego bardzo proszę o pomoc...
Tydzień temu, na rutynowym USG 23 tygodniu, po którym mieliśmy poznac płeć dziecka okazało się, że w prawej częście "śródbrzusza/podbrzusza" naszej córeczki znajduje się zmiana hypoechogenna o wym. 14X8 mm z wypełnioną pętlą jelita lub zmianą układu moczowego lub płciowego. Lekarz wykonujący USG nie powiedział co to takiego, powiedział tylko że prawdopodobnie dostanę od lekarki prowadzącej ciążę skierowanie na wcześniejsze USG, i rzeczywiście, dostałam skierowanie na USG prenatalne, termin na 7 listopada. Moja pani doktor powiedziała, że to może być jakaś niegroźna cystka, z kolei pani doktor ze Szpitala Uniwersyteckiego, która umówiła mnie na USG prenatalne powiedziała, że "to może być przepuklina".
Jestem roztrzęsiona, ponieważ czytałam co nieco o tej wadzie i wiem jaka jest poważna. Wiem, ze wszystko się wyjaśni dipiero za 2 tygodnie, ale ja już 3 dzień płaczę i nie potrafię się uspokoić. Mam kilka pytań do rodziców dzieci z przepukliną przeponową.
Czy u któregoś z Was w opisie USG również pojawił się termin "zmiana hypoechogenna"?
Czy i jak lokalizacja przepukliny (po prawej lub lewej stronie) wpływa na rokowania dziecka?
Czy mam mieć jakąś nadzieję związaną z tym, że żołądek i serce są w prawidłowej lokalizacji, czy ich przemieszczenie, to prawdopodobnie niestety tylko kwestia czasu.
Wiem, że nie jesteście lekarzami, ale niekiedy rodzice chorych dzieci posiadają większą wiedzę od niektórych specjalistów. Nie chcę wiedzy obiektywnej, lecz subiektywną, wynikającą z państwa doświadczeń. Bardzo dziękuję za wszelkie informacje, które być może pozwolą mi przetrwać te trudne 2 tygodnie do czasu postawienia diagnozy. 


  Temat Autor Data
  przepuklina przeponowa pysienka88 28-08-2013 13:09
  Re: przepuklina przeponowa sylwia13 28-08-2013 21:45
  Re: przepuklina przeponowa hellena 29-08-2013 17:31
  Re: przepuklina przeponowa Ischia 29-08-2013 23:47
  Re: przepuklina przeponowa Ischia 29-08-2013 23:49
*  Re: przepuklina przeponowa Eidien 23-10-2013 21:22
  Re: przepuklina przeponowa sylwia13 24-10-2013 21:38
  Re: przepuklina przeponowa Eidien 25-10-2013 10:16
  Re: przepuklina przeponowa nana82 04-03-2014 14:52
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora