dlaczego.org.pl  
Forum dlaczego.org.pl  >> CHORE DZIECKO
Nie jesteś zalogowany!       

Refluks operacjaHits: 488
mikew  
17-11-2011 12:32
[     ]
     
Wiem, macie bardziej skomplikowane życie, ale może pomożecie mi podjąć decyzję.
Zdaniem gastrenterologa (Pani prof.) Mikołaj powinien mieć zoperowany refluks ż-p. Argumenty przedstawione mi za:
- na rozwój układu i poprawę czeka się do roku czasu, jeśli dolegliwości nie ustąpią całkowicie jedynym wyjściem jest operacja.
- Miki ma anomalię układu pokarmowego potwierdzoną USG. U niego refluks nie jest spowodowany alergią, ani też innymi przyczynami zewnętrznymi, a wyłącznie przez rozwarty kąt Hissa i krótki przewód.
- zagraża to pośrednio jego życiu. Może się udusić (fakt pokasłuje, krztusi się często płynami), teraz refluks nie jest niby tak "spektakularny", ale jest. Niby to może doprowadzić do innych groźnych chorób w przyszłości.

Ale:
Nie jest to operacja ratująca życie
Ja tego refluksu już "nie widzę", nie ma go na zewnątrz. Boję się narkozy dla niego. Chyba za dużo wiem.
Zwyczajnie się boję i zastanawiam czy to by było dobre, a może to samo zniknie i oni się mylą....
Nie wiem co robić.
Może ktoś wie ile mamy jeszcze czasu, do kiedy operować można u dzieci ten refluks (ponoć potem nie daje efektu, ale nie znam granicy wieku "potem"), jak pozbyć się tej niepweności, strachu.
Decyzję musze podjąc sama i nie wiem co robić. 
EM
http://www.mikew.e-blogi.pl/

  Temat Autor Data
*  Refluks operacja mikew 17-11-2011 12:32
  Re: Refluks operacja Lamia74 17-11-2011 19:54
  Re: Refluks operacja buleczka 25-11-2011 22:29
  Re: Refluks operacja sylwia1975 12-12-2011 21:31
  Re: Refluks operacja mikew 14-12-2011 09:44
::   w górę   ::
Przeskocz do :
Forum tworzone przez W-Agora